למי שלא ידע (האמת, גם אנחנו לא), ה-HTC One מצויד במקלט IR, או אינפרא-אדום, משהו שחשבנו כי חלף כבר מן העולם עוד מימי Windows Mobile. אבל המקלט בניגוד לבעבר, לא גדול ומסורבל במיוחד אלא מתחבא לו היטב בכפתור ההדלקה הקטנטן שבקצה המכשיר.

ומדוע יש מקלט אינפרא-אדום אתם שואלים? ה-One יכלול כחלק מהמאפיינים החדשים של ממשק ה-Sense 5 את ה-Sense TV, אפליקציית שלט רחוק אשר יוכל לשלוט במכשירי טלוויזיה וקולנוע ביתי ישירות מהמכשיר. באפליקציה יהיה ניתן להגדיר את המכשירים שבבית, לשלוט בהם יחדיו ולהגדיר פעולות מראש. יתרה מכך, המקלט מסוגל אף “ללמוד” כל פקודה של שלט אחר ובכך להחליפו בקלות ללא צורך בידע טכני, כך שהוא מסוגל להתאים לכל סוג של שלט הקיים בחוץ.

ב-HTC מעוניינים כעת להרחיב את יכולות המקלט אינפרא-אדום, וכעת היא מחפשת מפתחים שינצלו זאת ושיחררה אמש ערכת פיתוח (API) עבור אלו אשר מעוניינים לבנות אפליקציות אשר ינצלו את החומרה החדשה. באופן זה, ב-HTC מעוניינים אולי גם לגלוש לתחומים שעד כה הם לא היו, וקצת להציק ללוג’יטק שלה סדרת שלטי Harmony השולטים בתחום.

עד כמה הדבר יהיה שימושי אנחנו לא ממש סגורים, אבל אם אתם מפתחים אתם מוזמנים לקפוץ לבלוג של HTC ולגלות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.