שיא הנפח לכונן קשיח מגנטי נשבר שוב. סיגייט (Seagate) הכריזה על כונן בנפח של לא פחות מ-8 טרה-בייט.

הכונן הוא בגודל סטנדרטי של 3.5 אינץ', עם ממשק SATA III, מהירות העברה של עד 6 ג'יגה-ביט/לשנייה, ולפי החברה הוא מיועד לשימוש במרכזי נתונים פרטיים וציבוריים כאחד, בעיקר עבור משימות לשמירת נתונים לטווח ארוך.

לפי סיגייט, מדובר בכונן שצריכת הוואט/לג'יגה-בייט שלו נמוכה במיוחד, כך שהוא מתאים במיוחד לשימושים ארגוניים כבדים בהם יש דרישה לעלות בעלות כוללת (TCO) נמוכה וכן ליעילות אנרגטית.

"מכיוון שהעולם שלנו הופך ליותר ויותר נייד, מספר ההתקנים בהם אנו משתמשים ליצירת נתונים גורם לעלייה מפוצצת בכמות המידע הבלתי מובנה. זה יוצר לחץ על בבוני אחסון ענן לחפש פתרונות יעילים מבחינת כסף ותכולה עבור מרכזי נתונים. כונן ה-8 טרה-בייט הראשון בעולם הוא פתרון פורץ דרך לעמידה בצרכים אלו", אמר סקוט הורן, סגן נשיא לשיווק בסיגייט.

סיגייט מסרה שהיא כבר שלחה כוננים לכמה שותפות, אך הכונן יהיה זמין באופן מלא ברבעון הרביעי של השנה.

שתף:
-פרסומת-
עורך האתר, כתב וותיק בתחום המחשבים והטכנולוגיה. נמצא כאן בסביבה עוד לפני שהאינטרנט הפך למה שהוא היום. היה עורך של מגזינים רבים (כן, מאלה שהודפסו על נייר), כולל PC Plus, חי את העולם הטכנולוגי ומתעורר בדיוק בזמן כשהשליח עומד בדלת עם מוצר חדש לסקירה.
 • מנשה

  טעות בידך. ככל שמהירות האינטרנט תעלה אנו נוריד בקלות יותר סרטים , לא תמיד זה נוח למחוק כל הזמן. אבל העניין המרכזי הוא אחר:הנפח של הסרטים רק עולה מיום ליום. סרט של שעתיים באיכות 4K לוקח כ 15 גיגה !! תחשוב על זה…

 • תמיר

  למי שמוריד הרבה סרטים / מצלם במצלמה דיגיטלית זה לא נראה הרבה. תמיד צריך עוד מקום אחסון וכמה שיותר – יותר טוב. רק שמסיגייט שוב לא אקנה דיסק לעולם, אחרי שנתונים של שנה הלכו לעזעזל יחד עם הדיסק שלהם.

  • עידו

   יש לי כונן SATA 2 של סיגייט כבר מ2009 התקלקל פעם האחת לקראת סוף 2010 בגלל קושחה ישנה מאז לא היו תקלות 4 שנים של שקט ואמינות סיגייט מאוד אמינים מול WD שעושים בעיות

 • darkidan1111

  מרשים.. 8TB זה כבר באמת המון, אני לא חושב אבל שכרגע הרבה אנשים ירצו לקנות את זה, זה די הרבה.

  • אנונימי

   זה מיועד בעיקר לחברות ולא לא לצרכים פרטיים.

   • אחד

    רחוק מאוחד מחברות,
    אנחנו חברה יצרנית קטנה,
    יש לנו DATA על גבי מאות טרה,
    זה מיועד לשוק הפרטי, אני בלי למצמץ כבר ממלא מזה ב-2T