יצרניות הטכנולוגיה מנסות לנבא את עתיד הסמארטפון ואם המסך הקטן הפך עם הזמן לגדול, לגמיש ובהמשך לכזה שלא צריך ממש לגעת בו, הצעד הבא אולי יהיה מסך הולוגרפי שיוכל להקרין לנו תוכן בתלת מימד.

חוקרים באוניברסיטת Queen שבקנדה פיתחו את Holoflex, טלפון חכם מבוסס מערכת אנדרואיד המסוגל לעבד ולהציג תמונות בתלת מימד הנראות כאילו הן צפות על גבי המסך, כך כאשר משנים את זווית ההצגה ניתן לראות את האובייקטים מכל הצדדים. יתרה מכך, ניתן אף לגעת באותם אובייקטים המאפשרים אינטראקציה מסוימת.

כך הודגם בסרטון בעת השימוש במשחק Angry Birds, נוכל פיזית למשוך את הציפור אחורה כשהיא נמתחת על הרוגטקה ולשחרר כדי שזו תתעופף לעבר המטרה, מה שנותן תחושה כאילו היא יוצאת מחוץ לגבולות המסך כך שהמשחק הופך למציאות הרבה יותר ממשחק במסכי הדו מימד השטוחים.

מדובר במסך ברזולוציה של 1080p מסוג Flexible Organic Light Emitting Diode, או בקיצור: FOLED, ובאמצעותו ועל ידי הטייתו לזוויות שונות, ניתן לראות כי מדובר במעין הולוגרמה צפה מעל גבי המסך, אם כי למרות הרזולוציה הגבוה יחסית, עדיין האיכות המשתקפת ממנו נמוכה שכן האובייקטים מוצגים בעשירית מהאיכות ברזולוציה של 160 על 104 פיקסלים. המכשיר רץ על שבב Snapdragon 810 עם שבב גרפי Adreno 430 עם זיכרון עבודה של 2 גיגה-בייט.

מתי במכשיר הבא שלכם? לא בזמן הקרוב, אבל Holoflex יוצג במסגרת ועידה שתיערך ב-9 למאי בסן-חוזה.

-פרסומת-
אוהב גאדג'טים, אוהב טלפונים, אוהב טכנולוגיה, אבל הכי אוהב את החתול שלו שלא ממש אוהב אותו.