ספקולציות ושמועות רבות הגיעו לסיומן: מספר חודשים לאחר שהשיקה את מכשיר הדגל החדש שלה, הכריזה לפני שעה קלה יצרנית המכשירים מטיוואן על גרסת ה-Windows Phone למכשיר ה-One M8 הפופולרי. באופן אינו מפתיע למדי, גרסת ה-HTC One (M8) for Windows היא העתק מדויק להפליא של גרסת האנדרואיד, בתוספת מערכת ההפעלה של מיקרוסופט בגרסתה האחרונה 8.1.

htc-one-m8-windows-designנראה כי בחברה הטיוואנית הציבו רף גבוה מאוד למכשירים מבוססי Windows Phone, ועל כן אינה קיצצה את מידת המסך שעומדת על 5 אינץ' ברזולוציה של 1920×1080 פיקסלים, המקנה צפיפות של 441 פיקסלים לאינץ' בודד. מפרטו העשיר של המכשיר כמו גם גופו העשוי ממקשת אלומיניום אחת, מביא מראה רענן למכשירי Windows Phone שהושקו בשנה האחרונה. תחת מכסה המנוע, ניתן למצוא את אותו שבב ה-Snapdragon 801 העוצמתי, הכולל זיכרון RAM של מ-2 ג'יגה-בייט וסוללה בקיבולת של 2600mAh.

חובבי המדיה וודאי ישמחו לגלות שהרמקולים העוצמתיים, ה-BoomSound שהוצגו עם השקתו של מכשיר הדגל, לא עברו שינוי מהותי וקיימים גם כאן, כך גם המצלמה האחורית בטכנולוגיית ה-Ultrapixel עם חיישן 4 מגה פיקסל וחיישן נוסף לזיהוי וקליטת עצמים שבתמונה להוספת אפקטים שונים לאחר הצילום. המצלמה הקדמית של המכשיר הינה ברזולוציית 5 מגה פיקסל. אומנם, לאור ממשק האריחים המפורסם של המערכת, המכשיר אינו יזכה לקבל את ממשק ה-Sense 6 האהוב הקיים בגרסת האנדרואיד, אך HTC השאילה מספר אלמנטים מאותה גרסה, אלו יוצגו בצורת אפליקציות מובנות במערכת ההפעלה.

לפי שעה, המכשיר כבר הושק ברשת Verizon האמריקאית, וצפוי להגיע גם למפעילות אירופאיות בשלב מאוחר יותר. טרם ידוע האם בכוונת החברה להשיק את המכשיר גם בישראל.

http://www.youtube.com/watch?v=6Ti4aKMgnh4

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.