מיקרוסופט (Microsoft) קיבלה חיזוק חשוב מיצרנית המחשבים HP, כאשר זו הציגה מחשבים וטאבלטים מוזלים המבוססים על Windows.

HP Stream 7 החברה חשפה את Steram 7 ו-Stream 8, זוג מחשבי טאבלט בגדלים של 7 ו-8 אינץ’ אשר ירוצו על מעבד אינטל ומערכת ה-Windows 8.1 ומחירם יהיה נמוך מאוד ויעמוד על 99.99 דולר ו-149.99 דולר בהתאמה. שניהם יבוססו על שבב ה-Atom Z3735G מרובע הליבות, יחד עם אחסון של 32 ג’יגה-בייט, תקשורת אלחוטית ו-Bluetooth 4.0. הם יכללו גם גישה ל-Office 365 למשך שנה בחינם ואחסון בנפח של 1 טרה-בייט ב-One Drive.

בתחום המחשבים הניידים הציגה החברה את דגם Stream 11 עם מסך 11.6 אינץ’ ו-Stream 13 עם מסך 13.3 אינץ’ ברזולוציה של 720p. המחשבים ירוצו על שבב כפול ליבה Intel Celeron N2840 ויכללו זיכרון עבודה (RAM) של 2 ג’יגה-בייט, אחסון פנימי של 32 ג’יגה-בייט וזמן סוללה של כ-8 שעות עבודה רציפות. גם הם יגיעו עם מערכת ה-Windows 8.1, גישה בחינם למשך שנה לשירות ה-Office 365 ואחסון בענן של 1 טרה-בייט.

נלחמים בכומבוק ובאנדרואיד
זו הפעם הראשונה בה אנו רואים מוצרים המבוססים על Windows כה זולים ומיקרוסופט מבצעת מהלך מעניין במיוחד ומוזילה את עלויות הגבוהות של מערכת ה-Windows 8.1. בדרך זו היא מעוניינת להתחרות בטאבלטים מבוססי האנדרואיד וכן מחשבי הכרומבוק מבוססי Chrome OS שהולכים וצוברים תאוצה בשנתיים האחרונות.

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.