הפתעות רבות לא היו אתמול בערב הכרזת ה-HTC One M8 החדש אמש, וניתן גם לומר שהכל כבר היה ידוע מראש מספר שבועות טרם ההכרזה. אולם, מילה אחת אינה נשמעה לכל אורך ההכרזה וגם אינה הודלפה קודם לכן במרתון השמועות: עמידתו של המכשיר באיתני הטבע.

משתמש זריז במיוחד (ויש גם היאמרו בר מזל) שהצליח להניח את ידו על המכשיר הנכסף, החליט לבדוק את עמידתו של המכשיר בשלושה מבחנים עיקרים: מבחן הטבעה, מבחן ריסוק ומבחן עמידות. והתוצאות? מפתיעות במיוחד.

שוחה עם הדגים
נראה כי החברה הטיוואנית יצאה מגדרה על מנת להעניק הגנה מקסימלית למכשיר על מנת שיוכל אף לשרוד צלילה במעמקי האסלה: במבחן העמידות שנערך במשך כשעה וחצי וכלל הטבעה במיכל מלא במים, הצליח המכשיר לגלות עמידות יוצאת דופן, כך שגם המשתמש האמיץ לא יכל שלא להראות את פליאתו הרבה, גם כאשר המכשיר המשיך לתפקד כרגיל לאחר הטביעה הממושכת, זאת למרות כי המכשיר אינו מוגדר או חסין לחדירת מים:

מבחן הנפילה
אין ספק שעמידות במים הוא מרכיב עיקרי, אך מה יקרה כאשר המכשיר יחליט להתעופף מידנו אל עבר הרצפה החשופה? במבחן הנפילה שכלל שלושה מצבי נפילה עיקריים (על גביו, על צידו ועל פניו), הצליח המכשיר לשרוד בצורה סבירה למדי גם כאשר הופל בשני המצבים הראשונים, שלמעט מספר שריטות ושפשופים קלים, המשיך לתפקד כרגיל. אולם, דווקא במצב השכיח ביותר כאשר המכשיר הופל על פניו שאומנם המשיך לתפקד כרגיל לאחר מכן, מסך ה-5 אינץ' נסדק בצורה משמעותית. זכוכית גרילה או לא, אף מכשיר לא יכול לעמוד בפני רצפה חשופה (כנראה).

מבחן הריסוק
ואם לא התעללנו מספיק במכשיר החדש, הרי שנחוץ מבחן אחרון (ואכזרי במיוחד) על מנת לבחון את עמידותו של המכשיר גם במצבים הקיצוניים ביותר: במבחן הריסוק שכלל שלושה כלים עיקריים (מפתח, סכין ופטיש), הצליח לעמוד בגבורה גם כאשר נשרט מספר פעמים ע"י המפתח והסכין, שלמעט שריטות עמוקות בצדו האחורי (שאת חלקן אף ניתן לנגב באמצעות הידיים), נותר שלם. לרוע המזל, דווקא כאשר נהלם בחוזקה ע"י פטיש 5 ק"ג נסדק מסכו של המכשיר בצורה שאינה אפשרה לו להמשיך לתפקד, אך נציין כי גם זו לאחר מכה חזקה במיוחד.

על פניו, נראה כי היצרנית הקטנה אכן הצליחה לבנות מכשיר שעמד בגבורה גם אחרי התעללויות רבות, ואילו יש  בכל זאת יש פרט מלהיב ש-HTC הצליחה בכל לשמור בסוד, הרי הוא לפניכם. אל תנסו את זה בבית.