אחד הדברים שבולטים כיום בשוק הסלולר הוא שכמעט כל היצרניות משיקות מכשירים לכל השווקים. בין מכשיר דגל אחד למשנהו הן משחררות גם מכשירים בינוניים שמציעים מפרט שאינו מכיל את רכיבי המילה האחרונה – והמחיר בהתאם. גם HTC הטייוונית, שידעה עליות ומורדות בשנים האחרונות, לא הייתה שונה שולחה ידה גם למכשירי ביניים. ה-Desire 820 שהחל להימכר לא מזמן בישראל נחשב ככזה, אך מנסה להצטיין במספר תכונות: הוא כולל מעבד רב עוצמה בעל שמונה ליבות, מצלמה קדמית עם רזולוציה גבוהה יחסית ועיצוב צבעוני ושובב. לקחנו את המכשיר לסיבוב וזו התרשמותנו.

מראה יוקרתי
בפתיחת האריזה ניתן להתרשם מהמראה החיצוני של המכשיר, במיוחד מצבעי האפור-לבן, כפי שאנו קיבלנו אותו, המשדרים יוקרתיות שלא מביישת אף מתחרה ממשפחת מכשירי הדגל. כשמרימים את המכשיר מתחילים להבין שהוא קל במיוחד, בעל מבנה פלסטי ותחושת האחיזה בו זולה. גם תחושת הלחיצה על הכפתורים שבצד המכשיר לא מוסיפה יוקרתיות למכשיר.

הכפתורים, שלושה במספר, נמצאים בצידו הימני העליון של המכשיר: כפתור הנעילה, ואת 2 כפתורים השליטה בעוצמת הקול – מעלה ומטה. בדופן השמאלית נמצא כיסוי פלסטי שמסתיר 2 חריצים לכרטיסי ננו-סים (אחד חסום בגרסה שאנחנו קיבלנו, אך ישנה גרסה עבור קו כפול), ועבור כרטיס הזיכרון, עד 128 ג'יגה-בייט מסוג microSD.

בתחתית המכשיר, דווקא בחלק הימני של הדופן התחתונה, בחרו ב-HTC למקם את שקע הטעינה. לא ראינו בכך חיסרון יוצא דופן עד שניסינו למקם את המכשיר בעריסה אוניברסילית ברכב, אז לא הצלחנו להטעין את המכשיר, שכן אחת התושבות חסמה את שקע הטעינה.

גב המכשיר נקי יחסית. כיתוב מזערי וכמעט בלתי מורגש מציין פרטים כלליים על ההתקן. באמצע גב המכשיר מתנוסס בגאון הלוגו של HTC כשהוא מודפס בצבע לבן, במכשיר שאנחנו קיבלנו. בחלק השמאלי העליון, מעט בולטת מגב המכשיר, תמצאו את מצלמת ה-13 מגה פיקסלים, כשמתחתיה מבזק לד בעוצמה משתנה. על איכות המצלמה נרחיב בהמשך.

המסך, בהשוואה למכשירים באותו פלח השוק, מספק איכות לא רעה: גודלו 5.5 אינץ' והרזולוציה 720p. הם מעניקים לתצוגה מראה חי וזווית צפייה רחבה, גם בשימוש באור יום שמשי. מעל המסך ומתחתיו, אם מסתכלים על המכשיר לאורכו, ממוקמים זוג רמקולים סטראופוניים המפיקים צלילים בעוצמה מרשימה. כשהשווינו אותם לרמקולים של מכשיר הדגל של HTC, ה-M8, קיבלנו עוצמה ואיכות דומות מאוד. מעל המסך מצאנו גם נורית לד בעלת 2 צבעים כשהיא נחבאת בפינה השמאלית ומשמשת עבור התראות. מעליה ממוקמת מצלמה קדמית ברזולוציה של 8 מגה פיקסל.

Sense 5 כמו אצל הגדולים
בכל הקשור לתפעול השוטף של המכשיר – לא נתקלנו בחיסרון בולט כלשהו. מערכת ההפעלה בגרסת אנדרואיד 4.4.4 רצה היטב על ה-Desire 820 אך העיצוב המתקדם שלה כמעט ונבלע על ידי הממשק הייחודי של HTC המכונה Sense. זה הוטמע היטב במכשיר והוא מציג את התפריטים השונים בצורה אלגנטית שמאפיינת את המכשירים מבית HTC. תוסף ה-BlinkFeed מקדם את פני המשתמש באחד ממסכי הבית ומציע מידע שימושי כמו מזג אוויר, סדר יום, טיפים ועדכונים מאפליקציות שונות.

זה המקום להרחיב על שבב ה-Snapdragon 615 בעל שמונה הליבות שנמצא במכשיר ושגם אחראי באופן כזה או אחר לפעולה החלקה של המכשיר. אין ספק כי ביחס למכשירי שוק הביניים מדובר בשבב יוצא דופן שגם כולל יכולת עבודה ב-64 סיביות וגם תמיכה בתקשורת LTE. בהתחשב בעובדה שאנדרואיד 4.4.4 עדיין לא תומכת בארכיטקטורה המדוברת – נראה כי ב-HTC כיוונו לעתיד הקרוב, אז תופץ אנדרואיד 5.0 למכשירים נוספים וזו דווקא צפויה לתמוך במספר הסיביות הגבוה. נציין כי המעבד רב העוצמה מחלק את פעילותו בין 8 הליבות בצורה שלא תגרום לסוללה להתרוקן יותר מדי מהר. הטלפון כולל 2 ג'יגה בייט של זיכרון RAM. נפח האחסון של המכשיר הוא 16 ג'יגה-בייט, כ-7 ג'יגה-בייט מתוכם היו כבר תפוסים על ידי קבצי מערכת, כך שבפועל תישארו עם נפח אחסון של כ-9 ג'יגה-בייט.

