גם אם היה לנו ספק שטרנד משקפי המציאות המדומה (VR) הולך לתפוס בקרב המשתמשים, המכירה המוקדמת של משקפי Vive מבית HTC ו-Valve מוכיחה לנו בדיוק ההפך. מעל 15,000 יחידות של משקפי המציאות המדומה נמכרו ב-10 הדקות הראשונות של המכירה המוקדמת, כך צייץ בטוויטר שן יה, עובד ב-HTC.

המשקפיים החלו להימכר השבוע ביום ב' בבוקר ועוררו סקרנות רבה בקרב מאמצי הטכנולוגיה המוקדמים. ובעוד שהם נושאים תג מחיר של כ-800 דולר, יש לציין גם כי הם מתאימים לשימוש עם מחשב בעל חומרה חזקה שתדע להריץ היטב את ממשקי המציאות המדומה. כך שנראה שמי שהזמין מראש את המשקפיים כנראה מבין דבר או שניים בגיימינג.

משקפי Vive, כאמור, מיועדים לשימוש עם המחשב השולחני, אך לאחרונה הוצגה גם האפשרות להתחבר אל מכשיר הטלפון החכם. באמצעות כך, במהלך משחק עם המשקפיים, ניתן גם לענות לשיחות טלפון או למסרונים, להציץ בלוח השנה ועוד, וזאת מבלי להסיר את המשקפיים מהראש.

בכנס המובייל העולמי (MWC) שהסתיים לא מכבר בברצלונה, זכינו לראות את המשקפיים בפעולה, זאת כחלק ממאמצי החברות הגדולות להיכנס לתחום המציאות המדומה. אך אם בכנס ראינו גם משקפי מציאות מדומה המיועדים לשימוש בעיקר עם הטלפון החכם, צריך לזכור כי במשקפי ה-Vive מתחרים בעיקר משקפי Oculus Rift שהחלו במכירה מוקדמת בתחילת חודש ינואר. אלה זולים מהמשקפיים של HTC ב-200 דולרים ומלבד דיווח כי נמכרו יחידות רבות מעבר למצופה, אין עוד מידע בדבר כמות ההזמנות.

ובעוד שההתלהבות הראשונית ממשקפי ה-Vive הייתה מעוררת התפעלות, לא ידוע כיצד המשיך קצב ההזמנות בשעות ובימים שלאחר תחילת המכירה המוקדמת. עם זאת נציין שעבור 799 דולרים במכירה מוקדמת מקבלים הרוכשים זוג בקרי תנועה אלחוטיים, תחנות בסיס שמשמשות למדידת חלל החדר, Vive Link Box וזוג אוזניות. גם שני משחקים מוצעים חינם לרוכשים. מועד האספקה צפוי להתרחש בתחילת חודש אפריל.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.