הטמפרטורה לקראת פתיחת תערוכת IFA 2014 בברלין בשבוע הבא הולכת ועולה. התערוכה הזו, כך מתברר, תרכז סביבה הרבה מאוד הכרזות חדשות לאורך כל תחומי המחשוב, ובעיקר בתחום הטלפוניה.

כעת זה שוב תורה של HTC להוסיף קצת שמן למדורה שלה. בשבוע שעבר, כבר דיווחנו כי החברה שלחה הזמנות לאירוע השקה שיערך ב-4 בספטמבר, שבו על פי הדיווחים, תציג את ה-Desire 820 המיועד לשוק הבינוני. כעת, עם תמונות פרסומות חדשות ששחררה החברה באופן רשמי לקראת אירוע ההשקה, נראה כי HTC מתכוונת להיות החברה הראשונה שתציג מכשיר אנדרואיד (Android) המבוסס על מערכת על שבב שליבותיה מיוצרות בארכיטקטורה של 64 ביט.

שתי חברות כבר הודיעו שיש ברשותן מערכות על שבב ב-64 ביט שמוכנות לשיבוץ במכשירים חדשים. הראשונה היא קוואלקום (Qualcomm) עם ה-Snapdragon 615 מתומנת הליבות, והשנייה היא החברה הטייוונית מדיה-טק (MediaTek) שהציגה אף היא שבב מתומן ליבות עם יכולת עיבוד של 64 ביט, המכונה MT-6795. כרגע לא ברור על איזה שבב HTC מדברת, אך אפשר להמר, לאור ההיסטוריה האחרונה, שמדובר במערכת על שבב של קוואלקום.

 

 • אור

  אנדרואיד בכלל מוכנה ל64 ? ואם כן, כמה זיכרון כבר יהיה לטלפון? מתחת ל4 זה לא משתלם, זה לא יתן כלום.

  • ארכיטקט

   ילד,
   לך תלמד קצת איך עובד ובנוי מחשב.

   מה זה זיכרון RAM?
   מהו מרחב כתובות של הזיכרון? איך עובד 64BIT?
   מה זה פרגמנטציה?
   איך בקר הזיכרון עובד?
   מה זה גישה מהירה לזיכרון ?

   תפסיק להסתכל כל היום על מספרים כי לא משנה כמה ליבות, זיכרון,מהירות שעון יש לך כאשר הארכיטקטורה של המעבדים מכוונת נמוך. (ראו ערך מעבדי Snapdragon)

   ואז תלמד ש64BIT זה ממש לא רק זיכרון של 4GB+

 • snapdragon 615 64Bit

  ברור שיהיה מעבד של קוואלקום ב Desire 820