מכשיר ה-One S שהושק לפני כשנה וקצת [סקירה], כבר יחדל מלקבל עדכונים. כך בהודעה רשמית מטעם HTC על כך שמכשיר הביניים המצליח שלה לא יזכה להתעדכן לגרסת האנדרואיד 4.2 ויישאר בגרסה הנוכחית, זאת לעומת אחיו, ה-One X, One XL, One V וה-One שלגביהם לא נמסר עוד מידע רלוונטי.

בהודעה הרשמית נמסר כי "הלקוחות צריכים להרגיש בנוח עם כך שעיצבנו את ה-One S עם מצלמה וחווית שמע מעולה", כנראה על מנת להפחית את הכעס מהלקוחות בעלי המכשיר. ה-HTC One S הוא מכשיר ביניים של HTC בעל מפרט חזק יחסית בשוק: מעבד כפול ליבה בתדר של 1.5GHz, מצלמת 8MP, מסך בגודל 4.3 אינצ' ברזולוציה של 540X960 פיקסלים ו-16GB של זיכרון פנימי. עם תג מחיר שמתחיל במעט יותר מ-1500 שקלים חדשים, ה-One S הוא אחד המכשירים המומלצים למי שמחפש מכשיר טוב וזול, אך אין ספק כי העובדה שלא יקבל עדכונים יותר תפנה מספר לא מבוטל של לקוחות אל עבר המתחרות – ולא חסר כאלו (מישהו אמר Galaxy S III Mini?).

בינתיים קמו מספר עצומות ברשת הקוראות ל-HTC להמשיך ולעדכן את המכשיר (כאן וכאן), אך אנחנו לא צופים כי דבר ישתנה ולכן הקהילה היא זו שתיכנס לנעליים של HTC ותבצע את העדכונים במקומה.