חרף הביקורות הרבות אותן ספגה חברת סמסונג, וזאת לאור גב הפלסטיק המעטר את מכשיר הגלקסי S5, נראה כי החברה הטייואנית מתכוונת ללכת בעקבות יריבתה, ולהשיק אף היא גרסת חדשה למכשיר ה-HTC One M8 שתורכב מ…פלסטיק.

עפ"י הדיווח, עובדת HTC בימים אלו על גרסה חדשה למכשיר הדגל שלה שתורכב מפלסטיק כאמור, ועל ידי כך תחדור לפלח שוק נרחב יותר. "אותו מכשיר עם מפרט זהה אך איכות שונה"- כך ציין בכיר בחברה הטיוואנית. בנוסף טוען הדיווח כי אם וכאשר יושק המכשיר בגרסת הפלסטיק, צפוי מחירו להיות נמוך באופן משמעותי מגרסת האלומיניום, ומחירו יעמוד על 3000 יין (483 דולר) במקום מחירו כיום העומד על 5299 יין (853 דולר).

אולם, ייתכן אף כי דייוח זה מופרך ואינו תואם את עמדת החברה הטייואנית: ימים ספורים לפני פירסום הדיווח שמקורו מסוכנות ידיעות סינית , דלף מסמך פנימי בחברה הטיוואנית שסותר את אמיתות הדיווח, ומציין כי אחת מהסיבות המבדילות את המכשיר על פני הגלקסי S5, היא גוף האלומיניום המצפה את המכשיר, המשדר יוקרה לטענתה של החברה. זאת, לאחר שנשיא HTC בארה"ב לגלג על סמסונג ועל קהל לקוחותיה, ובימים שלאחר חשיפת מכשיר הדגל החדש ציין בראיון אותו העניק כי "מכשירי סמסונג מיועדים לאנשים שמעוניינים בפלסטיק זול ופשוט".

אין לדעת מהם מהלכיה הבאים שהחברה הטיוואנית, אך יתכן כי ע"י השקת המכשיר החדש בגרסת הפלסטיק תתן מענה למדינות חלשות יחסית, וכך תגביר את קצב מכירותיה שאינן תאמו את הציפיות אשתקד.

-פרסומת-
כתב טכנולוגי ותיק, הדרומי שבחבורה (תלוי מאיזה כיוון), עובד ביום וחיית טכנולוגיה בלילה. את חיבתו לחברת אפל קשה לתמצת בכמה מילים, עם זאת, אם נגיד שהוא מחזיק בביתו 'אפל סטור' מקומי - לא נשקר.