לפני כחודש הכריזה HTC על מכשיר הדגל שלה לשנה הקרובה, ה-HTC U11, כשאחת התכונות המרכזיות שבו הייתה ה-Edge Sense – שולי המכשיר הרגישים למגע וללחיצות. אלא שמתברר שדווקא התכונה המיוחדת הזו עומדת בעוכרי המכשיר, בכל הנוגע לעמידות שלו.

זאק נלסון מ-JerryRigEverything פרסם סרטון חדש בוא הוא מעביר, כהרגלו, סדרה של בדיקות ומבחנים כדי לבחון את עד כמה המכשיר עמיד והפעם הוא HTC U11. הבדיקות כללו בין היתר שריטות, חשיפה לחום, כיפוף ועוד. בכל הנוגע למבחני השריטות, זכוכית ה-Gorilla Glass 5 של המכשיר הצליחה להגן על המסך מפני שריטות של מפתחות או מטבעות (אך לא מפני גרגרי חול, משום מה), אך חיישן טביעות האצבע נשרט בקלות רבה יותר (אם כי עדיין מתפקד כראוי). מהבחינה הזו זכה המכשיר לציון של 6, בדומה למכשירים כמו iPhone 7 או Galaxy S8.

ראוי לציין כי גם המצלמה הקדמית והאחורית מוגנות כהלכה מפני שריטות, וכך גם השוליים הלחיצים שממשיכים לתפקד כרגיל גם כאשר הם שרוטים. מבחינת חשיפה לחום, לקח לפיקסלים של המסך 8 שניות בלבד לפני שהם הפכו לשחורים לחלוטין – אך החדשות הטובות הן שהם חזרו לעצמם מיד לאחר התקררות.

אלא שהחדשות הרעות באמת מגיעות במבחן הכיפוף – מתברר שהשוליים הרגישים למגע הופכים את מבנה מכשיר לרגיש במיוחד, ולא לקח הרבה מאמץ כדי לכופף אותו, לעקם אותו לחלוטין ולבסוף גם לשבור אותו. הזכוכית של הפאנל הקדמי נשברה מיד עם תחילת הכיפוף, בעוד הפאנל האחורי החזיק מעמד למשך זמן ארוך יותר, אך המכשיר עצמו הפסיק לעבוד הרבה לפני. מה שאומר שבלי כיסוי, אין באמת סיכוי שהמכשיר ישמור על שלמות מבנית לאורך זמן בכיס.

שתף:
-פרסומת-
מאמין שכל מי שרוצה לדעת עליו משהו כבר גיגל אותו מזמן, זו בכל זאת המאה ה-21. הוא לא הרופא ולא קשור לשלמה.
 • Dima Gershin

  יותר טוב -לשבור אותו על הראוש ..גם יכול לקרוא,עם אתה לא שפוי!
  הטלפון הכי טוב !

 • Ofek Nudler

  למה שתעשו את זה?😂😂😂😂
  פלאפון לא נועד כדי שנהרוס אותו..

  • Eithan

   הדבר הזה יכול להיווצר אם אתה מכניס אותו לכיס בגינס או משהו שילחץ עליו, זה לא סתם משהו שהוא מכופף זה דימוי של מצב בחיים והוא נכשל בו.

   • Ofek Nudler

    חחחחחח אתה אשכרה רוצה להגיד לי שלחץ כללי שהכיס של הג'ינס מפעיל שווה ערך ללחץ נקודתי, שיטתי וחזק של הכיפוף הזה?

    • Eithan

     כן, זה ממש דומה וזה יכול לקרות לך. אף אחד לא היה עושה מבחן מיותר וכמובן כתבה על דבר שהוא לא נחוץ ואם הוא נכשל זה בסדר

 • בורה אברמוב

  אני חושב אחלה טלפון