באירוע “ "ארוחת בוקר עם סונדאר פיצ’אי" שהתקיימה השבוע, גוגל חשפה מלבד גרסת האנדרואיד 4.3 ונקסוס 7, גם את Chromecast, מזרים מדיה לטלוויזיה ישירות מכל מכשיר סמארטפון ומחשב עם דפדפן הכרום ובמחיר זול במיוחד של $35.

זהו אינו מזרים רגיל כפי שאנחנו מכירים מהדונגלים שנמכרים ברחבי האינטרנט, המכונים Google TV, מעין מכשיר אנדרואיד בסטיק. אלא ה-Chromecast (כרומקאסט) הוא מזרים מדיה המתבסס על חומרת המכשיר ממנו מופעל הוידאו ובאמצעות אפליקציה ייעודית הוא מאפשר להציג על המסך הגדול כמעט כל תוכן שאנו צופים בו באינטרנט. אתר phandroid לקח את הדונגל החדש לבדיקה קצרה, ומסביר כיצד זה עובד.

תחילה, יש לחבר את ה-Chromecast לכניסת HDMI במסך הטלוויזיה. צד אחד נכנס לשקע ה-HDMI ומצד השני נכנס שקע microUSB זאת כדי לתת לו חשמל דרך חיבור USB סטנדרטי או שנאי קיר של סמארטפון.

chromecast-setup-5-easy-steps Chromecast-upside-down

פשוט לשימוש
כדי לצפות בתכנים ברשת יש להגדיר את ה-Chromecast לרשת האלחוטית בבית. באמצעות הורדה של תוכנה למחשב (Windows או Mac) באתר גוגל, מתבצע חיבור לדונגל שבטלוויזיה. לאחר אימות ראשוני נצטרך להגדיר את הגדרות ה-WiFi וזה הכל. השלב הבא הוא גם הפשוט ביותר, רק צריך לבחור מהו המכשיר שאנו מעוניינים להשתמש ולהתחיל להזרים מדיה. יש להוריד את האפליקציה, המכונה Chrome Cast ומותאמת למספר פלטפורמות – ישנה גרסה עבור ה-iOS והאנדרואיד, או במחשב דרך דפדפן הכרום כתוסף נפרד. לאחר התקנת האפליקציה, נותר לנו רק לבחור את הסרטון הרצוי ואוטומטית הוא מוצג ומוזרם ישירות לטלוויזיה.

כרגע, ה-Chromecast תומך ב-YouTube ובשירות הזרמת הוידאו Netflix, וידאו וסרטונים דרך חנות הגוגל פליי (בארה”ב) וגלישה בדפדפן מלא דרך כרום. אין אפשרות לנגן סרטונים מהמחשב האישי, כך שאנחנו תלויים מאוד בדפדפן ובתמיכה של גוגל באפליקציות צד שלישי.

העיקרון פשוט למיד, והשימוש עוד יותר, ומאפשר לכל מי שמעוניין לצפות בוידאו על המסך הגדול בלי יותר מידי התעסקות.

וידאו: כך זה עובד

-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.