כך זה נראה

לפני פחות ממספר חודשים לספינת הדגל של HTC שבשוק, היא לא שיערה שדווקא בחידוש שהיא מנסה להביא לעולם הסמארטפונים היא תיפול. HTC One  כידוע מכיל מצלמה מזן חדש המנסה ליצור הסתכלות חדשה בתחום הצילום, ה-UltraPixel זהו שמה. בחברה כנראה הבינו שמרדף אחרי הגדלת הפיקסלים הוא לא הדבר הכי קריטי בעולם הדיגיטלי, מכיוון שרבים מהמשתמשים מעלים בסופו של דבר את התמונות לרשתות החברתיות ושם אין הבדל משמעותי בין 8 מגה-פיקסל ל 13 מגה פיקסל, מה גם שככל שתמונה גדולה יש קושי גבוה יותר בהעלאתה.

מצלמת ה- HTC One מתפארת בטכנולוגיית ה UltraPixel בעלת 3 חיישנים נפרדים של 4 מגה-פיקסל הנותנים יחד תמונות איכותיות ברזולוציה נמוכה יותר. אולם אליה וקוץ בה, בפורום XDA דיווחו משתמשים כי בתמונות המצולמות בתנאי תאורה נמוכה מתרחשת בעיית עיוות צבעים שבה השחור מתחלף עם אדום, סגול או כחול .

כך זה נראה

בתוך כך, בסקר שביצע האתר Ubergizmo גילה ש 323 מתוך 388 משתמשים המשתתפים בסקר התלוננו על ליקוי זה. האתר האיטלקי  hdblog.it הצליח לקבל אישור מהחברה הטייוואנית שמסרה כי היא אכן עובדת על עדכון תוכנה שיפתור את הבאג ויגיע בגרסת האנדרואיד 4.3.

בכדי לדעת האם גם במכשירכם קיימת התקלה, יש להניחו על משטח לאחר הפעלת אפליקציית המצלמה ובמידה ואתם מקבלים את התמונה הנ"ל אז מכשירכם אכן נגוע בתקלה . HTC מציעה כרגע להקלה בעניין, להפחית את רמת ISO או להחליף את המכשיר במסגרת האחריות. יחד עם זאת HTC לא הצהירה מתי יגיע עדכון האנדרואיד 4.3  המיוחל למשתמשים, אולם גרסה מוקדמת שלו כבר מסתובבת ברחבי הרשת.

 כתב: חיים פרץ