לאורך השנים תמיד נטען כי מסך המגע של מכשירי האייפון השונים רגישים יותר מאשר כל מכשיר סמארטפון אחר, אך מה לגבי הדיוק שלו? חברת OptoFidelity המתמחה בביצוע בדיקות ומדידות ביצעה השוואה בין מסכי הסמארטפונים השונים והעמידה למבחן את מכשיר ה-iPhone 5s וה-iPhone 5c החדשים וכן מולם את מכשיר ה-Galaxy S3 מהדור הקודם של סמסונג. המבחן כלל בדיקות על ידי זרוע רובוטית אשר בוחנת את מיקום המגע לפי קואורדינטות ומשווה אותם לקואורדינטות שהטלפון מדווח עליהם.

תוצאות מפתיעות
בעוד שמכשיר ה-Galaxy S3 היה מדויק באופן אחיד על שטח פני התצוגה שלו (פרט לחריגות בקצוות), מכשירי ה-iPhone הראו כי הם מדויקים הרבה פחות. על פי המחקר, החלק המדויק ביותר של המסך הוא במקלדת הווירטואלית, אולם גם שם נרשם חוסר דיוק ברור. את התוצאות ניתן לראות בנקודות אדומות וירוקות, כאשר האדומות מראות חוסר דיוק לעומת הירוקות המציגות דיוק מוחלט בין המגע של הרובוט למיקום שמדווח הטלפון. ניתן לראות את ההבדלים במפה הגדולה למעלה, וכן בהבדלים באזור המקלדת של שני המכשירים.

 

inaccurate OptoFidelity iPhone
בדיקות דיוק למכשיר ה-iPhone, ניתן לראות את הנקודות האדומות בקצוות

 

inaccurate OptoFidelity galaxy s3
בדיקת דיוק ל-Galaxy S3, הכי מדויק

אמנם מדובר בחוסר דיוק של מילימטרים, שככל הנראה בשימושיים שלנו עם האצבע המכסה תחום גדול של אזורי מגע זה לא מורגש כלל, אך בכל זאת יש סיכוי כי חלק מהמשתמשים ירגישו זאת.

וידאו: כך מתבצעת הבדיקה

שתף:
-פרסומת-
העורך הראשי ומנהל האתר. איש חומרה שנולד עם מברג ביד ומקום לכרטיס הרחבה. בעל תואר ראשון במדעי הטכנולוגיה ומעריץ מושבע של גאדג'טים מאז שהמציאו את המסך (גם לא מגע). מעביר את זמנו עם מוצר שזה עתה יצא לבין זה שייצא, חי את הרשת ואף פעם לא שוכח שטכנולוגיה טובה היא פרי מחשבתם של אנשים טובים.
 • Wolf

  לי אישית יש S4 ואני לפעמים מקליד בלי לגעת במסך , תודו אפליסטים , סמסונג פי 100 עליכם ;]

 • פיפוש

  הטאץ׳ של האייפון מרגיש לי ממש מדוייק, מוזר אבל אף פעם לא הבחנתי בתופעה.

 • אופיר

  בלי קשר לאייפון, שאני גם בלי קשר לא סובל…
  הטאץ' ב-S4 פשוט מטורף, שהוא עובד בדיוק לא הגיוני אפילו מבלי לגעת במסך!
  לא ראיתי טאץ' כזה בשום מכשיר, לא באייפון לא ב-LG G2 לא בנוקיה לומיה – בכלום.
  הטאץ' של האייפון לדעתי במקום האחרון מבין כל מכשירי הדגל שקימיים היום בשוק – גם מרגיש זול.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  חרטא עדיין אני חושב שטאצ של אפל הכי מדויק שיש

  • יוסי כהן

   אתה מדבר על זמן תגובה לא על דיוק ולא על רגישות…
   ברגישות אפל(כמעט חוץ מכמה חברות סיניות) היא במקום האחרון.
   בעוד הגלאקסי למיניהם במקום ראשון(הגלאקסי 2 של חבר שלי יכול להגיע לרגישות כ"כ גבוהה עד שזה מגלה את עיוות השדה הקיבולי של האצבע שלך עוד לפניי שאתה נוגע במסך. בערך כמ"מ גובה) הדיפיי של מוטורולה והHTC שלי קולטים מגע גם דרך הציפורן(מה שהאייפון לא עושה) והלומיה גם דרך כפפות…
   בדיוק הHOX עוקף. ובזמן תגובה…. טוב כאן זה תלוי תוכנה… באנדרואיד של סמסונג זמן התגובה נוראי. אבל באנדרואיד הנקי(גם על גלאקסי 1 2 ו3.) המהירות תגובה מתקרבת מאוד לזו של אפל.
   בעוד המקום הראשון הולך ל…(*תופים!*) טאבלטי WINDOWS 8!!!!
   להם יש באמת את המגע הכי טוב שהשתמשתי בו בחיים שלי. באייפון ובאייפאד מרגישים בדיליי מטורף לעומתם.
   בעניין דיוק עוד פעם… אתה(בתור משתמש אייפון ממוצע) לא תשים לב לזה! כי אין לך אלמנטי ממשק מספיק קטנים שדורשים את הדיוק הזה.(באנדרואיד יש אם אתה בוחר שיהיו כאלה.)

