מכשירי פיתוח היו לרוב מכשירים ראשונים שאין להם אח או אחות בשוק. כך החלה למעשה סדרת הנקסוס אשר יועדה למפתחים לצורך בחינת מערכת ההפעלה בגרסתה האחרונה וכך גם HTC מכריזה על גרסת המפתחים למכשיר ה-One החדש שלה.

פרט לעובדה כי מדובר בחומרה חדשה, ב-HTC בעיקר מעוניינים שהמפתחים יביאו יכולות חדשות לטרנד האחרון בתחום הסלולר כמו מקלט האינפרא-אדום, התאמות האפליקציות לממשק ה-Sense וה-BlinkFeed החדש ותמיכה בטכנולוגית ה-Bluetooth בעלת הצריכה הנמוכה (low power). המכשיר מגיע עם ערכת פיתוח הכוללת ממשקי-מפתח (API) שונים, Bootloader פתוח.

למרות התמונה המעניינת, הוא לא יהיה שקוף אלא הוא יגיע בדומה לגרסה הרגילה בצבע כסף. הוא יהיה זמין רק בשוק האמריקאי למפתחים בעלי מיקוד מקומי בנפח של 64 ג’גה בלבד ובכמות מוגבלת כאשר מחירו למפתח יעמוד על $649.

שאר המפרט של ה-HTC One נשאר ללא שינוי, ומגיע עם מעבד Snapdragon 600 חדש, זיכרון 2 ג’יגה ראם, מסך 4.7 אינצ’ Full HD, מערכת האנדרואיד 4.2 וממשק ה-Sense 5.0.

המחיר אמנם מעט יקר, אך זוהי גרסה עם נפח אחסון גדול יותר מהרגיל ובעיקר הוא נועד לסייע למפתחים השונים. תאריך השקה סופי לא פורסם, אך ב-HTC אמרו כי גרסת המפתחים לא תגיע לפני ההשקה של הגרסה הרגילה.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.