הקישוריות הסלולרית בדור החמישי (5G) כבר נמצאת מעבר לפינה? וואווי (Huawei), שאולי צריך להזכיר כאן שהיא מהחברות הגדולות ביותר בעולם בתחום ציוד התקשורת, ביצעה מבחני שטח עבור רשתות דור חמישי. המבחנים נערכו יחד עם ספקית הטלקום היפנית דוקומו (Docomo) בעיר יוקוהמה שביפן. הם בוצעו ברצועת התדרים 4.5 ג'יגה-הרץ.

החברות בחנו את מה שהן מכנות 'כיסוי של תא מקרו בתרחיש עירוני מציאותי', כלומר תחנת בסיס שנמצאת על איזושהי אנטנה בתוך העיר, ואזור הכיסוי שהיא מספקת וכן התפוקות שאפשר להגיע אליהן. לפי הנתונים שסיפקה החברה הצליח התא לתקשר מול יחידות הקצה במהלך הבדיקות בקצב של 11.29 ג'יגה-ביט/לשנייה עם השהיית אחזור שאינה עולה על מחצית אלפית השנייה. הבדיקה בוצעה ברוחב פס של 200 מגה-הרץ מול 23 נקודות עבודה, חלק ניידות וחלק נייחות.

"מדובר בפריצת דרך טכנולוגית בעל חשיבות עקרונית בעיצוב העתיד של רשתות 5G. המבחנים הללו קידמו אותנו צעד אחד נוסף אל עבר השקה מסחרית של הדור החמישי עד 2020", מסרו שתי החברות לאחר סיום המבדקים.

-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.