יצרנית הסמארטפונים הטייוואנית HTC הכריזה היום על מכשיר חדש לשוק הביניים, Desire 600. המכשיר, המשויך לסדרה הוותיקה ביותר של החברה שטרם נכחדה, מיועד לספק אלטרנטיבה פשוטה וזולה יותר למכשיר הדגל של החברה, One, שהוכרז לפני כשלושה חודשים וזכה לביקורות נלהבות אך לבעיות רבות בדרך לשוק.

Desire 600 מצויד במפרט מתאים לרמה הבינונית, הכולל מעבד Snapdragon 200 של Qualcomm בעל ארבע ליבות במהירות 1.2GHz, זיכרון עבודה (RAM) בנפח 1GB, מסך Super LCD 2 בגודל 4.5 אינצ' וברזולוציה של 960×540 נקודות,  מצלמה אחורית בעלת חיישן 8 מגה-פיקסל ומצלמה קדמית בעלת חיישן 1.6 מגה-פיקסל.

על גבי החומרה הנ"ל רצה גרסת Jelly Bean של מערכת ההפעלה אנדרואיד, אם כי לא ברור האם מדובר בגרסא 4.1 או 4.2. כמובן שהמערכת של גוגל מולבשת במיטב המחלצות הטייוואניות – קרי: ממשק ה-Sense 5 עם מסך ה-BlinkFeed, המציג עדכונים מרשתות חברתיות ומגופי תוכן שונים. ביכולות הצילום הסתפקה החברה בעריכה קלה של מצגות תמונות בעזרת אפליקציית Video Highlights, ולא שילבה במכשיר את Zoe, המתחרה באפליקציית Scalado המשולבת במכשירי הלומיה של נוקיה. את יכולות הסאונד של Beats Audio, המספקות איכות שמע מקסימלית בעת שימוש באזניות, לא שכחה החברה להניס לטלפון החדש.

מבחינת עיצוב, משלב הסמארטפון החדש מוטיבים נבחרים ממכשירים קודמים של החברה, כולל קווי המתאר החדים של Windows Phone 8x ושני הרמקולים הקדמיים בעלי המגברים המובנים לשיפור הסאונד, המכונים BoomSound ומוכרים לכולנו מה-One, אם כי כאן הם זכו לעיצוב שונה וצעקני פחות, המזכיר את ה"גרילים" הכפולים של HD 7 ו-7 Pro של החברה מ-2010.

המכשיר יכלול שני חריצי SIM וטכנולוגיה המאפשרת להשתמש בשני הקווים בו-זמנית, בניגוד למכשירים אחרים כגון אלה מסדרת Asha של נוקיה הדורשים מיתוג ידני בין הקווים. הוא צפוי לצאת בתחילת החודש הבא ברוסיה, בלרוס והמזרח התיכון. עם זאת, מטאצ'-גרופ, יבואנית HTC בישראל, נמסר כי כרגע היא אינה מתכננת להביא את המכשיר לארץ, שכן לדבריה הוא "פחות מתאים לשוק הישראלי".

במקביל להכרזה על Desire 600, אמר גורם ב-HTC ל-Wall Street Journal כי מאז השקת ה-One נמכרו כ-5 מיליון מכשירים. מדובר במספר יפה, אך הוא אינו מספיק ע"מ להבטיח את עתידה של החברה. מזה שנתיים ברצף מציגה HTC ירידות חדות במכירות מדי רבעון, ולאחר עיכוב של חודש בהשקתו של One חצו רווחיה ברבעון הקודם את כל הקווים האדומים, תוך ירידה של 97% לעומת התוצאות הבלתי מעודדות כשלעצמן של הרבעון המקביל אשתקד, והתקרבו לאפס. בשבועיים האחרונים החל גל של עזיבות, כאשר כמעט בכל יום מדווח על בכיר נוסף שנוטש את החברה.