באירוע ה-Unpacked5 שקיימה סמסונג בברצלונה והעברנו אותו כאן בלייב, נחשף מכשיר הדגל החדש של החברה, ה'גלקסי אס-5' (Galaxy S5), יצא לנו להתרשם מיורש העצר החדש  באירוע. 

עיצוב (כמעט) ללא שינוי
מפתיע לראות שבניגוד לשנים עברו, ההדלפות שפקדו את הרשת שעות טרם ההכרזה היו נכונות והעיצוב של המכשיר נשאר פחות-או-יותר זהה. הוא עשוי מעטפת פלסטיק בעלת קצוות מעוגלים, שולי המכשיר כסופים על-מנת להקנות לו מראה יוקרתי אך מאכזב לראות כי מדובר בפלסטיק צבוע, גב המכשיר בדומה ל'גלקסי נוט 3' (Galaxy Note 3) עשוי פלסטיק רך למגע בעל תבנית מחוררת אשר מעניקה לו מגע דמוי עור וכן הוא מגיע במספר צבעים כבר בעת ההשקה, כולל צבע הזהב.

בסמסונג דאגו בהכרזה לציין כי מכשיר הגלקסי אס-5 נולד מתוך הקשבה לצרכנים וכי הוא מיישם את כל מה שסמסונג למדו בשנה האחרונה, אך מאכזב לגלות שחרף הביקורת של הצרכנים בשנה הקודמת חומרי הבנייה של המכשיר עדיין לא משתווים לאלו של מכשירי קצה של יצרניות מתחרות כמו HTC, נוקיה או אפל ובכל זאת יש לציין כי הגב דמוי העור מעניק ביד תחושה טובה יותר בהשוואה לגב הפלסטיק החלקלק שאפיין את מכשיר הדגל של השנה הקודמת. כמו-כן יש לציין לטובה את מבחר הצבעים שהמכשיר מגיע בהם והגב ה'כחול חשמלי' מקנה למכשיר עיצוב מודרני וצעיר יותר.

Galaxy-S5-hands-on

מצלמה משופרת
בגב המכשיר מצוייה מצלמת ה-16 מגה-פיקסל, בהכרזה הוסבר כי החברה משתמשת בחיישן מוגדל ומעבד תמונה ייעודי על-מנת לצלם תמונות איכותיות יותר. בתנאי התאורה של אולם הכנסים התמונות בהחלט נראה חדות, עוד יש לציין כי החברה מקיימת את ההבטחה ללכידת תמונה והתמקדות מהירה וכאשר בחנו את המצלמה היא הצליחה להתמקד ולצלם במהירות מרשימה. עוד תומכת המצלמה באפשרות ה-Selective Focus אשר בדומה למצלמות מקצועיות מאפשרת להתמקד באובייקט במרכז התמונה ולטשטש אובייקטים ברקע, אם כי מבחינה של המצלמה נראה כי מדובר בהמרה תוכנתית שלא הציגה תוצאות מרשימות כמו במצגת של החברה.

נראה כי בחברה וויתרו על מנורת פלאש כפולה ובמקום זה הטמיעו נורית פלאש בודדת מתחת למצלמה, זאת על-מנת להשאיר מקום לחיישן חדש – מד דופק, הנמצא סמוך לפלאש ומסוגל לקרוא את הדופק של המשתמש. השימוש בו די-פשוט ועל-ידי הפעלת יישום ה-S-Health והנחת האצבע המורה על החיישן למשך מספר שניות.

Galaxy-S5-hands-on.back

בחזית המכשיר ניתן להבחין במסך Full HD שתפח לגודל של 5.1-אינץ', מסך ה-Super AMOLED בצפיפות פיקסלים של 431DPI הציג צבעים חיים ועזים, מעניין לראות שהחברה בחרה להשתמש במסך באבחנה של 1080P ולא 2K בניגוד לשמועות הקודמות. תצוגת התמונה של המסך לא מסתמכת רק על הפאנל וצפיפות הפיקסלים ועל-פי סמסונג על-מנת להציג תמונה מיטבית המסך נעזר באלגוריתם שיפור תמונה אשר מתחשב בתאורה החיצונית, סוג התוכן וזווית הצפייה על-מנת להציג תמיד את התמונה הטובה ביותר. אנחנו התרשמנו מן המסך תחת התאורה של אולם הכנסים שם כאמור הוא נראה מעולה, אך לא יצא לנו לראות כיצד המנגנון עובד בתנאי תאורה קיצוניים.

