גלקסי אס 7 רטוב

ה-Galaxy S7 (גלקסי אס 7) מתאפיין בין היתר בחסינות למים ואבק בתקן IP68, דבר המאפשר לנו לצלול עם המכשיר מתחת למים עד לעומק של מטר וחצי למשך 30 דקות. מדיווחים של רוכשים ראשונים שכבר הספיקו לבחון את העמידות למים עולה כי המכשיר מונע טעינה בשעות הראשונות והמוזיקה או צלילים הבוקעים מהרמקול הפנימי נשמעים צרודים והאיכות הסאונד ירדה פלאים. מה עושים?

קודם כל לייבש

למרות היכולת המוצהרת, אנחנו ממליצים לא להיכנס עם מכשירים אלקטרונים למים. אם בכל זאת נכנסתם עם הגלקסי S7 למים (בריכה או מי ברז בלבד, לא לים), הדבר הראשון הוא לייבש אותו כמה שניתן באמצעות מטלית או מגבת ייבשה ואפילו לתת לו קצת זמן באוויר הפתוח (לא בשמש) לפני שאתם חוזרים ומשתמשים בו. אפשר אפילו לנער בחוזקה עד ששאריות המים יצאו החוצה (רק אחזו חזק במכשיר שחלילה לא ייפול).

להטעין רק לאחר מספר שעות

דבר שני, כלל לא כדאי לנסות ולהטעין את המכשיר בארבע השעות הראשונות לאחר הטבילה במים. כידוע מים וחשמל לא הולכים ביחד ולמרות כי סמסונג הטמיעה מנגנון המונע את טעינתו של הגלקסי S7 במקרה בו מתגלה לחות בחיבור, רצוי להמתין עד אשר חיבור ההטענה יתייבש לגמרי שכן אם לא תעשו זאת, תוכלו לגרום נזק גם נזק למטען ולכבל ההטענה שלו.

Galaxy S7 speeker fix after water

שאבו שאריות מים

אם בכל זאת המתנתם מספר שעות ועדיין הרמקול משמיע צלילים מתכתיים ועמומים (כמו בדוגמה בהמשך) והמכשיר לא מוכן להטעין את עצמו, אפשר לרכוש משאבה קטנה, פומפה, כמו זו שמצאנו ב-eBay או בחנויות כלי בית. על ידי מספר שאיבות (לא נשיפות!), הצלחנו להסיר את שאריות המים שנשארו ברמקול, בחיבור ההטענה ובכניסת האוזניות ולהחזיר את המכשיר לתפקודו המלא.

האזינו לרמקול לאחר הכניסה למים

 

צריך לזכור כי חסינות למים במכשירים אלקטרונים מאוד תלויה באופי השימוש האישי, הזמן והעומק בו המכשיר שהה במים, האם ישנם נזקים פיזיים או נפילות שיכולות להחליש את ההגנה הפנימית והאם הוא עבר תיקון במעבדה. לכן, אנחנו חוזרים וממליצים לא להיכנס למים עם מוצרים אלקטרונים בכלל וטלפונים בפרט, גם אם הם נועדו לכך.

 • ‫אסי מסיקה‬‎

  אם המכשיר שלי גלקסי 7 אדג עבר תיקון בחברת פלאפון תקשורת על החלפת מסך קידמי בגלל שריטות היתכן שהוא כבר לא עמיד למים ? יש בדיקת אטימות למים במעבדות תיקון?

 • התמני

  מכשיר עם IP68 לא אמורה להיות בעיה לשחות איתו ולעשות איתו הכל מתחת למים….אז אם הוא לא באמת כזה שאפשר להרגיש איתו חופשי מתחת למים אז למה נותנית לו בכלל רמת אטימות כזאת גבוה!!! זה משגע אותי!!!

 • nimrodos

  יש רק אחד שבאמת היה אטום למים ומכות ודווקא הוא מהדור הראשון של המארטפונים. המוטורולה דיפיי מה לא עשיתי לו הכנסתי אותו לתוך אקווריום, זרקתי אותו לים צילמתי איתו סרטונים בגשם זלעפות, דחפתי אותו לטרמקן בצבא והוא תמיד שרד גם מכות ובעיתות אחלה מכשיר שבעולם אפילו סרטונים בתוך הבריכה צלמתי איתו.

 • אנונימי

  השיר הזה יישמע צרוד גם בלי מים

 • אופיר אדרי

  למרות שהמכשיר חסין למיים מי מספיק דיביל כדי להכנס איתו לברכה, ההגנה הזאת טובה רק למיקרה שהמכשיר נופל בטעות לקערת מים וכו'
  השאלה היא האם הרכיבים הפנימיים גם מוגנים ממים? מה יקרה אם הם יחלידו?
  אני כבר יותר מ – 3 שנים עם מכשיר ה Galaxy S3 שלי ובחיים הוא לא נגע במיים

  • עזרא

   לפי מה שקראתי הרכיבים הפנימיים לא מוגנים ממים. אלא המכשיר אטום מבפנים, אך אם יחדרו מים ללוח אם וכו' סביר להניח שיפסיק לעבוד

 • נתנאל/Netanel

  איתי, שומע גסטין ביבר?! חחח
  שומעים כמו צווחות כאלה ברמקולים לאחר הכניסה למים, ככה זה נהיה לי גם בS5 לאחר הכניסה למים, חבל שזה ככה.
  היה נחמד אם הייתם משמיעים אותם גם לפני כניסה למים לשמוע אם ככה זה אמור להיות.