חנות ה-Google Play, ממנה אנו מורידים את רוב האפליקציות במערכת ההפעלה אנדרואיד (Android), מכילה פונקציות שונות המזהות את המכשיר איתו אנו עובדים ואת המיקום ממנו אנו גולשים. לעיתים נתונים אלה עלולים למנוע מאיתנו להוריד אפליקציה זו או אחרת, בטענה שזו לא פתוחה עבור גולשים מהמיקום הגיאוגרפי שלנו או שאינה מתאימה למכשיר ממנו אנו גולשים. כלי חדש מאפשר להוריד כמעט כל אפליקציה ישירות מחנות ה-Google Play וזאת בצורה העוקפת הגבלות רבות, לרבות אלה שכבר הזכרנו.

איך להפעיל אפליקציות אנדרואיד על המחשב? הנה המדריך

אחת מן הדרכים לעקוף את ההגבלות של גוגל (Google) היא להשיג את קובץ ההתקנה של האפליקציה (APK) ולהתקינו ישירות על המכשיר. אלו שבחרו להשתמש בפתרון זה נתקלו בקשיים למצוא את הקבצים מהסוג הזה, אך נראה כי באמצעות הכלי החדש APK Downloader ניתן לעשות זו בקלות, ללא מאמץ וישירות מחנות ה-Google Play.

כיצד עושים זאת?
1. ראשית יש לאפשר בהגדרות המכשיר התקנת "יישומים לא מוכרים". לרוב הגדרה זו תופיע תחת תפריט האבטחה במסכי ההגדרות במכשיר הנייד.
2. נכנסים לחנות ה-Google Play ומחפשים בשורת החיפוש את האפליקציה אותה אנו רוצים להתקין, לדוגמה: אפליקציית TGspot.
3. נכנסים לעמוד התיאור של האפליקציה. בכתובת ה-URL, המופיעה בשורת הכתובות, מעתיקים רק את החלק המופיע אחרי =id. אם הכתובת המלאה היא

https://play.google.com/store/apps/details?id=tgspot.co.il

מעתיקים רק את

tgspot.co.il

4. מדביקים את הכתובת המועתקת לתיבת הטקסט העליונה בכלי ה-APK Downloader שנמצא גם כאן.
5. לוחצים על הכפתור הכחול Generate Download Link הנמצא מתחת לתיבת הטקסט. עכשיו תוכלו להוריד את הקובץ ישירות למחשב, לטאבלט או לסמארטפון. לחלופין, תוכלו גם לצפות בקוד QR, לסרוק אותו ממכשירכם ולהוריד למכשיר ביתר קלות את הקובץ.

יש לציין כי ישנם נימוקים העומדים מאחורי ההגבלות השונות של גוגל. אפליקציות מסוימות עלולות שלא להתאים לסוג מכשירכם ו/או לאזור הגיאוגרפי בו אתם נמצאים. לכן, השימוש בכלי מיועד למשתמשים מנוסים והאתר מסיר מעצמו כל אחריות אם ייגרם נזק זה או אחר למכשירכם, וההורדה היא על אחריותכם בלבד.

כמו כן, ניתן להוריד באמצעות הכלי רק אפליקציות חינמיות מחנות ה-Google Play.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.