הוויכוחים על השפעתה של הפיראטיות על מכירות המוזיקה והסרטים ימשיכו כנראה להדהד עוד שנים רבות. עם זאת, לצד ההצלחה בסגירת אתרים פיראטיים רבים לאחרונה, גם בישראל, מתברר שלחברת הפקת תוכניות טלוויזיה אחת לפחות הפיראטיות לא ממש מפריעה.

מדובר ב-HBO, אחת מרשתות התוכן הטלוויזיוני הגדולות והידועות והטובות ביותר בעולם נכון להיום, לפחות מבין אלה שמבססות את עצמן על מנויים. ההתייחסות של ראשי החברה היא לסדרה המצליחה עד מאוד 'משחקי הכס' (Game of Thornes) שמבוססת על סדרת ספרי הפנטזיה המדהימה 'שיר של אש ושל קרח' שכתב, ועדיין כותב, ג'ורג' מרטין ומשודרת גם ב-yesOH (בקרוב העונה השלישית).

מתברר שמדובר בסדרה ש-'זוכה' כיום לרמת הפיראטיות הגבוהה ביותר עם יותר מ-4 מליון הורדות לא חוקיות לכל פרק. עם זאת, ביום השקת קופסת ה-DVD של העונה השנייה נמכרו 241,000 יחידות גידול של 44% לעומת מכירות היום הראשון של קופסת העונה הראשונה, ומספר הרכישות של פרקים בודדים בעונה השנייה הגיע ל-355,000, עלייה של 112% מהעונה הראשונה.

בראיון שנתן נשיא קבוצת התוכניות בחברה מייקל לומברדו ל-Entertainment Weekly, הוא אמר: "אני בטח לא צריך לומר זאת, אבל מדובר במעין מחמאה. הדרישה שם, וזה בהחלט לא השפיע לרעה על מכירות ה-DVD. פיראטיות היא משהו שמגיע כשיש תוכנית מצליחה מאוד ברשת שמבוססת על מנויים".

לומברדו כמובן הצהיר מייד שהחברה אינה תומכת בפיראטיות, במיוחד כשזו קורה באופן סיסטמתי ובידי אנשים שמשתמשים בהורדות כדי למכור עותקים לא חוקיים, אבל מצד שני, "HBO עדיין לא שלחה את משטרת 'משחקי הכס' לשום מקום".

קרא עוד:  אפל השיקה חלק משירותי iCloud בגרסאות מקוונות התומכות גם באנדרואיד

בארצות הברית ניתן לצפות בסדרה באמצעות רכישת DVD, הורדות דיגיטליות או מנוי לערוץ HBO. בארץ כאמור הסדרה מוצגת ב-YES.