חיברתם את המכשיר למטען ולאחר זמן מה ניגשתם אליו וראיתם כי אחוזי הסוללה עלו באופן איטי. נשמע לכם מוכר? זה לא באשמתכם או באשמת אפליקציה כזו או אחרת במכשיר שלכם – הבעיה ברוב המקרים היא בגלל המטען או הכבל שאתם משתמשים בו. כיצד בודקים ומה עושים? מדריך למשתמשי האנדרואיד.

הסוללה גדלה

המכשירים הסלולריים המודרניים כוללים כיום סוללות גדולות וכתוצאה מכך לוקח יותר זמן להטעין אותן. אם בעבר סוללה של מכשיר טלפון הייתה בקיבולת של 1,000 עד 2,000 מיליאמפר-שעה, כיום הסוללה הממוצעת כבר מעל 2,700 מיליאמפר-שעה. המשמעות היא שכדי להטעין את הסוללות האלה מהר יותר דרוש גם מטען בעל זרם (אמפר) גבוה יותר.

הבעיה היא שלא כל המטענים והכבלים נולדו שווים, וגם אם נשתמש במטען בעל אמפר גבוה יותר זה לא אומר כי המכשיר יוכל להיטען מהר יותר. בין המכשיר המודרני למטען המודרני ישנו פרוטוקול תקשורת המסנכרן בין השניים כדי לא לגרום לטעינת יתר של הסוללה ולנזק למכשיר. המטען "לא יודע לדבר" עם הטלפון? זו סיבה אפשרית לטעינה איטית, ואולי אפילו כזו שיכולה לסכן את הסוללה שלכם לטווח הארוך. זו גם אחת הסיבות מדוע מטענים סינים פשוטים לא מומלצים לשימוש.

המטען מקורי?

כדי להתחיל בבדיקה, יש להוריד למכשיר הטלפון את אפליקציית Ampere מחנות Google Play (בחינם) ולחבר את המטען לשקע הטעינה ולטלפון. כדי ליצור סביבה ניטראלית, הכי טוב להתחיל עם המטען והכבל המקורי שהגיעו עם המכשיר, זאת כדי לבחון מהי מהירות ההטענה המקסימלית שהמכשיר מסוגל לקבל.

USB power adapter charger samsung

כל מטען עם חיבור USB מוציא מתח של 5 וולט אולם הזרם (אמפר) משתנה בין מטען למטען. לפני הבדיקה, בדקו מהו האמפר של המטען שלכם. זה צריך להיות רשום עליו באותיות הקטנות, ויכול לנוע בין 500 מיליאמפר ועד 2 אמפר ואפילו יותר מכך. זו תהיה סוג של אינדיקציה להבין מהו ההבדל בין ההצהרה להטענה בפועל. אולם, יש לקחת בחשבון כי האפליקציה לעיתים לא מצליחה לזהות את הנתון המדויק.

כך תבדקו

1. בדקו מהו האמפר הרשום על המטען

2. הפעילו את האפליקציה

2. חברו את המטען

3. בדקו כמה מיליאמפר (mA) מוצג באפליקציה

התוצאות התקינות שצריכות להתקבל הן יכולת ניצול של בין 70 ל-80 אחוז מתפוקת המטען. כלומר אם מדובר במטען בעל זרם של 2 אמפר, נראה באפליקציה כי המכשיר נטען במהירות של 1500-1800 מיליאמפר. אם מדובר במטען של 1 אמפר נראה הטענה במהירות של 600-800 מיליאמפר וכן הלאה.

מכשירים מודרניים, כלומר כאלה מהשנתיים-שלוש האחרונות אמורים להיות מסוגלים להיטען בקצב של 1800 מיליאמפר לפחות, זאת בשימוש של מטען 2 אמפר תקין עם כבל איכותי. אם התוצאה מראה אחרת – כדאי להחליף מטען. באותה האפליקציה אפשר גם לבדוק כמה אנרגיה המכשיר צורך, על ידי הפעלתה ללא חיבור למטען. במקרה זה, האפליקציה תציג לכם (בצבע כתום) את הזרם שאותו צורך המכשיר צורך בזמן אמת.

אם הצלחתם להגיע לתוצאה מספקת, המטען שברשותכם תקין. אם קצב ההטענה אצלכם נמוך מ-1000 מיליאמפר (למטען בעל זרם של 2 אמפר), כדאי להתחיל ולבדוק מטען אחר וכבלים שונים. הסבירות הגבוהה יותר היא כי המטען שברשותכם אינו מסוגל לספק את קצב ההטענה, אך גם לכבל חשיבות לא קטנה במיוחד בזרם גבוה.

