בכנס המובייל השנתי היו אלו HTC, סמסונג (Samsung) ו-LG שהציגו מכשירים מובילים המכוונים לתחרות בשוק שלנו, לצד סוני שלא הציגה מכשיר דגל חדש. בין HTC One M9, LG G Flex 2 ו-Samsung Galaxy S6, החלטנו לבדוק מי הכי מהיר, או להכתיר למעשה את המכשיר המהיר של הכנס על ידי הרצה של יישום מבחני הביצועים הפופולרי של AnTuTu, ואלה התוצאות:

במקום השלישי: LG G Flex 2
המכשיר החדש של LG שהוכרז בחודש שעבר מצויד בשבב ה-Snapdragon 810, אשר נחשב לחדיש הפועל ב-64 ביט ומשלב 4 ליבות A53 בתדר 1.5 גי'גה-הרץ ו-4 ליבות A57 בתדר 2 ג'יגה-הרץ יחד עם שבב גרפי Adreno 430 וזיכרון עבודה (RAM) של 3 ג'יגה-בייט, מה שעל הנייר צריך היה לתת לנו הרבה יותר, ולא מספרים של מכשירים של הדור הקודם. התוצאה הסופית שקיבלנו, גם לאחר שהרצנו בפעם השנייה הייתה 41,625 נקודות בלבד. נמוך לכל הדעות ואנחנו רק יכולים להעריך כי החברה עדיין לא עשתה אופטימיזציה לתוכנה, אולם בהתחשב בעובדה כי המכשיר כבר יושק החודש לא בטוח שהמספר הולך להשתנות בהרבה.

בהמקום השני: HTC One M9
עיקר השינויים שבמכשיר החדש של HTC נמצא הם אלו שמתחת למכסה המנוע, שכן העיצוב נותר כמעט דומה לדור הקודם. בחברה בחרו, באופן לא מפתיע (או בחוסר ברירה) באותו השבב המצוין של ה-LG G Flex 2, אבל כאן כבר ניכר הפרש גדול בביצועים, לפחות לפי מה שבדקנו אפשר לראות בבירור את העבודה שעשתה היצרנית הטיוואנית בהתאמת החומרה לתוכנה, זה גם כנראה מה שיכול להסביר את הפער בינה לבין LG. התוצאה הסופית עמדה על 55,414 נקודות ולטענת אחד מהמציגים ששוחחנו עימו התוצאה צריכה להיות אף גבוהה יותר.

במקום הראשון: Galaxy S6
המכשיר של סמסונג זכה בהפרש ניכר מהשלושה, כאשר בדקנו לא פעם ולא פעמיים את התוצאה הסופית, שכן המספר יוצא דופן: 71,108 נקודות. קשה שלא להתפעל מהתוצאה, אך מה שמבדיל את המכשיר החדש של סמסונג מהשאר הוא השבב החדש, ה-Exynos 7420 פרי פיתוחה תומך 64 ביט, אשר משלב, בדומה ל-Snapdragon 810 את אותן 4 ליבות A53 ו-4 ליבות A57 במהירות מעט יותר גבוהה (2.1 גי'ג-הרץ) יחד עם שבב גרפי Mali-T760 וזיכרון עבודה (RAM) של 3 ג'יגה-בייט. הבדל נוסף ייתכן ונעוץ בעובדה כי ה-Snapdragon 810 הוא שבב אשר מיוצר בליטוגרפיית ייצור של 20 ננו-מטר בהשוואה ל-14 ננו-מטר של ה-Exynos 7, דבר שלא רק יכול להשפיע על ביצועי המכשיר אלא גם על גודלו של השבב, פליטת החום ועוד ובנוסף זיכרון ה-RAM הוא בטכנולוגיית LPDDR4 לעומת LPDDR3 בשניים האחרים. מצד שני, מדובר במסך ברזולוציית 2K לעומת Full HD של HTC ו-LG, כך שעדיין מכשירי ה-Galaxy S6 יצאו בהפרש מכובד מאוד.