מתחת למסך נמצאים שלושה כפתורים – כפתור החזרה, כפתור הבית שמשמש גם כקורא טביעות אצבע, (עליו נרחיב בהמשך) ולראשונה במכשירי סמסונג כפתור התפריט הוחלף בכפתור יישומים אחרונים. בלחיצה ארוכה על מקש הבית נפתח יישום ה-Google Now ולא יישום ה-S-Voice של החברה ולחיצה ארוכה על כפתור היישומים אחרונים גורמת לו לתפקד ככפתור תפריט.

קורא טביעות האצבע המוקם תחת מקש הבית עובד בהחלקה ועל המסך מוצגת הדרכה בזמן אמת המורה כיצד להחליק את האצבע, מה שיצר בלבול ותחושה כי קורא טביעות האצבע נמצא תחת המסך. מעבר לפתיחת נעילת המכשיר החישן מאפשר לנעול מידע מסויים על-פי בחירת המשתמש ולהקנות גישה אליו רק בעת זיהוי ביומטרי.

וידאו: Galaxy S5 בהתרשמות ראשונה

כאשר מעירים את המכשיר כמעט ולא ניתן להבחין בשינויים שביצעה סמסונג במערכת ההפעלה וממש התקשנו למצוא את ההבדלים בין ממשק ה'טאצ וויז' (TouchWiz) של המכשיר לזה שקיים על הגלקסי אס-4. בגלילה לשמאל במסך הבית סמסונג כללה את מסך ה-My Magazine, הסמלים של היישומים השונים הפכו מעט שטוחים יותר,  ותפריט ההגדרות עוצב מחדש ועתה כולל סמלים צבעוניים ועגולים.

פעילות המכשיר הייתה זריזה ומהירה זאת תודות למפרט – המעבד מרובע הליבה במהירות 2.5Ghz וזיכרון RAM בנפח 2GB סיפקו למערכת ההפעלה את כל המשאבים לה היא זקוקה, המכשיר מבוסס על מערכת ההפעלה אנדרואיד קיט-קט בגרסה 4.4.2, שעל-פי גוגל הרבה פחות תובענית מגרסאות קודמות.

ניתן לסכם כי מכשיר הגלקסי אס-5 לא ממציא את הגלגל מחדש וכי הוא מציע מקצה שיפורים בהשוואה לדגם של השנה החולפת: המסך גדל, נפח הסוללה גבוהה יותר, המצלמה השתפרה ונוספו זוג חיישנים חדשים לארסנל שהופכים את המכשיר לשותף מעורב יותר בחיים. המכשיר עתה עמיד בפני אבק ומים והעיצוב החיצוני נראה מודרני וצבעוני יותר אך עדיין שומר על השפה העיצובית של מכשירי הגלקסי. אנחנו ממתינים להגעתו לישראל בחודש אפריל הקרוב.


שתף:
-פרסומת-
מנהל רשתות במקצועו והוא בעליו הגאים של ערוץ היו-טיוב The G3 Show. הוא גיימר, גיק וכל מה שבניהם. דעתן וחובב חפיצים מושבע. שי מחליף טלפונים כמו גרביים וכל כמה חודשים ניתן למצוא אצלו חפיץ חדש ביד. הדבר היחיד שהוא אוהב יותר מחפיצים הוא להשתמש במושגים עבריים (ידעתם שחפיצים הם גאדג'טים?). בזמנו החופשי המועט משמש שי כמקור מידע טכנולוגי ״של החבר׳ה״.
 • אילנה

  יש הרבה פעמים התראה על הודעה ואין שום הודעה , מדוע ?
  מה צריך לשנות ?

