חובבי העולם הטכנולוגי עקבו אמש (ג') בדריכות אחר אירוע השקה שנערך ב-6 מדינות במקביל, בו הכריזה LG על מכשיר הדגל החדש שלה – LG G3. לצד מפרט טכני עשיר, כללה החברה במכשיר הדגל שלה טכנולוגיה חדשה שתגרום למכשיר ללכוד תמונות איכותיות במהירות מדהימה, זאת באמצעות מערכות מיקוד אוטומטית המבוססת לייזר (Laser Auto Focus). לטענת החברה, הטכנולוגיה החדשה הופכת את מצלמת ה-LG G3 למצלמת הסמארטפון המהירה בעולם.

בצידו האחורי של המכשיר, בסמוך למצלמה, ממוקמת עדשת לייזר שממנה נשלחת קרן לייזר בלתי נראית בעת שמופעלת אפליקציית המצלמה. קרן הלייזר נשלחת לכיוון האובייקט המצולם וחוזרת לעדשת המכשיר, בעוד שזה מודד באמצעות זמן החזרה את מרחק האובייקט, וכך המכשיר ממקד בקלות את התמונה. כיצד הדבר שונה ממכשירים אחרים? שם תהליך המיקוד מתבצע באמצעות חיישנים מבוססי תוכנה והפעולה אורכת זמן רב יותר. בזכות הטכנולוגיה החדשה של LG – הדבר קורה במשך 276 אלפיות השנייה, הזמן המהיר ביותר בהשוואה לסמארטפונים אחרים, ואפילו מהיר יותר ממצמוץ של עין אנושית.

בעוד שפעולת ההתמקדות מהירה יותר, יש לקחת בחשבון גם את זמן עיבוד התמונה, כך שבפועל תהליך הצילום בכללותו לא בהכרח יהיה קצר יותר מתהליך דומה המוכר לנו מסמארטפונים אחרים. בנוסף, שיפרה החברה את ממשק המשתמש במסך הצילום: במקום לסמן את האובייקט עליו אנו מעוניינים שהמצלמה תתמקד ורק אז ללחוץ על כפתור הצילום, חסכה LG בפעולות והיא אוטומטית תלכוד את  התמונה לאחר שסימנו את האובייקט המבוקש.

קרא עוד:  נכשל במבחן: Razr החדש נשבר אחרי 27,000 קיפולים בלבד

המצלמה בעלת רזולוציה של 13 מגה פיקסלים, פלאש כפול וטכנולוגיית מייצב התמונה OIS+ למניעת תמונות מטושטשות בעת צילום תוך כדי תנועה. אם אתם מחסידיו של טרנד ה"סלפי" תוכלו לעשות זאת בקלות באמצעות הנפת היד שתפעיל מיד צילום עצמי.

צילום: Myriam Joire cc flickr

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.