מכשיר ה-HTC One שהושק בשנה הקודמת זכה לתארים רבים, כולל תואר פחות רשמי כמכשיר שמנע את פשיטת הרגל של החברה הטייוונית. אך למרות המעלות הרבות, מבחינת כמות המכירות הוא לא הצליח, בטח בהשוואה להצעות הבכירות של סמסונג (Samsung) ואפל (Apple). האם ה-(One (M8 יצליח לעשות זאת? האם הוא מביא ביצועים ואיכות שיגרמו לאנשים לרכוש אותו? לגבי התשובה לשאלה האחרונה איננו יכולים לשמש כנביאים בשער העיר. את השאר בדקנו וגם נשתדל לתת לכם תשובה.

מלאכת מחשבת טיוואנית
עם ה-One M7 פתחה HTC פער מול יצרניות האנדרואיד האחרות, במיוחד בכלן מה שקשור לאיכות הבנייה של המכשיר שאף התעלתה על זו של מכשירי אפל. עם ה-M8 החברה הצליחה לשדרג את העיצוב המקורי,: המכשיר עשוי מקשה אחת של אלומיניום, הקצוות בצד הקדמי של המכשיר משופעות בגימור מבריק המדגימות את מלאכת המחשבת שהיא איכות הבנייה של HTC. אלומיניום שוקל יותר מפלסטיק, ותורם לכובד המכשיר ששוקל לא פחות מ-160 גרם, אך פיזור המשקל המעולה תורם לכך שהמכשיר לא מרגיש כבד או מגושם.

ל-M8 דירוג IPx3, מה שמסמל שהוא חסין מים במידה מסוימת והוא יכול לשרוד בגשם. אנחנו אומנם לא טבלנו אותו במים, אך הוא שרד בקלות מנוחה בשפת הברכה.

HTC העניקה לגוף המכשיר גימור מוברש המקנה לו מראה יוקרתי, אך באותה הנשימה הופך אותו לפגיע יותר לשריטות – הטלפון אותו קיבלנו לסקירה הגיע כששריטה קלה 'מעטרת' את גב המכשיר. בנוסף, הגימור המוברש גורם למכשיר להיות חלקלק יותר ואנו ממליצים להשתמש בכיסוי. מעבר לכך, העיצוב הכללי מעוגל יותר, שאולי נראה מרשים פחות מזה של ה-M7 אך תורם לתחושת הנחות כאשר אוחזים במכשיר. כמו כן, כפתורי עוצמת השמע וכפתור ההדלקה והכיבוי גבוהים ולכן לחיצים יותר. נוסף לכל אלו, גם ישנו חריץ הרחבה לכרטיס microSD, מה שלא היה בדגם הקודם.

HTC-One-M8-front-2תצוגה
החברה הטייוונית הלכה עם הזרם השנה והגדילה את המסך עוד קצת לגודל של 5 אינץ' ביחס היבט של 16:9. מדובר במסך עם פאנל LCD3 המעולה באבחנה של 1,080×1,920 פיקסלים, וזהו אחד המסכים היפים ביותר מבין אלו בהם ניתקלנו בעולם הסלולר. בנוסף, נראה כי בעוצמת בהירות מרבית הוא בהיר יותר מזה של ה-M7. מצד שני, הגדלת המסך גרמה להגדלת המכשיר – הוא מתנשא לגובה של 147 מ"מ, גבוה מה-LG G2, אך עם מסך קטן יותר ב-0.2 אינץ'. הדבר נובע בחלקו בגלל רמקולי ה-BoomSound, אך גם בכלל המסגרת נטולת הכפתורים בתחתית המסך אשר לדעתנו מוסיפה למכשיר גובה מיותר. היינו שמחים אם HTC הייתה מצליחה לצמצם באופן משמעותי את המסגרת בתחתית מסביב למסך.

סאונד עוצמתי
כמוכר לעיל, שטח רב בקדמת המכשיר מוקדש לרמקולי ה-BoomSound. החברה מבטיחה כי הם מציעים חווית שמע שמכשירים מתחרים לא יכולים לה והיא בהחלט מגשימה: הרמקולים מציעים עוצמה גבוהה במיוחד, והם אפשרו לנהל שיחות ברמקול גם במקומות רועשים. הרמקולים מפיקים צליל חזק, לא צורם ולמרות שהחברה כבר לא כוללת את מעבד השמע של Beats הבס בהחלט מורגש. בהשוואה לדגם של השנה הקודמת נראה כי השנה הרמקולים חזקים מעט יותר, אך לא במידה רבה.

