האם קרב ענקים נוסף עומד לרתק את עולם הסלולר? החל מהיום (ד'), בחנות האינטרנט של גוגל בארה"ב, Google Play, יוצעו למכירה שני "תותחים כבדים" מעולם הסמארטפונים: HTC One ו- Samsung Galaxy S4 בגרסאות חדשות. מהות החידוש טמונה בעובדה ששני הדגמים יאמצו את הגרסה הנקייה של מערכת האנדרואיד, בדומה לסדרת הנקסוס של גוגל.

המהלך הוכרז לראשונה בכנס המפתחים של גוגל, I/O 2013, שם הוצגה גרסה נקיה של הגלקסי S4 של סמסונג. שמועות רבות על מהלך דומה החלו להתרוצץ סביב מתחרה ראוי בענף, הלא הוא ה- HTC One. האישור הרשמי לשמועות הגיע מצד HTC במהלך ועידת D11 של אתר הטכנולוגיה המוביל AllThingD.

בעוד שמדובר בשני מכשירים בעלי מפרט טכני עשיר, ממשקי היצרן המותקנים בהם מספקים ערך מוסף משמעותי, שכן ניתן להפעיל באמצעותם פיצ'רים מגוונים המעניקים ייחודיות וחוויית משתמש מספקת יותר עבור הלקוחות. בגלקסי S4 של סמסונג פועל בדרך קבע הממשק TouchWiz. למכשיר ה – HTC One יש את ממשק ה – Sense. כשהיצרניות מחליטות להשיק מכשירים ללא ממשק המשתמש הייחודי שלהן, התחרות הופכת לקשה יותר – שכן הפרמטרים המתחרים הם טכניים או עיצוביים בלבד.

GalaxyS41

לשני המכשירים מעבד Snapdragon 600, מעבד גרפי זהה מסוג Adreno 320 וזיכרון RAM של 2 ג'יגה בייט. שני המסכים מציגים Full HD בצורה יוצאת מן הכלל. בעוד שה – HTC מציע מסך  Super LCD3  בגודל 4.7 אינץ' וצפיפות פיקסלים מרשימה של 469 PPI, הסמסונג כולל מסך Super AMOLED בגודל 5 אינץ' עם צפיפות פיקסלים נמוכה יותר של 441 PPI. ל- HTC ישנה חווית שמע טובה יותר, ואילו בסמסונג ישנה סוללה נשלפת וחריץ הרחבת זיכרון הנחשבים לעיתים כתכונות קריטיות עבור חלק מן המשתמשים.

HTC One בגרסת האנדרואיד הנקייה כולל נפח אחסון של 32 ג'יגה בייט, ויקבל תג מחיר של 599 דולרים. הסמסונג גלקסי S4 טומן בחובו 16 ג'יגה נפח אחסון ובעל תג מחיר של  649 דולרים ושניהם זמינים לרכישה ישירה מחנות הגוגל פליי, אולם יש לציין כי לנו מישראל אין אפשרות לרכוש ישירות בחנות.

אם נחזור לשאלת הניצחון בקרב הענקים, תלוי מאוד איזו תכונה חשובה לכם בבחירת סמארטפון. ישנם שיעדיפו את גרסתו הנקיה של ה – HTC, ישנם שיעדיפו את גרסת הגוגל ב S4 ויש את אלו שיגידו – "נותנים לך – תקח" ויעדיפו להנות מן היכולות המדהימות של הממשקים המקוריים של החברות.

איזה דגם אתם מעדיפים?

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.