השבוע נחשף במסגרת תערוכת הגיימרים E3 2017 כי חברת אטארי (Atari) עובדת על פרויקט בשם Ataribox, ואליו היא צרפה קידמון למה שנראה כמו קונסולה חדשה. רבים תהו האם אכן חברת המשחקים הוותיקה תחזור ותייצר קונסולות משחק? אז מסתבר שכן.

פרד צ'סניס, מנכ"ל חברת אטארי אישר ל-GameBeat כי החברה אכן מפתחת קונסולת משחק חדשה. יתרה מכך מתברר כי אטארי שוקדת על הפיתוח זה מספר שנים ותעוצב בסגנון רטרו עם שימוש בטקסטורת עץ כמחווה לקונסולה המקורית של שנות ה-80. עוד נאמר כי הקונסולה תשתמש בחומרה סטנדרטית של מחשב, בדומה לקונסולות Steam.

לעת עתה לא ברור מה תציע אטארי שאין כיום בשוק, אולי פרט למספר משחקים נוסטלגיים שרובם זמינים בצורה כזו או אחרת דרך הפלטפורמות השונות. החברה כבר השיקה בעבר את אוסף משחקיה דרך Steam ומפתחת כיום גם משחקים למובייל, וייתכן כי מה שגורם לה לנסות ולפתח קונסולה מחדש היא ההצלחה של NES Classic, מיני קונסולות NES עם משחקים קלאסיים של פעם.

את הפרטים המלאים תחשוף אטארי בזמן הקרוב.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.