חברת הסטארט אפ הישראלית hoop, שפיתחה אפליקציית וידיאו חברתית חדשה המאפשרת למשתמשים ליצור שרשורי וידאו משותפים עם חברים ומשתמשים נוספים, הושקה היום באופן רשמי לאחר סבב גיוסים. האפליקציה למעשה מאפשרת לכל אחד להעלות סרטון כדי ליצור שרשור חדש אליו יגיבו משתמשים אחרים, או להוסיף אותו לשרשור קיים.

בצורה כזו יכולים משתמשים לשתף סרטונים קצרים (עד 15 שניות) כחלק משרשור חדש או קיים, כאשר שרשור יכול לעסוק בנושא מסוים, טרנד, meme, דיון, אתגר, קמפיין, או כל דבר אחר. הסרטונים מסודרים באפליקציה לפי פופולריות, כאשר משתמשים יכולים להצביע עבורם ובכך להשפיע על מיקומם בשרשור ועל פוטנציאל החשיפה שלהם. האפליקציה אף מאפשרת למשתמשים לקחת חלק אקטיבי (בין אם על ידי יצירה ובין אם על ידי הצבעה), לנהל אינטראקציה זה עם זה, להוביל ולהשתתף בשרשורים, ולהשפיע על משתמשים אחרים באמצעות הווידאו הנייד.

הרעיון, לפי החברה, נולד בתקופה שבה "אתגר דלי הקרח" היה בשיאו. אם אותו האתגר היה הופך למשותף ומקבל במה אחת מרכזית, הם טוענים, התופעה הייתה הופכת לעצומה ומורגשת ומטלטלת פי כמה מאשר סרטונים בודדים שכל אחד העלה דרך הפרופיל שלו בפייסבוק.

איך זה שונה מ-YouTube? לפי החברה, YouTube נועדה ליצירת סרטונים מושקעים שיותר מכוונים למשתמשים במחשב או על מסך גדול. Hoop מכוונת יותר לוידאו נייד, סרטונים קצרים קלילים וחברתיים של 15 שניות. בנוסף, YouTubeהיא חוויה אישית של המשתמש ואילו hoop היא חוויה חברתית ומשותפת. מדובר למעשה בפיד של סרטונים, כאשר כל התקשורת היא בעזרת וידאו, ללא מילים או תגובות. בנוסף, ב-hoop כל אחד יכול להעלות סרטון טוב ולהפוך לנצפה ופופולארי, לעומת Vine בה הסרטונים הנצפים הם הסרטונים של מובילי דעה (כ – 80%).

האפליקציה זמינה להורדה ל-iOS ובקרוב גם לאנדרואיד.