 • עינת

  יש לי את הגלקסיs 5 ולא יודעת על מה לחצתי וכל 2 דקות יש לי התראה של הודעה ובעצם אין לי שום הודעה איך אני מבטלת את ההתראה זה מחרפן

 • לאה

  מישהו יודע אולי איך אפשר לשנות את הצבע של הערכת נושא הוא בצבע כחול אני 2וצא לשנות אותו לדבע אחרר
  תודה

 • אייפון זה הסינדרלה של כל הפלאפונים שיש בעולם . עובדה….לא צריך לזיין את הסכל הרבה. ולכל אלה שחושבים אחרת למה הם תמיד מנסים לומר שחברות אחרות יותר טובות. לא צריך להגיב עזבו את אפל בשקט. מי שרוצה שיקנה אייפון מי שלא יש חברות גם טובות שילך לקנות שם מכשיר

 • ta2

  במילה אחת..
  א-כ-ז-ב-ה!

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אודות הסרטון הזה הגישה שלי לגלקסי 5 השתנתה: חשבתי שזה מכשיר איום, זה נכון אבל עכשיו אני רואה קצת דברים שימושיים במכשיר

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  ההגיון אומר שצפויה נפילה במכירות.
  לפני מעט זמן אחד מראשי סמסונג אמר, שבין s3 לs4 אנשים כמעט לא הבדילו. לכן היכן חכמי סמסונג עכשיו?.
  א המכשיר מצויין ועמיד למיים.
  אבל כל שאר הסעיפים כבר נכתבו ונבנו אצל אחרים כולל בסידרה s.
  על זה נוספו שמועות על טכנולוגיה פורצת דרך ומסך על, שהתנפצו בהכרזה לאינצ בודד וקצת צבעוניות זולה בממשק מהגרועים שאנדרואיד ידעה. מלבד שמחה של התחרות הותיקות והחדשות מנוקיה LG ועד לדנדשית לנובו. לנו נותר להמתין לתערוכה הבאה.

 • משתמש אנונימי (לא מזוהה)

  אין כפתור עריכה |=

  • mr google

   העריכה במסכי הבית מתבצעת דרך לחיצה ארוכה (החזקה) על חלק במסך (ווידג'יטים,,רקעים ועוד…)
   ובתפריט ניראה לי יש כפתור (אייקון) עריכה למעלה בצד .

 • mr google

  לדעתי HTC one יותר יפה ויוקרתי -גם מכשירים של סוני מאוד יפים בעיקר בגלל הזכוכית החלקה מאחורה
  והצורה המרובעת וגם אין מקשים פיזיים -סמסונג תקועים בעבר -אפילו LG עברה למקשים (כמעט כולם)
  בתוך המסך (הממשק,האנדרואיד עצמו) כי זה עדיף בהרבה בגלל שזה גם
  לא תופס מקום (לא קיים) במשחקים ובצפייה בסרטים ובמצלמה (אבל ניתן ללחוץ למטה במסך והם יחזרו כמובן)
  וככה זה עדיף -ככה אפשר מסך גדול יותר והמקשים במסך יכולים לשנות מיקום (לכל צד במסך) –
  וגם HTC יעברו למקשים (עפ"י הדלפות) במסך ב one החדש (one 2) שיוכרז בחודש הבא
  והוא ייתן פייט רציני לגלקסי S5 גם מבחינת בעיצוב וכנראה גם מבחינת המפרט
  וגם יהיו לו שני חיישני מצלמה (תלת מימד ??) וגם ייהיה לו את ממשק הסנס 6.0 שרק הולך ומתשפר
  משנה לשנה והוא יותר יפה ומעודן ופתוח ויותר מנוסה וותיק מהטאצ'וויז של סמסונג –
  וסמסונג צריכים כבר מכשירים ממתכת !!!!!! כמה אפשר ??? כל שנה אותו פלסטיק זול ועלוב
  בשביל מכשיר ב 3,000 שקל !! עדיף HTC או סוני או LG או חברה סינית או נוקיה שהם מעולים
  או אפל .
  סמסונג צריכים שידרוג !!! דחוף !! כי אף אחד לא יקנה את המכשירים שלהם וכבר יש ביקורות רעות
  מאתרי טכנולוגייה וכל מיני עיתונאים ומגזינים .

