המכשיר שהביא את בשורת מסכי ה-5 אינץ' ב-HTC  היה ה-Butterfly. מכשיר זה היה מיועד רק לשוק במזרח. לאחר עיכוב לא קטן הוא הגיע גם בגרסה מערבית תחת המותג One. כעת החברה הכריזה על ממשיכו, ה-Butterfly 2, אולם הפעם נראה כי אנחנו לא מביטים בו בקנאות או לפחות לא על כלל מאפייניו.

ה-Butterfly 2 מציג מראה מוכר מאוד ל-HTC One M8, ונשאר עם מסך 5 אינץ' ברזולוציית Full HD. אבל, גוף האלומיניום הוחלף בגוף מפוליקרבונט (Polycarbonate) במספר צבעים (אדום, כחול ושחור) בגימור מטאלי מבריק. זו גם אולי הסיבה שנוספה לו יכולת לחסינות כנגד מים עד לעומק של 1 מטר לזמן של עד 30 דקות בתקן IP57, ממש בדומה לסדרת ה-Xperia Z של סוני (Sony), ועם כיסוי גומי לאטימה בחיבורים. מעבר לכך, המכשיר מציג את אותה מערכת על שבב ה-Snapdragon 801 מרובעת הליבות עם זיכרון עבודה של 2 ג'יגה-בייט ואחסון פנימי בנפח של של 16 או 64 ג'יגה-בייט לבחירה וכן חריץ microSD להרחבה.

מכשיר ה-Butterfly 2 מצויד באותה יכולת צילום מגניבה המאפשרת לבחור אובייקטים בצילום ולהחיל עליהם אפקטים שונים, זאת בשימוש בחיישן קרבה נוסף לחיישן הצילום (Duo Camera), אולם במקום מצלמת ה-Ultrapixel, הוא יצויד בחיישן 13 מגה פיקסל. בנוסף, בקדמתו גם מצלמה 5 מגה פיקסל עם עדשה רחבה לצילומי הסלפי.

HTC שיתפה פעולה עם חברת האודיו Harman Kardon כדי לפתח שבב ייעודי לפענוח המוזיקה המתנגנת במכשיר, זאת בשילוב רמקולים ה-BoomSound העוצמתיים. הסוללה מגיעה בהספק של 2,700mAh המספקת לדברי החברה עד 23.9 שעות שיחה ו-643 שעות המתנה, והוא ירוץ על גבי מערכת האנדרואיד 4.4.2 KitKat יחד עם ממשק ה-Sense 6.0.

Butterfly 2 יושק ב-2 לספטמבר בגרסה המיועדת ליפן (J Butterfly 2) וכן בגרסה בינלאומית.