מקור פנימי מסר לאתר בלומברג (bloomberg) כי HTC גנזה את התוכניות לבנות את מכשיר ווינדוס-פון 8 הכולל מסך בגודל 5-אינצ׳ מחמת מגבלת הרזולוציה של מערכת ההפעלה.

מפרט מוסכם מראש

חומרה ורזולוציות מסך נתמכות ב-WP8

על פי המקור, החברה הטיוואנית תכננה מכשיר דגל חדש המהווה דגם מקביל למכשיר הבאטרפליי (Butterfly) או הדרויד דנ"א (Droid DNA), אשר מריץ את מערכת ההפעלה הניידת החדשה מבית מיקרוסופט. מסך המכשיר אמור היה להיות בגודל 5-אינצ׳, בהתאם לטרנד המסכים הגדולים שהחל עם מכשיר הגלקסי נוט ו"סוחף" את שאר יצרניות האנדרואיד אך טרם זלג לעולם מכשירי הווינדוס-פון. לטענת המקור החברה גנזה את התוכניות מכיוון שהרזולוציה המקסימלית המתאפשרת על-ידי מערכת ההפעלה מבית מיקרוסופט מוגבלת לרזולוציה של 1280×768.

נזכיר כי גם בעבר מכשירי הווינדוס-פון 7 "פיגרו" אחרי מכשירי האנדרואיד – מבחינת המפרט, שכן שהיצרניות מוכרחות לבחור מבין רכיבי חומרה מוסכמים מראש וכזה הוא גם הפאנל של המסך אשר מוגבל לשלוש רזולוציות: 1280×720, 1280×768 ו-800×480 זאת על-מנת לשמור על חווית השימוש על גבי מספר מגוון של מכשירים ולאפשר להציע עדכונים באופן מהיר מכיוון שהחומרה אינה משתנה באופן קיצוני והיא ידועה מראש.

אך נראה כרגע שהמגבלה הזו מונעת מ-HTC להשיק מכשיר שיתבלט מעל מכשירי הווינדוס-פון הקיימים, מעניין אם בעדכון הבא למערכת ההפעלה תתמוך מיקרוסופט ברזולוציות מסך נוספות אשר יאפשרו ליצרניות להתבלט.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.