אפל אמנם הוציאה פטנט על הרבה דברים בעולם, אבל על השם "6 פלוס" היא לא יכולה לתפוס בעלות, ויש חברות שהחליטו לנצל את זה ואולי על הדרך לבלבל קצת צרכנים: החברה סינית וואווי (Huawei) השיקה סמארטפון גדול חדש שעונה לשם המקורי Honor 6 Plus.

בדיוק כמו אחיו הרוחני, ההונור 6 פלוס מגיע עם מסך 5.5 אינץ' ברזולוציה 1080p, שבב NFC לתשלום אלקטרוני, חיישן שמסוגל לזהות תנועה ספורטיבית, מצלמה 8 מגה פיקסל וגוף בצבעי שחור, אפור או זהב שמזכיר מאוד את התצורה של הדורות הקודמים של האייפון (גוף מרובע, מעטפת של פס מתכת). יחד עם זאת, יש לו כמה מאפיינים נוספים שהאייפון 6 פלוס יכול רק להביט עליהם בקנאה.

כמו למשל מצלמת 8 מגה פיקסל אחורית נוספת, שבשילוב עם הראשונה מאפשרת לצלם תמונות של 13 מגה פיקסל, להגדיל את הפיקסלים לגודל של 1.98 מיקרון, ליצור תמונה חדה יותר ולאפשר לשלב בה אפקטים אמנותיים. וואווי שילבה גם מצלמה קדמית שלישית של 5 מגה פיקסל.

ההונור 6 פלוס מתהדר במעבד מתומן ליבות (Kirin 925 SoC), זיכרון פנימי של 3GB, נפח זיכרון של 16GB או 32GB עם הרחבה עד ל-128GB, תמיכה בסים כפול והוא מגיע עם סוללה עוצמתית של 3,600 מילי אמפר.הוא תומך גם ב- LTE Cat 6 ומשלב חיישן אינפרה-אדום שמאפשר למכשיר לתפקד כשלט רחוק לטלוויזיה, למערכת Hi-Fi ולמזגן. הונור 6 פלוס פועל על מערכת הפעלה אנדרואיד 4.4.4 KitKat ומגיע עם הממשק החדש Emotion UI 3.0 הייחודי לוואווי.

גם המחיר טיפה יותר אטרקטיבי מהאייפון: בשלב הראשון יימכר ה- Honor 6 Plus רק בסין תמורת כ-320 דולר עבור מכשיר דור שלישי וכ-400 דולר עבור מכשיר בעל קישורית LTE ודור 4. כתמריץ לרכישה, מציעה וואוי 100GB של אחסון חינם בענן החברה, וגישה חופשית ל-8 מיליון נקודות ווי-פיי ברחבי העולם. האם זה מספיק בשביל לנטוש את התפוח? נחכה ונראה כשיגיע לישראל.