מצלמה
המכשיר מצוייד באותה מצלמת Ultra-Pixel ברזולוציה של 4 מגה-פיקסל עם פתח צמצם של 1/3 אינץ'. מדובר באותה המצלמה שהייתה ב-M7, ובהתאם להבטחה היא אכן עושה חיל בתנאי תאורה חלשים. מן המצלמה נעדר המייצב האופטי (OIS), אף חסרונו לא ניכר באופן מורגש וגם כשצילמנו תמונות בתנועה המכשיר הפיק במרב המקרים תמונות צלולות. נראה כי מדובר במהירות הלכידה שהשתפרה משמעותית, ומדובר באחת המצלמות המהירות ביותר שיצא לנו להשתמש. נראה כי השיפור במהירות מגיע בעקבות מעבד ה-Snapdragon 801 שפועם במהירות 2.3 ג'יגה-הרץ.

בתנאי תאורה טובים המצלמה מצלמת תמונות נהדרות, אם כי מדובר בתמונות באיכות של 4 מגה-פיקסל, לכל היותר, וזה בעידן בו מצלמות באבחנה של 13 מגה-פיקסל הוא התקן החדש. ההבחנה הנמוכה באופן יחסי ניכרת במיוחד כאשר מבצעים זום פנימה לתוך התמונה.

בתנאי תאורת רחוב המצלמה בהחלטת סיפקה את הסחורה וכיכר הבימה שצילמנו עם המכשיר בשעת לילה נראתה מאורת במיוחד.

המצלמה מצוידת הפעם בחיישן עומק המזין את התמונות בנתונים נוספים המאפשרים לאחר צילום התמונה המקורית להתמקד מחדש באובייקט אחר או ליצור אפקט של טשטוש רקע, זאת לצד שאר האפשרויות כמו: צילום בהילך איטי, צילום פנורמי, צילום ב-360, צילום ויצירת קולאג' תנועה, צילום וידאו וסטילס על-ידי שימוש בזוג המצלמות ועוד.

HTC-One-M8-Back-sideממשק הצילום הופשט וכעת כפתור בתחתית המסך מאפשר לבחור בין אפשרויות הצילום השונות, לדעתנו מדובר באליה וקוץ בה מכיוון שבניגוד לעבר יש 'לזגזג' בין אפשרות צילום הווידאו לסטילס והכפתורים לא נמצאים יחדיו, וזה חבל במיוחד נוכח העבודה שב-HTC התחילו את המגמה הזו, וכעת דווקא ששאר היצרניות האנדרואיד יישרו קו, היא נוטשת אותו.

תוכנת ה-Zoe חוזרת גם הפעם והיא מוטמעת בגלריה של המכשיר: הגלריה ממיינת את התמונות על-פי אירועים שנגזרים מתאריך הצילום ומיקום התמונה ויכולה בהקשה אחת להפיק סרטוני וידאו המסכמים את אותו האירוע תוך החלת ערכת נושא המקנה  לסרטון אווירה מיוחדת. ניתן לבחור בקלות אילו תמונות וסרטונים אנו רוצים שיהיו כלולים בסרטון ה-Zoe, לשנות את ערכת הנושא ואף לבחור שיר מתוך המאגר הפרטי. התוכנה תתאים את המקצב לאפקטי המעבר ותיצור סרטון קצר אותו ניתן לחלוק עם חברים ברשתות החברתיות השונות. נראה כי ל-HTC יש תוכניות להפוך את התוכנה למעיין רשת חברתית של צילומים בדומה לאינסטגרם (Instagram), אך כרגע האפשרות אינה פעילה. דגימות וידאו כאן וכאן וגם דגימה בהילוך איטי.

