זקני השבט לבטח זוכרים את ה-HD2, המכשיר הוותיק של HTC אשר זוכה לתמיכה מרשימה מקהילת המפתחים במגוון גדול של פיתוחים וממשקים וכעת מסתבר שמפתח חרוץ מהיר הצליח להמיר את ה-Nokia X OS, גרסת האנדרואיד של נוקיה אל המכשיר המזדקן.

מכשיר-הכל-יכול HD2, מכשיר הדגל של HTC הושק בסוף 2009 כשהוא מריץ את מערכת ההפעלה Windows Mobile 6.5. מדי פעם הוא זוכה ל'חיים חדשים' שמפתחים נאמנים ממשיכים להתאים אליו גרסאות של אנדרואיד וכיום המשתמש גילברט-32 (gilbert32) מפורום המפתחים XDA, הצליח להתאים את מערכת ההפעלה של מכשירי ה'נוקיה איקס' (Nokia X), גרסה מותאמת אישית של אנדרואיד, למכשיר ה-HD2 שברשותו.

לא מדובר ברום שניתן להשתמש בו ביום-יום, מכיוון שעדיין אפשרויות רבות לא פועלות – המכשיר מצליח לעלות אך לא יותר מכך נראה כי מדובר בתצוגת תכלית אך זהו עניין של זמן עד שמפתח אחר ירים את הכפפה ויגרום למערכת לפעולה כמו שצריך ועד שזה יקרה תוכל לקרוא את ההתרשמות שלנו ממכשירי הנוקיה איקס וממערכת ההפעלה המותאמת של נוקיה.

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  קניתי אותו עם Windows Mobile 6.5.
  התקנתי בו את android 4.1.2.
  ועכשיו אני רוצה להתקין בו את Windows Phone 7.
  מכשיר חזק.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  מכשיר ה"אנדרואיד" הראשון שלי.
  קניתי אחד כזה ביד 2 ב1100 שקל מבנאדם שהשתמש בו 3 פעמים בדיוק, בלי שריטה, עם 2 מגיני מסך וקייסים בשפע (מדבר על אמצע 2010). ישר התקנתי עליו אנדרואיד והייתי המאושר באדם. כ"כ התחרטתי שהחלפתי אותו בSGS1.. מה שבאמת מצחיק זה שהייתה לי חשבונית עליו ע"ס 3850 ש"ח וקיבלתי עליו החזרים של ניתוק זיקה (בערך 70 שקל בחודש במשך שנה +) וכשמכרתי אותו כבר קיבלתי עליו 1300.
  הייתי קונה מכשיר כזה הרגע אם הייתה לי האפשרות.. למישהי מהעבודה שלי היה את הדיזייר HD, "התאום המקביל" שלו מסדרת האנדרואיד, עד לפני כמה חודשים.. פשוט מכשירים שלא מתים 😉

 • Itz

  המכשיר שוכב במגרה מאז שרכשתי את הסנסיישן. חבל שהטאצ לא עובד הייתי צורב את הרום. אחד המכשירים המצויינים שיצאו, למרות שעכשיו אני עם ה HTC one

 • רועי

  חחח לא סתם התעקשתי לקנות אותו כשהייתי קטן…. למרות שבחיים לא היה לי אותו בסוף. הוא תמיד היה נראה יפה וגדול כמו שצריך

 • mr google

  הוא לא מקבל את נוקיה X -תכתבו שיש מפתח הצליח להכניס ל HD2 את הנוקיה X –
  מי שרק קורא את הכתורת יחשוב שעכשיו כל משתמש HD2 מקבל עידכון לנוקיה X .
  זה מטעה קצת

  • אני מתקשה להאמין שמישהו אכן חושב כי מכשיר בן 5 שנים עדיין מקבל עדכונים 🙂

   • סטיב ג'ובס

    אצל אפל זה כן קורה

    • יוסי כהן

     האחרון שקיבל עדכון יצא ב2010 באמצע 2010 3.5 שנים…
     לא 5.
     בקרוב יהיה לו עדכון אחרון אבל רק כי אפל הרסו לו את הצורה!!!!

 • דן

  תתקנו את הכותרת.
  רשמתם TC במקום HTC.
  בכל מקרה מדובר במכשיר מדהים, בזמנו רציתי לקנות אותו ולפעמים יש לי תחושות חרטה, מדובר במכשיר מדהים עם חומרה חלשה יחסית היום אבל אנדרויד וווינדוס פון רצות עליו בצורה טובה למדי.