בעוד שגוגל (Google) הפתיעה רבים כשרכשה את חטיבת הסלולר של מוטורולה (Motorola Mobility) בשנת 2011, התבשרנו כי היא בקרוב תעבור לבעלות חדשה, כפי שפורסם בסוף השבוע האחרון. על פי הפרסומים לנובו (Lenovo), ענקית האלקטרוניקה הסינית, רכשה את Motorola Mobility תמורת 2.91 מיליארד דולר מידיה של גוגל. לוחות זמני ההשקה של המכשירים אותם תכננה מוטורולה יישארו ללא שינוי, ורק מאוחר יותר תחל לנובו להוציא לשוק יחד עם מוטורולה מכשירים חדשים.

על פי השמועות מתכננת מוטורולה דור שני לסמארטפון הדגל שלה – ה-Moto X, והוא עתיד להיות מושק בהמשך השנה או בשנה הבאה. עוד מספרות השמועות כי החברה עובדת גם על פאבלט עם מסך בגודל של 6 אינץ' וכי ייתכן כי החברה עושה מאמץ להציג את תשובתה שלה לטרנד השעונים החכמים. ומה יהיה כשישוחררו כל מכשירי מוטורולה שכבר תוכננו? אז יופצו מכשירי מוטורלה מבית לנובו ושמועות אומרות שהם יהיו ניתנים לעיצוב בהתאמה אישית, בדומה למנגנון ההזמנה שהשתמשה בו מוטורולה בהזמנת ה-Moto X.

כך או כך, משקיעה לנובו רבות במאמצי מחקר ובהקמת בסיסי הפצה במקומות שונים בעולם. בראיון שהעניק יואנקין יאנג, מנכ"ל לנובו, אמר כי "אנחנו ומוטורלה זה סיפור אהבה ממבט ראשון מזה זמן רב היינו מעוניינים בחברת מוטורולה… מיד לאחר שרכשה את מוטורולה בשנת 2012, הזמנתי את יו"ר גוגל אריק שמידט לארוחת ערב לדבר על העניין. אמרתי לו, אם אתה (גוגל) מעוניינים להיכנס לעסקי החומרה בבקשה, אם לא, אנחנו בהחלט יכולים להתמודד עם זה". אמר יאנג בראיון ולקראת סופו הצהיר: "לאורך הזמן, משימתנו היא להתעלות מעל אפל וסמסונג".

אמירה מסוג זה בהחלט מעניינת, שכן לאחרונה פורסם כי המובילה בנתוני מכירות הסמארטפונים לשנת 2013 היא סמסונג ואחריה אפל. האם לנובו באמת תצליח לאתגר את היצרניות הגדולות? נראה שבסופו של דבר המספרים הם אלו שחשובים, כך שבכדי שנוכל לבחון את הצלחתה של לנובו – נצטרך להמתין בסבלנות.

צילום:  ianfogg42 cc flickr