ההמלצה שלנו, אם אתם לא משתמשים במטען המקורי, היא לרכוש מטען איכותי אחר גם אם הוא לא של היצרן של מכשירכם, כמו לדוגמה מאחת ההמלצות שלנו במדורי הצרכנות. זה אולי יהיה קצת יקר יותר ממטענים חלופיים זולים – אבל שווה כל שקל.

כמה אתם קיבלתם ועם איזה מטען? שתפו אותנו בתגובות.

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Ofer Saferman

  המידע המוצג בכתבה אינו מדויק. לא כל הטלפונים מסוגלים למדוד זרם ואז האפליקציה מראה שטויות. המטען בתוך הטלפון בד"כ חכם ומווסת את זרם הטעינה כפונקציה של כמה הסוללה ריקה, אז הצהרות מהסוג של "כל המכשירים החדשים מטעינים ב-1500-1800 מיליאמפר" פשוט לא נכונות. אם הסוללה מתחת ל-50% סביר להניח שזה המצב. אם הסוללה 90% יתכן שזרם הטעינה יהיה רק 500 מיליאמפר או פחות.
  הדרך היחידה להיות בטוחים מה מטענים או כבלי טעינה עושים היא לרכוש מ-ebay כזה:
  http://www.ebay.com/itm/USB-Charger-Doctor-Voltage-Current-Meter-Mobile-Battery-Tester-Power-Detector-HK-/111734662855?hash=item1a03e7a6c7:g:39UAAOSw3ydVwHOb
  או כזה:
  http://www.ebay.com/itm/Portable-USB-Detector-Tester-Meter-For-Current-Voltage-Measurement-/251914919366?hash=item3aa74c9dc6:g:HCMAAOSw~gRV1vKL

  מחברים אותו בטור לכבל טעינה והוא מראה בו זמנית מתח וזרם טעינה. זה אמיתי ומדויק.

  יש הרבה עניינים נוספים שצריך לקחת בחשבון. אם המטען מצוין אבל הכבל לא גם אז הזרם יהיה נמוך וזאת לא אשמת המטען. הרבה כבלים סיניים נעשים עם גידים דקים שיש להם התנגדות גבוהה ולא מסוגלים להעביר מספיק זרם. גם לזה יש פתרון:
  http://www.ebay.com/itm/Voltage-Electric-Current-Smart-Micro-USB-Charging-Data-Cable-Display-Hot-Sale-/391023276402?hash=item5b0acdb172:g:eqkAAOSwmrlUrjd7

  זה כבל לדוגמא שגם מודד מתח וזרם וגם משמש ככבל טעינה מעולה כי הוא מסוגל להעביר זרם גבוה.

  כל הקישורים ל-ebay הם לדוגמא. חפשו לפי התיאור ותמצאו מוצרים דומים אחרים.

  • איתי מקמל

   אני מסכים שזה לא חד חד ערכי, והדברים משתנים מאוד ממכשיר למכשיר וסוללות שונות. כן זה יכול לתת אינדיקציה לכבל/מטען תקין זאת במידה ואכן מצליחים להגיע למספרים המצוינים. כמובן ציוד חיצוני תמיד עדיף.

 • אוראל

  מעניין עד כמה האפליקציה מדייקת..
  משתמש במטען שזכיתי מהאתר, של חברת ENERGY Boost
  הנתונים שהאפליקציה מראים דיי גבוהים 4900mA

 • Rami

  ניסיתי וזה בילבל אותי לגמרי יש לי lg4 חדש מקורי עם מטען מקורי מאוגוסט על המטען כתוב 1.8 ובאפליקציה זה כל הזמן משתנה האמפר המתח והטמפרטורה כל שניה מ 590 ועד 1020 כאשר המתח לא עולה ל4 אפילו והכול תקין אצלי רק לא יציב ולא מטעין באותו הקצב אז מז אומר.

 • 2150 מטען מקורי נקסוס 6

 • Haim Barel

  מחבר את הכבל המקורי ל USB3 במחשב ומראה 2500 ~ 🙂

 • חיים

  כתוב באפליקציה 200 מ"א
  הגיוני??

 • אלירן סידון

  אני עם גלקסי S6 מטעין עם המטען המקורי + כבל מקורי מגיע רק ל 1040 MA לשעה מוזר

 • לעוד מידע מעמיק יותר על סוללות מטענים וכבלים מוזמנים לקרוא
  http://whatimade.today/all-i-know-about-usb-phone-chargers/

 • ניק

  אין משהו דומה למשתמשי אייפון?

  • Niv Mizrahi

   מצטרף לשאלה

   • איתי מקמל

    יש פתרונות טכניים אבל לא כאפליקציה למשתמשים. הפתרון הפשוט הוא לרכוש מוצר כזה ולחבר אותו למטען ומהצד השני את כבל הטעינה

  • אני

   עוד סיבה למה ios זה גרוע,
   סביר להניח שיש אבל זה בטוח מחייב פריצה.