htc desire 820

כשהפעלנו מספר אפליקציות במקביל המכשיר לא התעייף והגיב היטב לכל בקשה. המעבר בין עמודים שונים, או בין דפי אינטרנט מגוונים, לא העמיס על המכשיר יתר על המידה ותחושת התפעול החלק נשמרה ברוב הזמן. כמו כן, ניתן להתאים אישית את תצוגת המכשיר בקביעת מסכי בית, ערכות נושא המשפיעות על צבעי התפריטים והמסכים השונים וקביעת יישומים ויישומונים במסכים השונים. גם שורת ההתראות ניתנת להתאמה אישית ומציגה עדכונים מאפליקציות שונות ולוח פקדים עשיר.

מולטימדיה
נגן האודיו שמר על עיצוב נקי ופשוט אבל מספק את כל מה שנדרש מנגן מוזיקה. אליו מצטרף נגן 'מוסיקה Play' של גוגל, כך שכל משתמש יוכל לבחור את הנגן המועדף עליו. נגן הוידאו, גם הוא פשוט ואיכותי, וכפתור בולט מאפשר ללכוד תמונות סטילס מסרטון הוידאו שמתנגן. אלה מנגנים את הסרטונים ואת קבצי האודיו באיכות טובה, וחווית הסטריאו נשמעת היטב כשממקמים את המכשיר לרוחב ונהנים מזוג הרמקולים הסטריאופוניים שבחזית המכשיר.

מצלמה
המצלמה איכזבה. אולי ציפינו ממנה ליותר מדי, גם משום שמצאנו מצלמה אחורית בעלת 13 מגה פיקסל וקידמית בעלת 8 מגה פיקסל, וגם משום שקרוב משפחה, ה-Desire Eye של HTC, הוכתר כמכשיר סלפי מוצלח. הצילומים שאנחנו ערכנו עם המכשיר במצב אוטומטי ובתנאי חדר מוארים יצאו מטושטשים. בחוץ יצאו לנו צילומים טובים יותר, אך איזון הצבעים האוטומטי לא סיפק אותנו ונדרשה התערבות בהגדרות המצלמה בכדי לקבל תוצאות מיטביות. נציין לטובה את מהירות עיבוד התמונה לאחר צילום, את היכולת לצלם רצף תמונות ואת התכונות השונות כדוגמת משפר תמונות הסלפי המוטמע בתוכנת המצלמה והאפשרות ליצור פרצוף המשולב משני פרצופים.

לאחר שהקלטנו סרטון וידאו באורך של כ-10 דקות (Full HD), המכשיר התחמם והיה ניתן להרגיש זאת בקלות כשנגענו בגבו. אז גם חשנו שהגלריה מתקשה להציג תצוגה מקדימה של חלק מן התמונות והסרטונים שמרכיבים אותה, אך ליקוי זה לא חזר על עצמו בהמשך.

HTC-Desire-820-buttom

תכונות רבות וחביבות
כפי שכבר ציינו, HTC לא התביישה להוסיף עזרים משלה לממשק ההפעלה של המכשיר. התוספת המפורסמת היא ה-BlinkFeed שכבר דיברנו עליה, וכן משפר תמונות הסלפי. אליהם מצטרפת היכולת לצלם בו זמנית וידאו וסטילס וצילום מפוצל מהמצלמה האחורית ומהמצלמה הקידמית. גם תוכנה מובנית תסייע לכם לשפר תמונות במהירות וישנו מצב הפעלה מוגן עבור ילדים. היכולת 'לתרום' מעט מיכולות העיבוד של המכשיר שלכם עבור פרויקטים חשובים בכל העולם מזכירה פרויקט דומה שהציגה סמסונג בעבר.

ועם כל אלה היינו בטוחים שהמכשיר יפול בגלל ביצועי הסוללה. הסוללה, בעלת הספק של 2,600mAh, לא נכנעה למעבד העוצמתי ולמסך הגדול. היא הספיקה ליום עבודה שלם והתעייפה בשעות הערב לאחר יום של שימוש מגוון בגלישה, שיחות והאזנה למוזיקה באוזניות. לאלו שעדיין מצפים לפתוח את מכסה הסוללה – נספר כי הסוללה לא נשלפת.

לסיכום
בדקנו את ה-HTC Desire 820 במשך כשבועיים והתרשמנו ממכשיר שלא מתיימר להיות מכשיר דגל אך כולל מעבד חזק, עיצוב מרשים, תצוגה לא רעה כלל ומשקל אטרקטיבי. ביצועי הסוללה לא איכזבו וממשק ה-Sense 6, יחד עם העזרים השונים מבית HTC, סיפקו ערך מוסף מהנה. 

לצד תכונות חיוביות רבות, ישנם ליקויים שמעיבים על חווית השימוש הכללית והבולט בהם מצוי בביצועיה הבינוניים של המצלמה.

מגוון הצבעים בהם ניתן להשיג את המכשיר הופך את ה-Desire 820 לאביזר אופנה שיעניין אוכלוסיות רבות. תוסיפו לכך את תג המחיר, 2,099 ש"ח אצל היבואן הרשמי טאץ' גרופ ושנתיים אחריות, ותקבלו מכשיר עוצמתי בשוק מכשירי הביניים עם נגיעות של מכשיר דגל.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.