 • א

  מעניין אותי למה המכון הזה בחר להשוות עם מכשיר משנה שעברה, רק לי זה נראה מוזר?

  • אחד שיודע

   אולי בגלל שהם היו צריכים מכשיר עם רזולוציה קרובה לרזולוציה של האיפון?

   • א

    אין קשר לרזולוציה

    • אחד שיודע

     אז מה לדעתך הסיבה?

     • עמרי מרום

      אני לא יודע אני סתם משער – יכול להיות שזה נבדק גם על הS4 ואז בדקו גם על S3 כי רצו להגדיל ולהראות שאפילו מכשיר מלפני שנה וחצי יותר מדוייק

 • אנונימוס

  אני מצטט מהכתבה:
  "אמנם מדובר בחוסר דיוק של מילימטרים, שככל הנראה בשימושיים שלנו עם האצבע המכסה תחום גדול של אזורי מגע זה לא מורגש כלל, אך בכל זאת יש סיכוי כי חלק מהמשתמשים ירגישו זאת."
  המציאות מוכיחה שאין סיכוי שחלק מהמשתמשים הרגישו בכך!!! אילו זו היתה בעייה אמיתית היינו קוראים תגובה מהציבור על כך.
  כולנו יודעים שהציבור מתלונן כאשר לא טוב לו. הנה דוגמה מאתר טיג'יספוט:
  http://www.tgspot.co.il/galaxy-s3-sudden-death-also-in-israel/

  • דן

   מה אתה רוצה לומר בזה? לכל מכשיר יש בעיות, מוות פתאומי, בעיות קליטה וכו'
   כל חברה בוחרת איך להגיע לפתרון.
   גם ההבדל לא מורגש הוא עדיין קיים אולי בS3 יש בעיות אחרת אבל גם אייפון לא פתור מבעיות

   • א

    בעיה לא מורגשת היא לא בעיה.

    • אחד שיודע

     אז מה לדעתך הסיבה?

 • אנונימי

  עוד מיתוס על אפל שהתנפץ לו..

 • בולי

  לפי מה שקראתי זה ככה בכוונה כדי שזה יעבוד בכל זווית. לא התעמקתי מספיק כי להגיד שהמגע של האייפון לא טוב זה להגיד שהשמש לא תזרח מחר בבוקר..

  • אחד שיודע

   כרגיל מעריצי אפל מסובבים את זה ואומרים שזה בכוונה.
   אני בטוח שזה קרה לך יותר מפעם אחת שהמכשיר שלך לא זיהה במדויק את ההקלדה שלך, אבל חשבת לעצמך שזאת בטח טעות שלך בגלל שכפי שאתה רושם עכשיו "להגיד שהמגע של האייפון לא טוב זה להגיד שהשמש לא תזרח מחר בבוקר".

   • א

    כרגיל שם לו ״אחד שיודע״ ושולל טענה שהוא רחוק מלהכיר.

    • אחד שיודע

     מוזר, יש לי איפון 5 אז אני כן מכיר את הבעיה. גם לי הבעיה קרתה.
     אני חשבתי שלא הגיוני שהבעיה במכשיר, אלא שזה פשוט כי המסך קטן או שלחצתי בטעות במקום לא נכון.

     • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

      "מדובר בחוסר דיוק של מילימטרים, שככל הנראה בשימושיים שלנו עם האצבע המכסה תחום גדול של אזורי מגע זה לא מורגש כלל"
      ממליץ לך לקרא את הכתבה, בכל מקרה גם לי יש אייפון 5 ואני לא מכיר את התופעה.

      • אחד שיודע

       אני קראתי את הכתבה וראיתי את המשפט הזה, אבל אני בהחלט מרגיש את הבעיה הזאת לפעמים, ולפי מה שקראתי בתגובה באתרים בחו"ל, אני לא לבד.