  • באמת, סאמסונג לא מביאה שום חידוש. המוצרים של HTC הרבה יותר מעניינים.
   ומכשיר הכי איכותי ויוקרתי היום – הוא בכלל של סוני Z2:
   https://www.facebook.com/groups/xperia.z.il/
   כי בנוסף, לכל החידשים – הוא גם יפה בהרבה מ-S5 וגם עמיד יותר.

 • עיי

  עלק סוני עיצוב….חחחח פלאפון הכי מכוער בעולם בלי שינוי כל שנה וגם אותו דבר הגלקסי מי שיש לו גלקסי 4 מיותר שישדרג כל שנה וכל שנה העדכונים נעשים קטנים יותר לא כמו פעם

 • קובי

  אם אתה רוצה עיצוב לא סוני ולא אפלHTC הone זה הפלאפון היפה ביותר שיש היום. אבל עדין אין ולא יהיה כמו גלקסי

 • nir

  זה הורג אותי שגלאקסי 4 בעובי 7.9, וגלקסי 5 הוא 8.1, מה נסגר? אתם חוזרים אחורה? כל זה בידיעה שאייפון 5s בעובי של 7.6, יותר דק משנייהם !! (שלא נדבר על העיצוב הזוועתי, אבל דווקא כאן לא הופתעתי, אף פעם עיצוב זה לא היה התחום שלהם, רק של אפל וסוני ) כניראה שאם אני רוצה פלאפון ייפה, דק ואיכותי – אפל זה המקום.

  • בשביל זמן סוללה ארוך יותר אני בהחלט מוכן להקריב את ה-0.2 מ"מ הללו.

  • גיא מועלם

   לדעתי גם ה-G2 של LG או הפרו הם טלפונים ממש יפים ועדיפים מאוד על פני אפל שמייצרים טלפונים קטנים בעלי זמן סוללה נמוך ואיכות מסך נמוכה מאוד!!!
   אז…אפל,זה לא המקום לדעתי!

 • Dodge

  כלומר שאין יותר S-Voice?

  • יכול להיות שה-S-Voice עדיין קיים וניתן להיכנס אליו באמצעות קיצור מקשים כזה או אחר, או באמצעות פקודה קולית ("אוקיי גלקסי") אבל אנחנו לא ניסנו.
   מה שכן הוא לא לוקח את מקומו של שירות ה-Google Now בעת לחיצה ארוכה על כפתור הבית.

   • דובי

    "אבל אנחנו לא ניסנו"
    עברית קלוקלת !!!
    אומרים וכותבים ניסינו.

  • mr google

   כנראה (אולי) ,לדעתי עדיף גוגל NOW -כי הוא יותר מהיר ועם יותר פיצ'רים ופונקציות
   וגם יש הרבה דברים שאין ב s voice שהוא משעמם ואין בו הרבה מה לעשות
   חוץ מדברים בסיסיים בלבד -מידע מהאינטרנט (שהוא מאוד מוגבל -בדרך כלל לא מוצא הכל)
   ומזג אוויר שיש בכל ווידג'ט בסמארטפון (ניתן לקנות ווידג'יטים כאלו שניתן לקנות בחנות האפליקציות
   ויש גם ווידג'יטים עם מכשירים רבים (עם אנדרואיד) וגם יש את זה בחלון ההתראות
   במערכת ה ios (אייפון,אייפד,אייפוד-אפל) ויש כתיבת פוסטים שאת זה ניתן לכתוב במקלדת
   בחלון ההתראות ב ios או בווידג'יטים או בסירי ויש גם שעה ותאריך שאת זה שכמובן שיש
   בכל מכשיר (לוח שנה,ווידג'יט שעה-יש גם במסכי הנעילה באנדרואיד) .