במכשיר ה-Nexus 5 הציגה גוגל (Google) מסך בית חדש שזכה לשם Google Experience Launcher. השמועות טרם ההשקה של המכשיר גרסו כי מסך הבית החדש, בדומה לכמה מיישומי גוגל, יעשה את דרכו לחנות Google Play ויאפשר גם לבעלי מכשירים נוספים ליהנות מהחוויה של גוגל.

אך ברגע האמת לא רק שמסך הבית לא עשה את דרכו אל החנות המקוונת, אלא באופן תמוה הוא גם לא כלול בגרסה 4.4 שהגיעה אל מכשירי ה-Nexus מהדור הקודם. ובכן, באנדרואיד (Android) לא מדובר בבעיה של ממש – לא עברו מספר שעות מהשחרור של המכשיר, וקובץ ההתקנה של מסך הבית החדש עלה לרשת. כעת פשוט ניתן להתקין את מסך הבית החדש על כל מכשיר אנדרואיד.

אם גם אתם מעוניינים להשתמש במסך הבית החדש תוכלו לעשות זאת בקלות יחסית על פי הצעדים שבהמשך. עם זאת, יש לציין כי ההתקנה על היא אחריותכם בלבד. אנחנו התקנו את מסך הבית החדש על מכשיר HTC One עם אנדרואיד בגרסה 4.3.

GEL-Installation-Steps

 1. אשרו התקנת יישומים ממקורות חיצוניים
  במגירת היישומים יש לבחור ב'הגדרות' (Setting) -> אבטחה (Security) ואז לסמן ב-V את האפשרות 'מקורות בלתי ידועים' (Unknown Sources). עם אפשרות זו ניתן להתקין קבצי APK שמקורם אינו ב-Google Play.
 2. הורידו את קבצי ההתקנה
  על-מנת שמסך הבית החדש יפעל כשורה יש צורך לוודא כי יישום החיפוש של גוגל מעודכן, במידה וטרם התקבל עדכון לגרסה 3.1.8 באופן אוטומטי, ניתן להוריד אותו באופן ידני מכאן.
  את ה-Google Experience Launcher ניתן להוריד מכאן.
 3. התקנת היישומים
  במגירת היישומים יש לגשת ל'הורדות' (Downloads) ולבחור בקבצי ה-APK שהורדנו, אשר יופיעו תחת 'היום'. את GoogleHome.apk יש להתקין לאחר עדכון יישום החיפוש.
 4. שימוש במסך הבית של גוגל כברירת מחדל
  לאחר סיום ההתקנה בלחיצה על כפתור הבית במכשיר, תקפוץ הודעה אשר בה תשאלו באיזה מסך בית תרצו להשתמש בעת לחיצה על הכפתור. יש לסמן את 'מפעיל' (Launcher) ולבחור ב'תמיד' (Always) על-מנת לקבוע את ה-GEL כמסך הבית כברירת מחדל או ב-'רק פעם אחת' (Once) על-מנת להפעיל אותו באופן חד-פעמי.
 5. הפעלת מסך ה-Google Now ואפשרות ההפעלה הקולית
  לאחר ההתקנה, לא תוכלו להשתמש בשתי האפשרויות המעניינות ביותר שמציע מסך הבית החדש – האפשרות להפעלת החיפוש על-ידי אמירת OK Google וגישה ל-Google Now בדפדוף לימין (בעברית).
  על-מנת לאפשרם צריך קודם כל להפעיל את היישום Google במגירת היישומים. בעת ההפעלה הראשונה תתבקשו להגדיר ולאשר את השימוש ב-Google Now.
  לאחר ההגדרה המסך של Google Now יהפוך זמין אך אפשרות ההפעלה הקולית עדיין לא – לשם כך יש לשנות את שפת החיפוש ל-'אנגלית (ארצות הברית)' על-ידי כניסה למסך האפשרויות של Google Now: לחיצה על שלושת הנקודות בתחתית המסך -> קול -> בחירה ב'אנגלית (ארצות הברית)'. לאחר בחירת השפה יש להוריד את חבילת השפות 'אנגלית (ארצות הברית)' מתוך מסך 'זיהוי דיבור לא מקוון'.

זהו, כעת אתם יכולים ליהנות מאותו מסך בית אשר קיים ב-Nexus 5 ביחד עם אפשרות ההפעלה הקולית.

-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.