   • בולי_

    האמת שלא קרה לי אף פעם. אני אמנם מעדיף את אפל על כל חברה אחרת שזה נוגע לפלאפונים ומחשבים אבל אני גם יודע לבקר אותם (תסתכל בכתבה על התביעה נגד אפל לאחרונה).
    לא רציתי להעלות אפילו את הנושא שבכל גלאקסי שניסיתי (2,3,4 והנוט 2) המגע עצמו בדיליי רציני גם עם רום סטוק וגם עם רום של סמסונג היד גוללת הרבה והמסך זז קצת ועל זה אף אחד לא מתלונן ?

    • אחד שיודע

     נזכרתי שרשמת שיש לך איפון 4S, יכול להיות שהבעיה קורית רק במכשירים החדשים עם מסך הרטינה בגודל 4 אינץ'.

     כמו שרשמתי למעלה, אני בעלים גאה מאוד של איפון 5, אבל אני יודע שהצורה שהגלילה באנדרואיד עובדת, שונה מאיך שהגלילה באיפון עובדת..
     אני יכול להבין מאיפה זה בא, כי לפעמים באיפון 5 הגלילה מהירה מידי לטעמי.

     • א

      עובדה – אני לא מכיר בבעיה.

      • אחד שיודע

       זה שהבעיה לא מפריע לך זה לא אומר שהיא לא קיימת.
       עובדה – המכשירים נבדקו ויש להם חוסר דיוק במגע.

      • אחד שיודע

       זה שהבעיה לא מפריעה לך זה לא אומר שהיא לא קיימת.
       עובדה – המכשירים נבדקו ויש להם חוסר דיוק במגע.

     • יוסי כהן

      באנדרואיד הגלילה יותר מהירה מבאייפון. אם אתה רוצה גלילה יותר איטית תנסה את ממשק הסנס של HTC או WP8 שבשניהם יש הגבלת מהירות לגלילה וזה מציק לי מאוד.
      אני אישית אוהב את הגלילה החלקה והמהירה של אנדרואיד אבל באנדרואיד זה אחיד! (אם אתה רוצה לגלול לאט פשוט תזרוק את התוכן חלש יותר) בזמן שבאייפון זה משתנה מאפליקציה לאפליקציה.
      ומה גם שעם אנימציות הגלילה החדשות של אנדרואיד(תגגל ANIMATIONS LIST VIEW) זה הרבה יותר כיף לגלול באנדרואיד(אז אין גומי בסוף ביג דיל…)
      http://www.youtube.com/watch?v=BZeiBdDBbOo
      דוגמא לאנימציות בשלל הרומים החדשים.

    • יוסי כהן

     אוקיי זה טיפשי… יש דיליי במגע באנדרואיד אבל אף פעם לא נתקלתי בדבר שתיארת שאתה גולל הרבה וזה גולל קצת… אם כבר כן נתקלתי בזה באייפון בדפדפן אתה נותן פליק חזק ומהיר עם האצבע והמסך עובר לך גג עמוד עמוד וחצי. בעוד באנדרואיד זה גולל הרבה יותר כיף ואחיד(זרוק את הדף חלש זה יגלול מספר פסקאות תגלול הכי מהר שאתה יכול וזה יגלול את כל האתר… כמו שזה צריך להיות!) ודרך אגב רום סטוק בגלאקסי זה הרום של סמסונג… ובהם יש דיליי מטוררררררףףףףף!!! הגלילה מרגישה כמו קפיץ רפוי מאוד שמחבר בין האצבע שלך לתוכן שבמסך… אני ניסיתי CM על דלאקסי 3 של חבר וזה מגיב באותה מהירות כמו באייפון.(הגלילה כמעט יחד עם האצבע כמו באייפון ולא הרבה מאחור כמו בסטוק)
     וחוץ מזה שאחרי שחבר שלי עדכן את האייפון 4 שלו לIOS 7 האייפון שלו גולל עם הרבה יותר דיליי ונפילות קצב פריימים מאשר הHTC one x שלי(עם אנדרואיד 4.3.1).

     • בולי_

      יש latency מורגש.. במיוחד במכשירים של סמסונג. אני מתכוון שאתה גולל הצידה למשל והאצבע כבר בסוף המסך אבל המסך לא זז באותה עוצמה.

      תקרא פה : דווקא ה HTC One לא מככב.

      http://www.gizmag.com/smartphone-screen-latency/29144/

      ותראה מה מיקרוסופט הציגה לפני כמה שנים

      http://www.youtube.com/watch?v=vOvQCPLkPt4

      לאנשים שמגיעים מאייפון לאנדרואיד זה מאד מאד מורגש.