   
לגלריית התמונות המלאה

ממשק ה'סנס' קיבל קצת צבע
ממשק ה-Sense של HTC הוא ממשק הבוגר והממוקצע ביותר מבין הממשקים המותאמים אישית של יצרניות האנדרואיד השונות. הוא נקי ומינימליסטי והדבר ניכר גם במהירות התגובה שלו. בגרסה 6.0 החברה הצליחה לגרום לו להראות מודרני וצבעוני יותר, הממשק לא מאופיין רק בצבעי שחור ולבן כבעבר אלא מקשטים אותו צבעי פסטל חביבים – כברירת מחדל טורקיז הוא הצבע שבולט לאורך כל הממשק, אך הוא ניתן להחלפה בקלות שכן החברה מציעה אפשרות לבחור בערכות נושא המאופיינות צבעים אחרים.

HTC-One-M8-Sense-6

מסך ה-BlinkFeed חזר גם הפעם, מדובר במסך בית המציג עדכונים מתוך הרשתות החברתיות השונות או עדכונים ממקורי חדשות שונים, אומנם אין כלל מקורות בעברית אך ניתן להוסיף עדכוני RSS מותאמים אישית דרך הדפדפן המובנה. בנוסף, המסך עבר מתיחת פנים מבורכת אשר מציג עדכונים בתוך ריבועים ותם העידן בו חלק מהעדכונים היה מוצג בתוך מלבנים גבוהים.

שמחנו לגלות כי HTC הטמיעה מחוות הדלקה וכיבוי של המכשיר – בדומה למכשירים של LG ניתן להעיר את המכשיר באמצעות הקשה כפולה על המסך, מדובר באפשרות מבורכת שכן כפתור הכיבוי וההדלקה נמצא בחלקו העליון של המכשיר הדורש מתיחה לא נוחה של האצבעות. אך בנוסף לאלו ישנן מחוות נוספות – על-ידי החלקה של האצבע ימינה על המסך יפתח מסך ה-BlinkFeed, בהחלקה שמאלה יפתח מסך הבית הראשי, ובהחלקה מעלה יישום הצילום.

לאלו החרדים לזמן הסוללה, HTC כללה במכשיר מצב חיסכון מרבי בסוללה, מדובר במצב בו כל הייישום הפועלים ברקע כבים, אפשרויות הקישוריות השונות יורדת למינימום – ניתן לבצע שיחות, לשלוח הודעות, לבדוק את לוח השנה והאימיילים ואף נטען מסך-בית ייעודי ללא טפט או אפשרויות גרפיות אחרות שזוללות זיכרון וכח עיבוד מיותר. זאת בתוספת לסוללת ה-2,600mAh אשר סיפקה לנו זמן שימוש אינטסיבי של יום שלם ללא מאמץ מיוחד.

HTC-One-M8-Sense-6-pic-2

בנוסף, נראה כי נזכה לעדכונים ותיקונים של הממשק לעיתים קרובות יותר, שכן כעת ניתן לעדכן חלקים מממשק המשתמש באמצעות יישומי Google Play, כך שהחברה יכולה בקלות תוך כדי עקיפה של חברות הסלולר לפרוס עדכוני תוכנה, למעשה ביחידה שאנו בדקנו כבר היה עדכון לממשק ה-BlinkFeed והמקלדת. אנו מקווים שיצרניות נוספות יאמצו את דרך הפעולה הז.

ביצועים

 

בנבכי המכשיר פועם מעבד Snapdragon 801 תוצרת Qualcomm בארכיטקטורת 32-ביט, מדובר במעבד Krait 400 מרובע-ליבה במהירות 2.3GHz, זיכרון העבודה (RAM) בנפח 2GB ונראה כי קשה לגרום למכשיר להתאמץ, העבודה השוטפת זורמת ללא-דופי ונראה כי מערכת ההפעלה אנדרואיד בגרסה KitKat 4.4 וממשק ה-Sense שמאז גרסה 5 עבר 'דיאטה' משמעותית תורמים לחווית שימוש חלקה ומהירה.

המעבד הגרפי מדגם Adreno 330 סיפק את הסחורה ובהפעלת משחקים כבדים לא נתקלנו במאמץ מיוחד מצד המכשיר אם כי ניכר כי גוף האלמניום החל להתחמם. במבחני הביצועים היו לא החלטיים ויישום ה-Quadrant דירג את ה-HTC One M8 (בציון גבוה (23,766) מזה של ה-Galaxy S5 (בהפרש קטן יחסית (23,135), אך יישום ה-Antutu נתן ציון גבוה יותר דווקא למכשיר של סמסונג (34,733 נקודות ב-HTC אל מול 35,155 נקודות ל-S5), יש לציין כי בזה האחרון המעבד רץ בתדר של 2.5GHz.תוצאות מבחני הביצועים.

