מבלים רוב היום סביב המחשב ומרגישים שאתם לא בכושר? אז לפני שתלכו למכון הקרוב לביתכם ותעשו לעצמכם מנוי, שימו לב למחקר הבא: כל לחיצה על כפתור בעכבר, באמצעות אצבע ממוצעת, שורפת 1.42 קלוריות.

כך עולה ממחקר שכותרתו "המר כל דבר לקלוריות" שפורסם על ידי PHP Science World. החוקר שנגיע למקנה, טוען שהשרירים באצבע ממוצעת שמשמשים ללחיצה על עכבר שוקלים 11.7 גרם. החוקר מניח כי השירים שמשמשים ללחיצה על כפתור העכבר מכווצים לחלוטין, ולכן כמות הקלוריות הנשרפות עלולה, בחלק מהמקרים, להיות פחותה יותר. עוד עולה מהמחקר כי ניתן "לכפר" על אכילת המבורגר (Whopper) על ידי 450 אלף לחיצות או על אכילת ביג מאק על ידי 387 אלף לחיצות.

על גבר ממוצע לשרוף ביום לפחות 2000 קלוריות ואישה צריכה לשרוף בערך 1700, כך שכנראה, למרות הכול, לחיצה ממושכת על לחצני עכבר היא לא הפתרון. אך חישבו כמה קלוריות אנו שורפים עוד לפני שפתחנו את ה-Facebook, שלא לדבר על כמות הלחיצות אחרי. (מקור, תמונה: Fotos Nikon)

שתף:
-פרסומת-
חובב טכנולוגיה וגיימינג מגיל קטן, כבר שנים מזגזג בין iOS ל-Android. מחכה שתאתגרו אותו ב-Call of Duty ואף פעם לא מפספס את ההזדמנות למירוץ ב-Forza.
 • אופיר

  עכשיו כל השמנים יחרשו יותר את המחשב…
  אבל אף אחד לא ציין פה, שכמה שיותר תיהיה במחשב ככה הסיכוים "לנשנש" משהו גדל יותר, ככה שכל הקלוריות "שהורדת" חוזרות בחזרה.
  ויהיה מצחיק לראות מישהו שבעקבות הכתבה הזאת יתחיל לעשות דיאטת מחשב ויתחיל לפתח שרירים באצבעות (:

 • תיקון טעות

  כתבה מעניינת, אבל לא "כל לחיצה" שורפת 1.42 קלוריות. אם כך היה הדבר, לא היינו זקוקים למאות אלפי לחיצות בשביל "לכפר" על אכילת המבורגר.

  • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

   הכוונה כאן היא לקלוריה, לא לקילו קלוריה (שזו יחידת המידה בערכים התזונתיים על כל מוצר).

 • כד

  נכון גם אתם לחצתם עכשיו?

  • דניאל

   דווקא לא, אני עם מסך מגע!! :'(

 • T. Y

  צודק לחלוטין

 • לומד ראיית חשבון

  נאמר בכתבה כי "על גבר ממוצע לשרוף ביום לפחות 2000 קלוריות ואישה צריכה לשרוף בערך 1700".
  זו שגיאה ענקית. הצריכה היומית אינה נמדדת בקלוריות אלא בקילו-קלוריות.
  גבר העובד בישיבה במשרד ואינו עוסק בפעילות ספורטיבית "שורף" כ-2000 קילו-קלוריות ביום אם ברצונו לשמור על משקלו ולא להשמין או לרזות. כדי "לשרוף" קילו-קלוריה אחת יש לפי המחקר הנ"ל ללחוץ על העכבר כ-715 פעמים.

  • יוסי כהן

   שוב הבלבול בין cal לCal מכה שנית… אם זו אות גדולה זה אלף קלוריות! לא קלוריה!
   אתה צודק הרבה אנשים טועים בזה רק חידדתי את ההבדל.

   נ.ב: על החטיפים שלכם\ן כתוב Cal לכן בחטיפים שלכן\ם אין 100 קלוריות אלא 100000 קלוריות!

   מכאן מגיעה הכמות הענקית של לחיצות הדרושות לצריכת האנרגיה של המבורגר…