      • יוסי כהן

       ראיתי כבר מזמן את ניסוי המגע של מייקרוסופט והוא פשוט מדהים! אבל כמעט(דגש על כמעט כל שיפור יבוא בברכה!) ולא הכרחי שכיום לטאבלטים של ווינדוס 8 יש זמן תגובה מעולה!(רענון המגע הוא כרענון המסך בהם בקיצור מהיר כמו עכבר)
       עוד פעם אתה מבלבל בין מונחים אין קשר בין עוצמה לLATENCY… הדיליי(latency-measured in ms ) זה הזמן שלוקח בין תנועת האצבע\מגע האצבע על המסך לתגובת האפליקציה.
       האפליקציה(באנדרואיד) תנוע באותה מהירות ובאותה עוצמה כמו האצבע פשוט התאוצות יהיו שונות(אם תזיז את האצבע במהירות קבועה אתה כביכול לא תראה את הדיליי ואם יש תאוצה אתה פשוט תראה את התוכן "רודף" אחרי האצבע) מה שאתה מדבר עליו(כביכול) זו עוצמת הזריקה של הדף\מסך בית וזה יותר מהיר באנדרואיד מאשר באייפון(פשוט לוקח לתנועה כמה מילישניות יותר להתחיל).
       וכבר ראיתי את הכתבות האלו על תגובת המסך מגע של האייפון מול אנדרואיד וזה בולשיט! אין מצב שלמסך לוקח יותר מ100 MS להגיב כייווון שאני מדדתי תגובות יותר מהירות מזה של סאונד!(וכידוע לסאונד יש דיליי עצום באנדרואיד) הקשתי על המסך וכעבוד 100 מילישניות הסאונד כבר התחיל להיבקע מן הרמקול.(נבדק באמצעות הקלטה קולית של הנקישה והסאונד ולקחתי טולראנס של תחילת סאונד הנקישה לתחילת סאונד הרמקול.) תרגיש לדוגמא את הדיליי שלוקח לרטט להתחיל לפעול כאשר אתה לוחץ על כפתור במקלדת\כפתור קפסטיבי והוא פחות מחצי מזה(לא מורגש לחלוטין!) או הזמן שלוקח לכפתור להתחיל להאיר כאשר אתה נוגע בו וזה הרבה יותר קצר מ100 מילישניות. זה בערך קרב של 60-80(אנדרואיד) מול ל40-60 לאייפון(ההפרשים הם בגלל העובדה שהמסך הוא על 60 HZ)
       הדיליי הזה מורגש רק בתנועה מואצת של האצבע וגם לא בכל תוכנה.(אפליקציות שכתובות טוב יגיבו הרבה יותר טוב על אנדרואיד) ואתה שוכח שאלו דברים מאוד שוליים למשתמש הקצה שאינו מנסה לנגן על הטלפון או משהו.
       ומה גם ניסוי זה נעשה על תוכנה מקורית של הגלאקסי ובתוכנה המקורית של הגלאקסי(שרחוקה מאוד מלהיות "אנדרואיד" יש תוספת (מכוונת?) של דיליי מצד סמסונג. עד כדי כך שהגלאקסי אס 3 על אנדרואיד 4 מרגיש כמעט גרוע כמו סימביאן במגע(דיליי של לפחות 200 MS! ומורגש מאוד בעין גם למשתמשי אנדרואיד שלא ניסו אייפונים).
       הם היו צריכים לבדוק זאת על נקסוסים.

       • בולי

        בטח שיש קשר ל Latency. נראה שלכתבה אתה מתייחס אבל מהנתונים שהבאתי אתה מתעלם כי זה לא נוח לך.
        כל אנדרואיד שיצא לי עד היום לעבוד איתו כולל נקסוס 4 היה עם latency גבוה.

        • א.א.

         מוזר.. אני דווקא גולל לא מעט ומלבד בכרום לא נתקלתי בתופעה שציינת. בהזדמנות אתפוס אייפון ואגלול בשניהם בו"ז

 • נקי מאינטרסים

  בתור משתמש (ולא רובוט) בעלים של גלקסי 3 ומספר מכשירי iOS רגישות ודיוק במגע הם בכלל לא ברי השוואה לטובת אפל. סמסונג לא מתעייפים מהבדיקות והטוקבקים המוזמנים?

 • עידו zzz

  כבר הרבה זמן האייפון לא נותן תחרות..
  התחרות היא כבר בין יצרניות מכשירי הסלולר ואפל נדחקת לפינה במהרה.. אין לה דברים חדשים להציע. והיא מפגרת מאחור.