סקירת הוידאו

לסיכום
תמיד אהבנו את איכות הבנייה של מכשירי HTC, יש מעט מעוד יצרניות המסוגלת לספק איכות שכזו, גוף האלומניום המוברש, חורי הרמקולים הזעירים והשוליים המשופעים גורמים למכשיר לזעוק איכות. השפה עיצובית של הממשק ושל המכשיר בהחלט גורמים לו להיות מכשיר האנדראויד היפה ביותר הן בצד החומרה והן בצד התוכנה.

מדובר במכשיר שמספק חווית מולטימדיה איכותית – איכות השמע של המכשיר היא מהטובות ובעלות העוצמה הגבוהה ביותר שנתקלנו בהם במכשיר סלולרי, מצלמת האולטרא-פיקסל זריזה ויעילה ולמרות שהיא מספקת תמונות מצויינות בתנאי תאורה בעיתיים עדיין ישנם משתמשים שלא יהיו שבעי רצון מתמונות בגודל 4 מגה-פיקסל, חיישן העומק הוא תוספת חביבה אך בהחלט לא מדובר על תוספת שתגרום לנו להעדיף את ה-One M8 על-פני מכשירים אחרים. למרות כל אלה מדובר במכשיר שהוא רק קצת יותר טוב מהדגם של השנה החולפת וכי מדובר באבולציה מתבקשת אך לא ברבולוציה.

יתרונות

– גימור האלומניום המוברש יפיפה, איכות בנייה מהטובות שנתקלנו בהן.

– מסך מצויין.

– עוצמת שמע חזקה במיוחד.

– ממשק משתמש קליל, מעוצב ובוגר.

– אפשרות לעדכוני תוכנה מהירים יותר באמצעות ה-Google Play.

– חיישן העומק מאפשר לשנות את המיקוד לאחר הלכידה.

– חסין השפרצות.

חסרונות

– האלומניום רגיש לשריטות ואף חלקלק.

– גוף האלמונים מעביר חום.

– מסך קטן ביחס לגודל המכשיר.

– מצלמת האולטרא-פיקסל מצלמת תמונות באבחנה של 4 מגה-פיקסל בלבד.

– חסרנו של המייצב האופטי (OIS).

שתף:

HTC One M8

מכשיר ה-HTC One M8 הוכרז במרץ 2014, והוא הדור השני למכשיר ה-One. הוא נושא מסך 5 אינץ' ברזולוציה 1080x1920, מבוסס על מעבד Quad-core 2.3 GHz וזיכרון RAM של 2GB. המכשיר רץ על מערכת האנדרואיד בגרסה 4.4 עם ממשק ה-Sense, מצויד במצלמה UltraPixel, מצלמה קדמית 5 מגה פיקסל וסוללת 2600mAh.

למפרט המלא | Spex.co.il - השוואות מכשירים בקליק

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אלעד

  בקיצור הטלפון הזה מפסיד ברוב הפרמטרים לטלפון של שנת 2013 (אייפון 5S) כולל בדיקות מהירות, צילום, איכות בנייה, איכות תוכנה, עדכוני תוכנה, וכמובן חנות האפליקציות.
  אז אולי משתמשי אנדראויד יכולים לבצע כמה דברים עם המערכת ההפעלה הפתוחה שבios7 אי אפשר, אבל מספיק להיכנס למאות הפורמים של תמיכה טכנית באנדראויד ופשוט לקרוא כמה בעיות, כמה תקלות וכמה קריסות יש. וזה עוד לפני שנגעתי בכל הבעיות חומרה שיש בטלפונים האלו (SG4S)

  בקיצור עם ios8 הפתוחה למחצה ואייפון 6 עם מסך גדול יותר אין לשום מכשיר סיכוי להתקרב לביצועים, לנוחות, ולדבר הכי חשוב בכל מוצר, החווית המשתמש של מכשירי אפל.

