היצרנית הטיוואנית HTC חושפת באתר החברה את כל תהליך הדרוש כדי לבצע עדכון לגרסת האנדרואיד האחרונה. התהליך אותו המחישה בתמונת אינפוגרפיקה ארוכה, כולל חלוקה של שלושה סוגי מכשירים: מכשירים המיועדים למפעילות, Google Play Edition וכל שאר המכשירים.

על פי הנתונים, HTC מקבלת את קוד המקור מגוגל ומשם הוא עובר תהליך הכולל גם את יצרנית השבבים (קוואלקום לדוגמה), הקצאת משאבים מצד HTC, בדיקות לבאגים והשלמת יישומים של HTC ושל המפעילה.  ניתן לראות הבדל משמעותי בציר הזמן בין גרסת Google Play Edition לשאר המכשירים, וכיצד התהליך מתקצר והעדכון מגיע בזריזות.

HTC עדכנה לאחרונה את מכשיר ה-HTC One בגרסת GPE לגרסת האנדרואיד 4.4, גרסה שהושקה לאחרונה למכשירי הנקסוס וכרגע מכשירי ה-GPE הם הראשונים לקבל אותה, יחד עם ה-Galaxy S4 בגרסת גוגל.

 

שתף:
-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.
 • בולי

  לא יאמן כמה זה מסובך ליצרניות באנדרואיד.

  • א.א.

   מסובך עבור מי שמעוניינת לסבך.. הסיבוך הגדול ביותר הוא ממשק על כבד, אחריו התאמת גרסאות ליצרנים. בפועל, התאמת ממשק העל היא מה שגוזלת את הזמן הרב ביותר.
   למען האמת, רוב התהליך (בסכמה של GPE) זהה באייפון, כשאת הבטא מפרסמים לכל המעוניין.. פשוט באפל זה מהיר יותר כי אין צורך בחלוקת משאבים עבור מכשירים רבים.

   כך או כך, זה המחיר שמשלמים על התאמה למגוון סוגי חומרה

   • בולי

    כן הרבה מזה זה הממשק שהיצרניות דוחפות לכל מקום. זה נהיה טרנד באנדרואיד.
    בווינדוס למשל זה פחות, למיקרוסופט יש סטנדרטים היא לא הייתה נותנת לזה לקרות.

    הבעיה נעוצה בגוגל.

    • א.א.

     מצד שני, יש את אלו שרוצים רק את הממשק הספציפי הזה ואנדרואיד "ונילה" לא מוצאת חן בעיניהם.. אז זו בעיה רק מנק' מבט מסויימת. אגב, בדר"כ, אנשים כאלו לא יחפשו עדכוני גרסא כי הם לא בהכרח יודעים שיצאה גרסא חדשה.

     אני אישית לא מתחבר לזה, לכן אני שמח שיש אופציות (במספר עולה) והחופש הזה הוא בעיניי מה שיפה באנדרואיד. מי שנתקע הוא כאלו שלא ידעו בדיוק מה הם רוכשים או כאלו שאוהבים ממשקי על של יצרניות וגם עדכונים מהירים..

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  יש עדכון – אפל – אייפון

 • Avihai Cohen

  אז למה גרסאות של החברות ושל חנויות פרטיות משתחררות באותו הזמן בישראל?

  • מיכאל

   לרוב חנויות פרטיות מתקינות גירסה(רום) של מדינה באירופה ברגע שיוצא העידכון בחול זה יוצא גם פה בחנויות פרטיות כמו כן חנויות יכולות להוריד אותו מהאינטרנט ולהתקין למי שרוצים למשל אתר סאם מובייל מציאה להורדה כל רום רישמי של כל מדינה למכשירי סמסונג.

 • ערן

  וואו יפה, סוף סוף שקיפות