היצרנית הטיוואנית HTC מנסה בתקופה האחרונה לחדור לתחומים חדשים. החל מעולם הגיימינג, הצילום ועוד אולם התחום המרכזי אצלה, הסמארטפונים, נמצא בירידה מתמדת. לפי דיווח חדש, החברה עשויה לחזור לאור הזרקורים ותחזור ולייצר את מכשירי הנקסוס הבאים שיושקו לקראת סוף השנה הנוכחית, דבר שאולי יספק לה את הדחיפה שהיא זקוקה לה כל כך.

בינתיים הפרטים לא רבים, אך כן מצוין כי גם השנה יושקו שני דגמים, בדומה לדור הנוכחי ואת שניהם תייצר HTC וסביר כי הם יוצעו בגדלים שונים כמו גם מפרט שונה. גודל המסך ינוע בין 5 אינץ’ ל-5.7 אינץ’, ישולב בו חיישן טביעות אצבע וכמובן גרסת מערכת ההפעלה האחרונה של האנדרואיד שעתידית להגיע תחת השם קוד Android N.

מבין שני מכשירי הנקסוס האחרונים, Nexus 6P ו-Nexus 5X, הייתה זו וואווי (Huawei) שקיבלה את ההזדמנות להוכיח את יכולתה ואפשר בהחלט לומר כי היא עשתה זאת כראוי ובביקורות ה-6P נחשב למוביל ומצטיין. באותו האופן, הייתה זו HTC שהציגה את מכשיר הנקסוס הראשון, HTC Nexus One ועוד לפני כן את HTC Dream G1, מכשיר האנדרואיד הראשון שהוצג בשנת 2008, דבר שהפך אותה מחברה אלמונית יחסית למותג מוכר ומוביל בתחום.

מלבד שלושת החברות הללו, גם סמסונג (Samsung) הייתה אחראית על ייצור שני דורות ומבין היצרניות הגדולות היחידה שלא נכנסה עוד לנעליי הנקסוס היא סוני מובייל, אבל זה כבר לכתבה אחרת.