אם אתם רוצים לקום בזמן ביום ראשון הקרוב, כדאי שתקראו את הכתבה הבאה: בלילה שבין שבת לראשון בשעה 2:00 יכנס שעון החורף לתוקפו והמחוגים יוזזו שעה אחת אחורה לשעה 1:00. בעידן שבו מרבית מכשירי הטלפון החכמים מעדכנים את השעה באופן אוטומטי, כדאי לוודא שהשינוי יתבצע כהלכה, ולא, קיים חשש שכל סדר היום ישתבש.

הבעיה נגרמת כתוצאה משינוי בחקיקה בישראל, לפיו שעון החורף יכנס  ב-26.10, ולא מוקדם יותר כפי שהיה נהוג כאן בשנים עברו. לפני כחודש, בתאריך השינוי הישן, השתנתה תצוגת השעה בחלק ממערכות ההפעלה, וזו גרמה לשיבוש סדר יומם של רבים, ששעונם הוזז ללא ידיעתם. הפתרון שהוצע על ידי החברות הסלולריות היה לעדכן את אזור הזמן ל"אזור זמן אתונה", אזור זמן דומה לזה שבישראל, לפיו משתנה השעון בתאריך החדש – ה-26.10.

שעונם של אלו שנצמדו להנחיות החברות הסלולריות והעבירו את אזור הזמן לשעון אתונה, יעודכן גם הוא במהלך הלילה שבין שבת לראשון, אך זה יקרה בשעה 4:00 לפנות בוקר ולא בשעה 2:00 כפי שנהוג בישראל. כדי להימנע מאי-נעימויות אנו ממליצים שלא להסתמך כלל על השעון המעורר שבמכשירים ביום ראשון בבוקר. במהלך יום ראשון כדאי לוודא שאזור הזמן במכשירכם מכוון על שעון ישראל.

כך תחזירו ביום ראשון את אזור הזמן לשעון ישראל

במכשירי iOS: היכנסו לתפריט ההגדרות > כללי > תאריך ושעה > שנו את השעון המקומי משעון אתונה לירושלים והפעילו את המתג של כיוון אוטומטי. 

winterClkiphone

 

במכשירי אנדרואיד: היכנסו לתפריט ההגדרות > תאריך ושעה > סמנו V בשדה תאריך ושעה אוטומטיים ואת אזור הזמן החליפו מאתונה לירושלים / ישראל.

 

winterClkAndroid

 

במכשירי Windows Phone: החליקו את המסך שמאלה לכניסה להגדרות > תאריך+שעה > אזור זמן אוטומטי.

פורסם לראשונה ב-24.09.2014, עודכן ב-24.10.2015

שתף:
-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.