גוגל הפתיעה את כולם כשחשפה בכנס Google I/O 2013 גרסת סטוק מקורית של אנדרואיד 4.2 על גלקסי אס 4. זה לא דבר פשוט ליצרנית, סמסונג במקרה שלנו, לוותר על ממשק ה-TouchWIZ המאפיין את המכשיר ויכולותיו וסמל מוכר ללקוחות החברה.

כעת מתפרסם כי גם HTC מתכננת מהלך דומה ועל פי הדיווח של Geek, היצרנית הטיוואנית עובדת על גרסה למכשיר ה-One המריץ את מערכת האנדרואיד המקורית בגרסת Jelly Bean ללא ממשק ה-Sense UI.

למרות זאת, HTC הכחישה את הדברים וכי אמרה שאין לה תוכניות להשיק את HTC One בגרסת סטוק מקורית. ובכל זאת משתמש טוויטר צייץ כי יש לו “סקופ” והמכשיר המיועד יושק בתוך שבועיים שלושה ועם מעט שינויים קלים בעיצוב, ובצד החומרה נראה את אותם הדברים (מסך 4.7 אינצ’ Full HD, מעבד מרובע ליבה Snapdragon 600, זיכרון 2 ג’יגה, ומצלמה 4.3 אולטרה-פיקסל).

עדיין לא ידוע האם HTC תשיק את המכשיר בעצמה או האם זה יתבצע כחלק מהכרזה של גוגל בעניין ויימכר ישירות דרך חנות ה-Google Play ולכך יש חשיבות רבה שכן אם המכשיר ישווק ישירות דרך HTC, זה אומר כי הוא לא יקבל עדכונים ישירים מגוגל, מה שמוריד את היתרון של מכשיר שכזה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.