HTC-One-M9-vs-LG-G-Flex-2-vs-Samsung-Galaxy-S6

האם המספר מעיד בהכרח על הביצועים של המכשיר? כן ולא. המספר הוא אכן אומדן להשוואה של ביצועים בבדיקות המסוימות שמבצעת האפליקציה, אך זה בהחלט לא אומר כי המכשיר של LG יפעל לאט יותר בהשוואה למכשיר של סמסונג, אך בכל זאת רצינו לבדוק ולהשוות בין מכשירי הדגל כדי להקנות לנו מושג כלשהו על יכולות וביצועי השבב והמכשיר בהשוואה לאחרים. אז מה דעתכם על הביצועים?

להשוואת מפרטים בין כל המכשירים

הבהרה: את הבדיקה ערכנו על המכשירים בפועל שהוצגו בביתני החברות השונות בכנס המובייל שבברצלונה, בשימוש של אפליקציית AnTuTu בגרסה 5.6.1 שהורדה מחנות הגוגל פליי בתצורת 64 ביט. לפני הרצת האפליקציה ווידאנו כי כל היישומים ברקע נסגרו דרך מנהל המשימות המובנה של המערכת.

 אל תפספו

 • שמי

  איזה שטויות… G3 מוציא בקושי 40 אלף נק'.
  על סמסונג אי אפשר לסמוך הם תמיד מזייפים את הבדיקות.
  המכשיר הטוב משלושתם הוא JIAYU S3 3GB , גם עולה 800 שח, וגם מכיל אותה חומרה כמו ב S6…
  אל תהיו פראיירים.

  • שש

   למה להטעות אנשים סתם? הוא מגיע עם מעבד של mediatek, איכות בניה טובה אך לא מעולה, יצרנית עם בעיות בעבר באיכות המכשירים שלהם ואל תצפה לתמיכה ועדכונים לאורך זמן, שלא לדבר על כמות הרומים הזמינים ואיכות המצלמה.

 • עמרי

  נראה לי שאתם קצת מתבלבלים. LG G FLEX 2 הוא לא מכשיר הדגל. הכי חדש כן, מכשיר הדגל לא. עוד חודש בערך יחשף הLG G4 שהוא נושא את הדגל עבור החברה. מן הראוי שהבדיקה אמורה להיות בהתמודדות מולו.

  • איתי מקמל

   ועדיין, מהו השבב שלדעתך יהיה ב-LG G4?

 • כן כן

  WOW' Galaxy 6 http://adf.ly/18Q2lo

 • אלי

  שחכתם את מיזו mx 4 לפי כל הבדיקות בסביבות 50000 ועולה חצי מכולם..

 • Negev Asaf

  מעניין אם סמסונג תתן ליצרניות אחרות גם להשתמש במעבד הזה כמו עם הקודמים.

 • שימי

  אלה מבחנים יבשים שלא באמת באים לביטוי בשימוש יומיומי.
  התוצאות האלה היו דומות בין הS5 לM8 של שנה שעברה ועדיין כשנערכו בדיקות ביצועים אחד מול השני הM8 היה הרבה יותר מהיר בטעינת אפליקציות ודפי אינטרנט.
  זה לא בהכרח יהיה המצב גם השנה אבל זה מוכיח שמבחני הבנצמרקים למינהם לא רלוונטייים למשתמש ביומיום.
  במיוחד כשסמסונג נתפסה כמה פעמים בעבר כשהיא מזייפת ביצועי מעבד כשרצה אפליקציית בנצמרק

  • asus zenfone 5

   אל תשכח שסמסונג עשתה פרוייקט זירו ושינתה את כל הממשק …-זה משמעותי ולכן הפעם זה כן הגיוני שהs6 יעבוד יותר חלק מה m9!!

 • Chen R

  עכשיו עשיתי בדיקה גם, ONEPlus one שמריץ פראנויד אנדרואיד קיבל 45549 באנטוטו.
  יותר טוב מ G Flex 2.
  וזה מעניין כי בעבר היו תלונות כלפי סמסונג ומערכת הTouchWiz המסורבלת שהאטה את המכשיר..
  מעניין מה קורה בLG שהתוצאה שם הייתה משמעותית נמוכה מהHTC בעל אותו מעבד ?

  בנוגע לסמסונג, הם העדיפו מעבד "תוצרת בית" בגלל (על פי שמועות) הנטיה המשמעותית של ה810 להיתחמם.

 • m7

  ההבדל נראלי בין הs6 ל m9 זה התהליך יצור של המעבדים.
  14 ננומטר לs6 ו 20 ננומטר לm9.