חברת מיקרוסופט (Microsoft) ככל הנראה רצינית לגמרי בכל הנוגע לעתיד השימוש בהולגרמות: אחרי שנודע כי היא עובדת על טכנולוגיה שתאפשר לנו לשוחח עם הולוגרמות של אנשים אחרים בווידאו צ'אט כשהם יושבים על ספה, כעת מתברר שהחברה עובדת במקביל גם על טכנולוגיה חדשה בשם Holoportation שמאפשרת להקרין הולוגרמה חיה של האדם שאנו משוחחים איתו, ממש כמו ב"מלחמת הכוכבים".

יחד עם זאת, לא מעט ציוד נדרש לכך כרגע: האדם שמוקרן חייב להיות מצולם מכל זווית אפשרית על ידי מספר של מצלמות בתלת מימד (3D), שצריכות להיות מסוגלות להקליט גם את התנועות שלו וגם את הקול. המידע הזה מוקרן ישירות למערכת המציאות הרבודה של מיקרוסופט, HoloLens, ומשם מוקרנת הדמות שלו עבור האדם האחר שחובש את הערכה.

חוץ משיחה בזמן אמת, ניתן כמובן גם להקליט את ההולוגרמה ולנגן אותה במועד מאוחר יותר, כמו גם לכווץ אותה ולהקרין על משטחים שונים. הטכנולוגיה הזו היא כמובן בשלבים ראשוניים בלבד, ולכן יש בה עוד כמה באגים כמו תנועה לא מספיק חלקה או הבהובים.

ביום רביעי הקרוב תערוך מיקרוסופט את כנס ה-Build 2016 עבור מפתחים, וסביר להניח ששם תחשוף פרטים נוספים על הטכנולוגיה ועל ערכת המציאות הרבודה שלה.