אמש דיווחנו כי ישנו חשד כי סמסונג “שיפרה” את תוצאות הביצועים של מכשיר ה-Galaxy Note 3, זאת לאחר שמוקדם יותר השנה עלה חשד דומה גם לגבי ה-Galaxy S4. מדובר בקפיצה של כ-20 אחוז בתוצאות של מבחני הביצועים (banchmark) וכי המספרים האמיתיים נמוכים יותר. ואולם, לא רק סמסונג היא היחידה שמשפרת (או מזייפת אם תרצו) את המספרים.

AnandTech בחן את הנתונים של היצרניות השונות למכשירי הדגל החל מחודש יוני ומצא כי המספרים כמעט תמיד משקרים והדבר נפוץ משחשבנו. HTC, LG וגם Asus גרמו למבחני הביצועים להציג תוצאות טובות יותר על ידי המהרה של תדר המעבד או התאמות שונות למכשיר, דבר שהציג כמובן תוצאות יותר גבוהות מאשר המספרים שקיבלו המשתמשים בפועל. למעשה, רק מוטורולה וגוגל עם סדרת הנקסוס הן היחידות שהציגו מספרים אמיתיים במכשירים החדשים.

על פי הטבלה שפרסם האתר, HTC שיפרה תוצאות למכשירי ה-One וה-One Mini, חברת LG ל-G2, וסמסונג למכשיריה האחרונים, אך לעומת שאר החברות, סמסונג היא ככל הנראה היחידה שגם שיפרה תוצאות של המעבד הגרפי (GPU). "היה עדיף אם היצרניות פשוט יפסיקו עם המשחקים ובמקום זאת ידרשו ביצועים טובים יותר וצריכת חשמל יעילה יותר מיצרניות השבבים שלהם. בין אם היצרניות בחרו לשנות את התוצאות או לא, אנחנו כבר רואים איך הסיפור יסתיים. זה נראה כמו אמצע שנות ה-90 בשוק המחשבים רק במונחי המובייל."

בסופו של דבר, מדובר ככל הנראה בשיפורים מינוריים יחסית, ועל פי הערכות השינוי נע בסביבות 5 אחוז יותר למבחני המעבד וכ-10 אחוז יותר למבחני המעבד הגרפי, אך בכל זאת אלו שינויים שלא אמורים להיות כלל. לדוח המלא באתר.

android-benchmarks-cheaters
המספרים לא משקרים (לחצו להגדלה)
שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • גלעד

  רק גוגל לא מרמים

 • יניב

  מה כל כך מפתיע אנשים..? ממתי מבחן ביצועים כזה באמת רלוונטי בפועל? מכרתי מחשבים המון זמן, תמיד יש זיופים במבחנים… אני עם נקסוס 4, וברוב המקרים אני לא מרגיש שום הבדל מהגלקסי 4 של אחותי, חוץ מבבדיקה של הבנצ'מארק…

  • א.א.

   האמת היא שהנקסוס 4 (על רום סטוק) נופל בבנצ'מארקים כי הם לא מותאמים אליו כ"כ. החלפת רום לאחד שתומך באופטימיזציות O3 מקפיץ את הבנצ'ים לרמה הגיונית ביחס לחומרה, אך כפי שציינת, המבחנים הללו לא משקפים שום דבר רלוונטי לחיי היום יום מלבד אנשים שמחפשים את המכשיר עם המעבד הגרפי העוצמתי ביותר עבור המשחקים הכי תובעניים שיש (שגם לא משתווים בחלק מהבנצ'ים, אבל קרובים יותר).
   מעבר לכך, אמנם השינוי פה עדי יותר מהמכשירים של סמסונג, אך זה עדיין לא מצדיק שום שקר.

   • דן

    זה לא שקר
    המעבד מגיע לציון הזה ואפשר "לפרוץ" אותו ולקבל את כוח העיבוד שיצא במבחן בכל אלפיקציה אחרת

    • א.א.

     זה שאפשר לבצע OC זה נכון, אך לפרסם מבחן מהירות תוך ביצוע OC שפועל אך ורק בזמן המבחן ומבלי לומר שזה מה שקורא זה פשוט לשקר.