להחליף את Windows באנדרואיד? תמיד שאלנו את עצמנו מדוע זה כבר לא קורה, אבל נראה כי HP הולכת לעשות את צעד גדול בכיוון. תמונות שדלפו לרשת מציגות את SlateBook 14, המחשב הנייד הראשון של החברה הרץ רק על מערכת האנדרואיד.

HP-SlateBook-14-leaks-out-the-first-Android-based-notebook (2)המחשב החדש מצויד במסך 14 אינץ’ תומך מולטי-טאץ’ Full HD ורץ על שבב לא ידוע של Nvidia, כנראה Tegra 4 או Tegra K1 ויכלול ממשק מותאם שפותח על ידי החברה על מנת להקל על השימוש במערכת בסביבת האנדרואיד ויחד עם זאת הוא כולל גישה לחנות המלאה. כפתורי המגע נשארו בחלק התחתון בדומה למחשבי הטאבלטים וזה בשילוב המקלדת מלאה. למעשה, המחשב נראה כלפטופ לכל דבר, מעוצב בצורה קלילה וכולל את מגוון הממשקים: 3 יציאות USB, יציאת HDMI בגודל מלא, יציאת אוזניות, רמקולים מבית Beats Audio, חריץ microSd וגם SIM לתקשורת דור 3 עבור גישה לאינטרנט.

באופן מפתיע, רוב היצרניות הגדולות לא נכנסו לשוק עם מחשב מבוסס אנדרואיד, אולי בשל חוסר התמיכה של גוגל לעניין והרצון לדחוף את מחשבי הכרומבוק, אך נראה כי כעת ישנה תפנית משמעותית וכי החברות מבינות שהמשתמשים יכולים ורוצים גם סביבה מוכרת כמו מערכת האנדרואיד, דבר שמיקרוסופט בהחלט צריכה לחשוש מפניו.

מחירו של המחשב או המפרט המלא לא נחשף, אך אנו צופים כי הוא לא יהיה יקר במיוחד וסביר כי יציג מחיר תחרותי כמו מחשבי הכרומבוק.