בהסתובבות בין הביתנים ביום הראשון של התערוכה, קשה שלא לראות מי הכוכב הכי בולט. HTC הצליחה ליצור ציפיות מרובות למכשיר הדגל החדש שלה, ה-One והיא אכן גם הצליחה לעמוד בהם.

הוא מעוצב כהלכה, נראה מצוין מכל הכיוונים. אינו גדול במיוחד, 4.7 אינצ’ גודלו של המסך, זאת בניגוד ל-5 אינצ’ ומעלה של המתחרים, אבל גם בזכות גודלו, הוא מצליח להשיג איכות מרשימה למדי של מסך ה-Full HD שברשותו.

העיצוב הצליח להפתיע רבים. כך לא נראים מכשירים של HTC, במיוחד לאור הדמיון הרב בינו לבין ה-Z10 או אפילו האייפון 5. הוא גם מעט עבה יותר (9.3 מ”מ) עם גב עגלגל, אבל אהבנו את המגע של האלומיניום, יותר מהפלסטיק החלק והמבריק של ה-Optimus G Pro או ה-Xperia Z.

ממשק הסנס 5 השיל עוד כמה אלמנטים בהשוואה לקודמו. בכלל נדמה כי ב-HTC רק מקטינים את הממשק הנחשב לכבד בעוד ביצועי המכשירים עולים. קשה לומר שהתלהבנו מה-BlinkFeedהמציג מגוון חדשות מהעולם לפי בחירה, אולי בגלל שלא היו שם מקורות בעברית ואול בגלל שחדשות זה לא הצד שמלהיב אותנו. אבל הוא שם, כמסך הבית המרכזי. הווידג’טים הרבים עדיין נשארו כאן, כמו גם מגירת האפליקציות הלא מסודרת ואף מבולגנת במכשירי HTC, וכן בר ההתראות הסטנדרטי.

החידוש האחרון ואולי הכי שנוי במחלוקת הוא המצלמה בגבו של המכשיר המכונה אולטרה-פיקסל. המצלמה למעשה היא 4 מגה פיקסל המצלמת ב-3 שכבות נפרדות ויחדיו יוצרים תמונה של 13 מגה פיקסל איכותית יותר ממצלמות סלולר אחרות. עוד מוקדם לומר לאן החידוש הזה ייקח את HTC והאם התמונות אכן יוצאות טובות יותר.

וידאו: HTC One

מפרט המכשיר כולל בין היתר שבב ה-Snapdragon 600 של Qualcomm המספק עד 4 ליבות 1.7GHz מסוג Krait 300 לצד Adreno 320 וזיכרון 2 ג’יגה ראם, אחסון פנימי בפנח 32 ג’יגה או 64 ג’יגה, סוללה קבועה בעלת הספק של 2,300 מיל-אמפר, תקשורת LTE דור 4, NFC, משדר IR, קישוריות WiFi a/b/g/n, Bluetooth 4.0 ו-GPS. המכשיר יגיע לעולם וגם לישראל לקראת סוף החודש הבא או קצת לאחריו.

MWC-2013 Samsung

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.