  נכתב מאייפון 5S שחזרתי אליו אחרי 4 חודשים עם LG G2 שהיה מריץ את טמפל ראן לאט יותר מאייפון 4S

 • htc הבחירה הנכונה

  יש לי את המכשיר כחודש וחצי ואני עדיין מתלהב כל פעם מחדש
  כמשתמש ותיק של סמסונג לדורותיו אין מילים לתאר כמה אני מרוצה שעברתי לHTC ONE החדש.
  חששתי מהגודל ומהמצלמה ובסוף מתברר שהגודל לא מפריע בכלל והמצלמה מעולה כל עוד אתם לא מנסים להגדיל תמונות עד…
  החוויה שהמכשיר נותן למשתמש מדהימה. המכשיר מהיר נותן למשתמש בדיוק מה שהוא צריך ולא מציף אותי בגימיקים (שלא לדבר על זה שאין לאגים). הרבה אייפוניסטים אומרים שהם אוהבים את האייפון כי הוא פשוט ומדויק נותן להם את מה שהם צריכים בלי סיבוכים. בפעם הראשונה אני מבין על מה הם מדברים הסנס של HTC עושה אותו דבר, הכל קל ונוח לתפעול סוג של דיוק וניקוי שטויות שמפריעות.
  ולכל זה יש מעטפת יוקרתית שלא גורמת לי לחשוב מה זה הצעצוע הזה…

  • פסח

   אכן מכשיר פשוט עם מצלמה מצחיקה ברזולוציה של רק 4 מגה פיקסל. מכשירים זולים כאלה יוצאים חדשות לבקרים מכל מיני חברות סיניות שונות ואף אחד לא שם אליהם לב. לולא השם HTC הכתבה לא היתה נכתבת.

 • סטודנט

  המסגרת בלי הכפתורים יש סיבה שהיא שם עובד של htc הסביר ששם יש אנטנה בגלל זה הם לא יכולים להוריד את זה ולהקטין את המכשיר.

  • Ran

   אם זו אמת, אז מתכנן המכשיר עשה עבודה גרוע ביותר.
   אנטנות זה אחד המקומות הכי יצירתיים בענף. לא מקצועי בעליל.

   • אחד המנהלים מ-HTC התבטא בטוויטר ורשם כי יש שם רכיבים אלקטורניים לאו דווקא אנטנות.

 • התמני

  חוץ מהצילום שבמקרה שלי הייתי מסתפק באיכות שלה… המכשיר פשוט מושלם לדעתי…. מהעיצוב עד הממשק והחומרה…

 • יוסי כהן

  דור שלישי למכשירי הONE!!!!
  אתם שוכחים את דור הONE X וה ONE S.

  • לא שחכנו כלל,
   אבל אפשר בוודאות לראות קו שונה בין מכשירי ה-One X/S לבין ה-"One", ה-M8 מרגיש כמו שדרוג של ה-M7 ולא יורש רוחני של ה-One X.

 • גדי

  שני תיקונים:
  1. אין כזה דבר מפתח צמצם 1/3 אינצ'. זה פשוט מפתח של 1/3. תבדוק בוויקיפדיה מה משמעות המספרים.
  2. העיצוב, הממשק (יש להגיד מנשק אבל לא נהיה קטנוניים), החומרה והתוכנה לא הופכים אותו למכשיר האנדרואיד היפה ביותר אלא למכשיר היפה ביותר נקודה. כולל מכשירי windows phone וכמובן האייפון שאין לי מושג מה אנשים מוצאים בו.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אוי הצילום בכזאת איכות ירודה… כמה חבל למה הם ממשיכים להתמש בטכנולוגיה הזאת? .. שילמדו מנוקיה

  • כן ולא:
   מירב האנשים שראו את התמונות ע"ג המכשיר או ברשתות החברתיות לא התלוננו על האיכות,הבעיה מתחילה כאשר מתחילים להתקרב לאזור מסויים בתמונה ואז ניכרת הרזולוציה הנמוכה.
   חשוב לזכור שרוב האוכלוסייה מעלה את התמונות לרשתות החברתיות שם גם ככה התמונה עוברת שינמוך ולא שומרת על הרזולוציה המקורית, אך אלו שגיאות הצילום ממש חשובה להם יאלצו לשאול את עצמם האם האפשרות לצלם תמונות טובות בלילה/תנאי תאורה קשים שווה את המחיר של תמונות ברזולוציה נמוכה.