גוגל (Google), מפעילת שירות המסרים המידיים Hangouts מודיעה על עדכון גרסה לאפליקציית האנדרואיד הפופולארית. במרכז החידושים יעמוד מיזוג הודעות שנשלחו במסגרת השירות ובאמצעות תכונת ה-SMS של המכשיר לתצוגה בחלון שיחה אחד, יישומון ייעודי עבור מסך הבית, רשימת קשר נוחה יותר ושיפורי ביצועים. שחרור העדכון צפוי להתבצע בשבוע הקרוב.

לפני מספר חודשים הודיעה החברה כי האפליקציה תחל לתמוך גם בהצגת מסרונים (הודעות SMS) המגיעים למכשיר, אך אלה יופיעו בממשק נפרד מממשק ההודעות המיידיות. בעדכון שיופץ השבוע, ישודרג השילוב עם הודעות ה-SMS ואלה תופענה באותו ממשק עם הודעות מיידיות שנשלחו באמצעות השירות. כך שאם תגדירו את תמיכת האפליקציה בשירות החדש, כל השיחות שלכם עם אדם מסויים תופענה בחלון אחד, בין אם התכתבתם באמצעות SMS ובין אם באמצעות השירות.

למרות ההצהרה של גוגל לפיה "ניתן יהיה להבדיל בקלות בין סוגים שונים של הודעות בשיחה", צפוי לנו רק חיווי קטן מתחת להודעה שנקבל, בו יצויין אם ההודעה נשלחה באמצעות SMS או באמצעות השירות. בגזרת ההודעות שנשלחו – שם יסומנו הודעות SMS בצבע לבן ומסרים מידיים דרך השירות ייצבעו ירוק. כך או כך, תוכלו להפעיל ולכבות את המיזוג בקלות ובמהירות, ללא שיטוט מיותר בתפריטים מסורבלים.

כמו כן, צפויים להתרחש שינויים בתצוגת אנשי הקשר שבגרסה החדשה שתחולק לאנשים עם Hangouts ומשתמשים ללא השירות. לצד שיפורי הביצועים בתמיכה בשיחות הוידאו, הודעות מולטימדיה והודעות ה-SMS, נוכל למצוא גם יישומון חדש למסך הבית שעתיד להעניק גישה מהירה יותר לשיחות האחרונות.

בין אם תחליטו למזג את שירות ה-SMS עם שירות ה-Hangouts ובין אם לא, כדאי שתכירו אפליקציות שונות שמעניקות אלטרנטיבות תצוגה ופיצ'רים נוספים לשירות ה-SMS הותיק: ראשים צפים, תצוגות מעוצבות ואף אפליקציה המגיבה לחבריכם בצורה אוטומטית.

ובאשר לעדכון ה-Hangouts, הוא כאמור, עתיד להגיע אלינו בשבוע הקרוב. מי שמעוניין ולא יכול לחכות יוכל להוריד את קובץ ה-APK להתקנה עצמאית.

-פרסומת-
בוגר תואר ראשון בתקשורת דיגיטלית, ועוסק בתחום הפרסום. אלעד חובב טכנולוגיה מהיום שהוא זוכר את עצמו, ואין יום שעובר מבלי שהתעדכן בחידושים שבעולמות הסלולר, הגאדג'טים, הרשתות החברתיות ועולם האפליקציות. למרות שאלעד מוקיר כבוד רב לחברת אפל ולמוצריה, מרבית המכשירים החכמים, שהיו ושעדיין ברשותו, מריצים דווקא אנדרואיד.