שורת האפליקציות החדשה Facebook Home היא לא ההכרזה היחידה של צוקרברג הערב: HTC חשפה את ה-HTC first, המכשיר הראשון שיריץ את מסך הבית החדש של פייסבוק ובאופן לא מפתיע הוא בדיוק כפי שנחשף בשמועות הקודמות השבוע.

לצעירים ובזול
HTC First לא מגיע כדי להתחרות במכשירי הדגל, ובטח שלא לקחת את אור הזרקורים מה-HTC One. מדובר במכשיר אמצע וזול, במיוחד לקהל היעד שאליו HTC ופייסבוק מכוונות – לצעירים. ממשק ה-Facebook Home יהיה כמובן כברירת מחדל במכשיר ויספק חוויית משתמש עשירה למשתמשי הרשתות החברתיות. מתחת לכל המעטפת של פייסבוק מדובר בסופו של דבר במכשיר אנדרואיד בגרסת 4.1, כך שהוא מאפשר לגשת לחנות האפליקציות, Google Now ושאר היישומים המוכרים.

המכשיר יגיע עם מסך מגע 4.3 אינצ’ LCD ברזולוציה 720p, מעבד Qualcom Snapdragon 400 כפול ליבה, זיכרון 1 ג’יגה ראם, מצלמה 5 מגה פיקסל אחורית ו-1.6 מגה פיקסל קדמית. הוא יימכר ברשת AT&T בעבור $99 בחוזה שירות.

כפי שפרסמנו הערב, Home אינה אפליקציה, אלא חבילת אפליקציות כוללת המשלבת מספר אלמנטים ומהווה, על פי שקופית שהציג מנכ"ל החברה מארק צוקרברג, מעין שכבת ביניים בין מערכת ההפעלה של גוגל לאפליקציות המותקנות על גביה ע"י המשתמש. חבילת האפליקציות תהיה זמינה החל מה-12 בחודש – יום שישי בשבוע הבא – למכשירי HTC One ו-One X ולמכשירי Galaxy S III ו-IV ו-Note II של סמסונג ובהמשך גם למכשירי הטאבלטים.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.