לאחר שדלפו תמונות ראשונות של מכשיר ה-M7, מכשיר הדגל לשנה הקרובה של HTC, אין זה מפתיע כי כעת הודלפו לאינטרנט תמונות ראשונות של גרסה 5 של ממשק ה'סנס', המעטפת המותאמת אישית של החברה אשר מלווה את מכשירי האנדרואיד של HTC (כמעט) מתחילת דרכם.

מינימליסטי היא מילת המפתח
ממשק ה'סנס' של החברה אומנם נעים לעין אך הוא נתפס בעיני הלקוחות כנפוח ואיטי, עם עודף אנימציות, יישומונים (ווידג'טים) ויישומים מיותרים. כאשר החברה השיקה את 'סנס 4' נראה כי החברה החלה מגמה בכיוון הנכון והיא הפכה את הממשק למנופח פחות, בהשוואה לגרסאות קודמות, גרסה 4 הייתה מהירה ויעילה מקודמותיה. הצצה אל הגרסה החדשה של הממשק הגיעה לפורום המפתחים XDA.

Sense 5.0 מראה 'שטוח' יותר.

נראה כי בגרסה 5 החברה בחרה ללכת על כיוון "קיצוני" יותר – עד למצב שבו יישומון השעון ומזג האוויר שהיה כה מזוהה עם החברה נעלם. ב'סנס 5' החברה בחרה כיוון מינימליסטי יותר וזה ניכר לכל אורך מערכת ההפעלה, הסמלים שטוחים וברורים יותר, והמראה הכללי מרגיש מרובע יותר – כמו הפרשנות של HTC לממשק המטרו המלווה את גרסאות אנדרואיד האחרונות. חשוב לציין, כי ייתכן ומדובר בגרסה מוקדמת של הממשק, ובגרסה הסופית שתוצג ביחד עם ה-M7 יוצג ממשק שונה מזה המוצג בתמונות.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • Nebsif

  Sense היה טוב לפני ICS כשהאנדראויד הרגיל נראה זוועה, עכשיו אין בו נחיצות אבל הם לא מוותרים..
  גם לא משנה כמה "פשוט/metro" הכל נראה, אין לזה קשר לביצועים, sense4 היה אמור להיות יותר קל מקודמין אבל בפועל הmultitasking לא עבד כי sense זלל את כל הראם.

  אם הם לא יכולים לנצל 1 או 2 גיגה ראם ומעבד מרובע ליבות לכמה אפקטים מסכנים של מזג אוויר וscreen transitions ובגלל זה כל פעם נאלצים להוריד אפשרויות במקום להוסיף אז שיפרשו. זה כמו שאפל יפרסמו שבאייפון 4S יש חידוש פורץ דרך – אין בו בעיות קליטה.

  ובגדול, חברות מתחילות לקחת את עניין הminimalism יותר מדי ברצינות, יאללה חברה, בואו נחזור לDOS(רק טקסט).

 • גבי גפן

  הרבה יותר גרוע מסנס 4.
  נקווה בשבילם שזה בכלל לא סופי.

 • יאנק

  זה בעצם ויתור על כל העיצוב של ממשק הסנס, בצדק.
  הממשק הזה הוא כמעט אח תאום לממשק של גוגל רק עם ניואנסים אחרים.
  וכאן נשאלת השאלה – למה לכל הרוחות היצרניות צריכות לבנות ממש משלהן ? תשתמשו בזב הקיים מגוגל ותיצרו מערכת אנדרואיד אחידה !

  • ..

   ממש לא, אחרי זה כל המכשירים יהיו אותו הדבר, המטרה היא להתחרות אחד בשני ולהציג פיצ'רים יחודיים, אם היצרניות לא היו משנות דברים השוק היה משעמם כמו האיפון, הכל אותו הדבר.

 • עומרי

  פשוט וואו :O , יפה מאוד הממשק

 • ממשק הSense למכשירי HTC הוא ממשק ותיק במערכת ה- Android וגם ב-Windows Phone, הממשק הביא פנים שונות למכשירי ה- Android כמו מתחריו האחרים ברובם (ראו: Touchwiz) אך בשונה מן האחרים הממשק נבנה מתוך המערכת ולא מעליה, ולכן בגרסותיו הראשונות התאים עצמו למכשיר והוכיח עצמו כראוי לקיום, היום כאשר ממשק ה- Holo של Google זוכה פרס העיצוב לשנת 2012 (בצורה מוזרה ביותר) קיים למכשירים ובנוי בצורה בה יכול לעבוד כראוי גם במכשירים אשר אינם חלק מקצה הטכנולוגיה, בחירתה של HTC מוזרה בעיני. נכון ש-Rom פרטי נותן לחברה לתת את טון העיצוב בממשק של המכשיר, אך באיזה מחיר? אני אמנע מלענות על השאלה בדעה, אלה אציג עובדות – כיום ישנה מגמה לבניית ממשקים אשר מוסיפים לממשק הקיים, מבלי לשנותו לגמרי, השוק אומר את שלו! שלא נדבר על סדרת ה-Nexus אשר משגשגת. לסיום אגיד שממשק ה-Sense המלא למכשירי HTC Android נראה לי מיותר בהחלט.

 • neame

  האם יהיה עדכון לsense 5 לhtc one x

 • ..

  אני מאוד מקווה בשבילם שהתמונה הזאת זה ה APP DRAWER ולא המסך הראשי (למרות שזה לא הגיוני כי רואים את ה DOCK למטה וגם את הווידג'ט העלוב של מזג האוויר), כי זה פשוט גועל נפש, והווידג'ט ממש מגעיל, לא מתאים ל HTC בכלל.

 • Lear

  אני אשמח לראות מודים שמביאים חלק מהממשק לגלקסי 3 גם, אני למשל השתמשתי בממשק סגירת היישומים של הסנס, הוא יפהפה, אני שמח שהם מנפחים פחות אבל גם סמסונג עברה את זה ועדיין יש מלא חרא (Bloatware) תקוע במערכת.