למרות שתמונות של ה-HTC M10 דלפו לרשת לא זכינו לראות בברצלונה את מכשיר הדגל החדש של HTC והחברה הציגה דווקא את מכשירי הביניים החדשים מסדרת הדיזייר (Desire), שזוכים הפעם לנגיעות של צבע, תרתי משמע.

מכשירי הביניים החדשים ה-Desire 530, 630 ו-825 בעלי מעטפת פוליקרבונט בצבעים שחור, לבן, אדום או כחול עם נגיעות קטנות של צבע. ב-HTC מתגאים בתהליך הייצור ומציינים כי נגיעות הצבע נוצרו על-ידי שימוש בתרסיסים בעלי לחץ ודרגות צמיגות צבע שונות. העיצוב 'שובר שגרה' ובהחלט נראה צעיר, צבעוני ושונה מהמכשירים המקובלים בשוק.

הדגמים השונים מציעים מספר דרגות של מפרט ומחיר (שטרם נמסר על-ידי החברה): ה-Desire 530 מצוייד במערכת על שבב (SoC) מסוג Snapdragon 210, מסך בגודל 5-אינצ'ים באבחנה של 720×1280 פיקסלים, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 1.5 ג'יגה-בייט, זיכרון פנימי לאחסון בנפח 16 ג'יגה-בייט הניתן להרחבה באמצעות כרטיס microSD, מצלמה קדמית באבחנה של 5 מגה-פיקסל ומצלמה אחורית באבחנה של 8 מגה-פיקסל.

ה-Desire 630 ו-825 מצויידים במערכת על-שבב מסוג Snapdragon 400, מסך בגודל 5-אינצ'ים ו-5.5-אינצ'ים בעל באבחנה של 1280×720 פיקסלים בהתאמה. זיכרון העבודה בנפח 2 ג'יגה-בייט, זיכרון פנימי לאחסון בנפח 16 ג'יגה-בייט עם אפשרות להרחבה באמצעות כרטיס microSD, מצלמה קדמית באבחנה של 5 מגה-פיקסל ומצלמה אחורית באבחנה של 13 מגה-פיקסל.

כל המכשירים מבוססים על מערכת ההפעלה אנדרואיד מרשמלו בגרסה 6.0, עם הגרסה האחרונה של ממשק ה-Sense של החברה. המכשירים מצויידים ברמקולי בום-סאונד בחלקו הקדמי של המכשיר ויגיעו עם אוזניות לשמע באבחנה-גבוהה (Hi-Res).

בחברה מציינים כי שיווק המכשירים יחל כבר בחודש הבא, אך לא ציינו באילו שווקים והנתון המעניין ביותר – מהו טווח המחירים המשוער.

גם HTC עושה מציאות מדומה

Vive Consumer Edition

ב-HTC ניצלו את הכנס בברצלונה על-מנת להכריז גם על יכולות חדשות, המחיר והזמינות של ה-Vive, משקפי המציאות המדומה של החברה שמפותחות בשיתוף עם וואלב (Valve). למרות שמשקפי המציאות המדומה מיועדים למחשב האישי בחברה מצאו לנכון לציין בכנס בברצלונה על יכולות חדשות של אותם משקפיים והיא האפשרות להתחבר אל מכשיר הטלפון של המשתמש. כך, כאשר המשתמש משחק הוא יוכל לענות לשיחות או למסרונים ואף לבדוק את לוח השנה והתזכורות מבלי להסיר את המשקפיים. היכולות הזו תוצע לבעלי מכשיר חכם בעל מערכת הפעלה של אנדרואיד או iOS.

בנוסף, בחברה העניקו פרטים חדשים על הזמינות והמחיר של המשקפיים: צרכנים שיסכימו לשלם 799 דולר יוכלו להזמין מראש ב-29 לפברואר את המהדורה הצרכנית של משקפי ה-Vive בעוד הם יקרים יותר ב-200 דולר יותר ממשקפי האוקולוס-ריפט (Oculus Rift). יש לציין כי הערכה של משקפי המציאות המדומה של HTC מקיפה יותר ומעבר למשקפיים עצמם, הערכה מגיעה עם 2 בקרי תנועה אלחוטיים, שתי תחנות בסיס שמשמשות למדידת חלל החדר, Vive Link Box וזוג אוזניות. בנוסף, HTC גם מציעה לרוכשים שני משחקים בחינם: Job Simulator: The 2050 Archives ו-Fantastic Contraption.

צרכנים שיזמינו את משקפי ה-Vive ב-29 לפברואר צפויים לקבל אותם בתחילת אפריל ובעוד התפוצה של המשקפיים די רחבה, עם 24 מדינות – לצערנו ישראל אינה בניהן.