עלות הרכיבים, על-פי Teardown.

מחירם היקר של משקפי ה'גלאס' (Google Glass), המשקפיים החכמים של החברה, לא מאפשרים לרבים לרכוש אותם ולמרות זאת, מספיק יום אחד בשנה בהם המשקפיים היו זמינים למכירה והם נחטפו מהמדפים. המחיר כידוע לא היה זול והלקוחות הנלהבים היו צריכים להיפטר מ-1500 דולר, אך כמה באמת עולה לייצר את משקפי הגלאס?

עלות הרכיבים, על-פי Teardown.

ב-15 לאפריל מספר מצומצם של תושבים מארצות הברית יכלו לרכוש את המשקפיים החכמים של גוגל, המשקפיים שנמצאים בתפוקת ייצור נמוכה ועל-פי הערכות ייצרו רק כמה אלפים של זוגות משקפיים נמכרו במחיר של 1,500 דולר, סכום לא זול ובטח שלא שווה לכל כיס. אך כמה עולה באמת לייצר את המשקפיים החכמים, וובכן על-פי דו"ח של אתר Teardown עלות הייצור המקורית נמוכה במיוחד. חברי האתר פירקו את המשקפיים לגורמים ומצאו כי מחיר סך הרכיבים עומד על 80 דולרים בלבד.

על-פי הדו"ח, הרכיב היקר ביותר במשקפיים הוא המעבד שעלותו 13 דולר, רכיבים הקשורים לקישוריות עולים כמעט 11 דולר ואילו מסך הזכוכית המיוחד עולה 3 דולר בלבד. מצטייר על-פי הניתוח של האתר כאילו עלות הייצור היא סכ"ה 5-אחוז מהמחיר בו גוגל מכרה את המשקפיים לנסיינים. ואולם, חשוב לזכור כי עלות הרכיבים אינה מגלמת בתוכה עלויות של מחקר ופיתוח ואף מכיוון ומדובר במוצר שאינו נמצא בייצור המוני עלות הייצור גם גבוהה יותר, למעשה דובר של גוגל שהגיב בנושא לידיעה שפורסמה בוול סטרייט ג'ורנל מציין כי מדובר בהערכה "שגוייה לחלוטין".

שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • יוסי כהן

  זה מפריע לכם והעובדה שלייצר זוג נעלי נייק עולה בערך 1$ לייצר לא מפריע לכם(והעובדה שהזיוף והמקורי מיוצרים באותו מפעל אבל זה כבר לא קשור)?
  הרבה תעשיות לוקחות כסף "כי הן יכולות" ובמקרה של גוגל זה מוצדק! אתם זוכרים כמה שילמתם על הנוקיה N95? או על המחשבים הראשונים? אני זוכר שהפנטיום 2 שלנו עם הכרטיס הגראפי הראשון עלה הרבה יותר מהמחשב גיימינג הנוכחי שלי(מעל 7000 שקל בזמנו מול 4800 שקלים ב2007).
  כאן זה תשלום על פיתוח לא על פרסוםכמו במקרה של נייק שכל מה שהם עושים זה לפרסם.(בלי שום סיבה כי כולם כבר מכירים אותם ואם הם יירצו נייק הם ייקנו נייק) הגלאס הוא מכשיר שמתפרסם עצם קיומו בחדשות ובאינטרנט הנה עובדה כל שבוע בערך יש כמה כתבות עליו.

 • תומס

  משלמים על הידע והטכנולוגיה וכמובן פיתוח…, לא רק על החומרה.
  ולכן המחיר מצדיק (לבינתיים)

 • ישראל

  מי מחייב מישהו לקנות אותם? מי שרוצה לקנות את הגלאס שיבין שמדובר במותרות ולכן המחיר בהתאם

 • חחחח זה מה שיש לי לומר
  אנחנו משלמים על ההשקעה שלהם ועל החדשנות

 • kobi

  טעות גסה, המסך יקר בהרבה ממה שרשום וכל שאר העלויות נכונות למקרה של ייצור סידרתי של מליוני יחידות
  המחיר היקר בא גם לסנן אנשים מכיוון שהמוצר עדיין לא בשל ויש לגוגל עוד הרבה מה לשפר

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  המחיר ייצור של בושם לא עולה על 10 שקלים
  שאתה משלם 500 שקל על בושם אתה משלם על המחקר שגרם לך לאהוב אותו לא על החומר

  אותו דבר לגבי גוגל גלאס

 • אופיר

  חבר'ה… אל תשכחו שהם כבר מעל שנתיים עובדים על זה .. פיתוח תוכנה פיתוח חומרה מחקרים פטנטים וכו…זה כסף להרבה אנשים שעבדו במשך שנים. המחיר לעת עתה מוצדק… כמובן שהם יזילו עלויות בעתיד

 • נדב

  משקפי הגוגל גלאס הם אכן מכשיר מגניב אבל הוא בדיוק כמו מכונית על שלט כלומר: נשתמשים בוא איזה חודש חודשעים במקרה הטוב ואז דוחפים למגירה ולא עושים איתו כלום, בנוסף לכך הוא אינו תומך בשפה העברית ולכן בארץ הוא עוד פחות שימושי.

 • עמר

  זה לא "בסטייל" של גוגל לגבות מחירים מופרחים. הם עושים את זה עם הגלאס כדי שלא הרבה יקנו את המוצר בשלב הזה…

 • דור

  גונבים את האנשים