ב-HTC מתכוננים לדור הבא: בדיווח שהגיע לרשת נאמר כי היצרנית הטיוואנית מתכננת לוותר על מצלמת ה-UltraPixel בדור החדש של ה-One M9, או M9 Prime. כפי הנראה, המצלמה אשר צילמה תמונות ברזולוציה נמוכה יותר אך פיצתה באיכות גבוהה, לא סיפקה את הסחורה ויעידו גם הבדיקות שלנו עליה, וההחלטה שהתקבלה היא להחליף את החיישן בחיישן “סטנדרטי” של 16 מגה פיקסל עם ייצוב תמונה אופטי (OIS).

כזכור, HTC הציגה את טכנולוגיית ה-UltraPixel עוד לפני שנתיים עם ה-One M7 והחליטה להמשיך איתה גם ב-One M8 ולהוסיף לה מצלמת עומק משנית. בעוד שבדגם הראשון נחשבה המצלמה ללא איכותית, ה-M8 הצליח לשפר במעט את האיכות ותוספת החיישן סיפק מגוון של יכולות מעניינות בעיבוד התמונה לאחר הצילום, אך רבים יכולים לומר כי היא עדיין לא משתווה למצלמות של המתחרים.

עוד מוסיף הדיווח פרטים נוספים לגבי שאר המפרט, וכצפוי נראה מ-HTC הגדלת המסך לעבר 5.5 אינץ’ ברזולוציית 2K (או 2,560 על 1,440 פיקסלים), שבב ה-Snapdragon 805, זיכרון עבודה שהוגדל ל-3 ג’יגה-בייט וסולל בהספק של 3,500mAh. בנוגע לעיצוב, אפשר לראות זאת בתמונה שהודלפה, אין שינוי מהותי פרט לגריל הרמקולים מקדימה, שלגביהם ישנם שמועות כי HTC תשתף פעולה עם יצרנית מוכרת מהתחום.

ההכרזה צפויה להתרחש בתערוכת הסלולר השנתית בברצלונה בתחילת חודש מרץ שנה הבאה.