  • א

   תספר את זה ל9 מליון שרכשו את האייפונים החדשים בסופ״ש הראשון.
   אין לאפל מה לחדש? מהו הtouch ID אם לא חידוש? הtrue tone flash?

   • דן

    פלאש בשני צבעים קיים גם בטלפונים ישנים עם מקשים ובמצלמות.
    החיישן הביומטרי היה קיים בmotorola artix 4G.
    זה לא חידוש

    • בולי_

     ראינו איך החיישן עבד ב Atrix פשוט נהדר. באייפון אפילו לא צריך לעשות Swipe

    • א

     הטכנולוגיה של החיישן הביומטרי שונה לגמרי, ואת הtrue tone flash לא תמצא בשום מקום.
     הנה עוד חידוש ששכחתי להזכיר- המעבר לarm 8 וטכנולוגיית 64 ביט

 • מונדר חליחל

  לידיעת כולם ואני אומר לכם רק מנסיון אישי אני מחזיק בכל סוגי המכשירים לרבות סמסונג s2+3+4. וגם סמסונג נוט 2 וגם אייפון 4+5 גם הגדול המדוייק והטוב מכולם סמסונג גלקסי ativ.s כולל מערכת הפעלה וינדוס 8 זהו המכשיר הכי מדוייק 0 טעויות , מומלץ בחום לכל מי שמעוניין במכשיר מקצועי אמין מהיר ומדוייק , החסרון היחידי שאין למכשיר הזה מספיק אפליקציות כמו apple ואנדרואיד , אני מאמין שבבוא העת המכשיר הזה יכבוש את הבמה ולא יהיה מכשיר אחר שיתחרה בו , לידיעתכם ולבדיקתכם ,,,,,

  • יוסי כהן

   כמה שמערכת ווינדוס 8 מדהימה(וגם פון ואני מניח שדיברת על פון) היא לא מתקרבת למגע החלק של המתחרות לפחות לא בלומיות. כל לומיה שניסיתי היו לו קפיצות מוזרות כאלה במגע(כמו FRAMESKIP) והתוכן זז לא חלק יחד עם האצבע וזמן התגובה שלהם שווה לזמן התגובה של אנדרואיד(בדקתי אחד על אחד לומיה נגד הHOX שלי עם ממשק שמדמה ווינדוס פון 8 וזה יותר טוב על אנדרואיד) מה גם שבווינדוס פון מהירות הגלילה מוגבלת וזה ממש מציק!
   ובעניין מה שרשמת ולא מה שהתכוונת הייתי מת לראות טלפון רץ על ווינדוס 8 (; (פרו כמובן!).
   בינתיים פרס המגע הכי טוב הולך למחשבי ווינדוס 8 פרו עם טאץ'.

 • אריאל

  חח פתאום אייפון לא נשמע משהו אה?

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  למי אכפת מה אני רובט אני משתמש וזה עובד לי טוב מעוד יש לי איפון אז דיי
  ]

 • תמיר

  איך האמרה שהמסך של אייפון יותר רגיש יושבת עם כך שהמסכים של סמסונג יודעים לזהות את אצבע המשתמש אפילו בלי נגיעה במסך?

  • יוסי כהן

   כי אנשים מבלבלים בין רגישות לזמן תגובה ומהירות עקיבה אחרי האצבע(שהם נגזרת האחד של השני).
   הסופו של יום שתי המערכות יעשו אותו דבר(אלא אם כן מדובר בניהול קבצים ותחליף כמעט ראוי למחשב נייד שפה IOS נופלת) רק שבאנדרואיד זה יהיה הרבה יותר מהיר ויותר נוח.

   ולמעריצי אפל לפניי שתקפצו עליי אני יודע ומודה בזאת שלמכשירי אפל יש עקיבה יותר מהירה אחרי האצבע(בגלל תוכנה ולא חומרה! וגם משהו שכבר משתווה אליהם באנדרואיד) אבל גם הם לא מקום ראשון(WINDOWS 8 מקום ראשון… לא WP8)
   וכן באנדרואיד יש דיליי באפליקציות סאונד בזמן אמת(כמו GARAGE BAND, TPAIN וכו….) אבל לרוב האנשים זה לא איכפת כי הם לא משתמשים בכאלה דברים כמוני. אבל אנדרואיד משתפרת מזה מגרסא לגרסא וכבר ניתן לנגן על אנדרואיד עם דיליי מספיק מכובד.

 • pipo

  לא מפתיע